Bezdomovec - manipulátor

teodozia
6. aug 2023

Dobry den, moja dcera 18r talentovaná študentka umeleckej školy sa zamilovala do chlapca, ktorý je bezdomovec. Ma 20r a rodina ho vypísala z trvalého pobytu adresy, pretože si z nim nevedela rady. Od 15r je na ulici, drogy alkohol...bez strednej školy, pracovat nepojde. Mama ho mala za slobodná z českým občanom, potom sa vydala, mala ďalšie deti a o neho záujem nebol, resp. boli rady, keď nebol doma. My sme normálne situovaná rodina a naša dcera mu celkom prepadla. Od začiatku prázdnin je s nim na ulici. Prv nocovali po hoteloch, pokiaľ od nich nepýtali zaplatit, a to najviac do sumy 180e/ za 3 noci ich pustili. Hotel, zavolal políciu my sme za dceru zaplatili, on má priestupok no stale nie trestný čin. V lupali sa nám do domu, odniesli veci do záložne, ale dcera vzala všetko na seba. Policajti mysleli, ze už ho maju...no zmanipulovane dievča vypovedalo, ako ju to naučil. Obaja na chlp rovnako. Takže sme udali vlastnú dcéru. Najnovšie je tehotná a je s nim na ulici. To tehotenstvo je účelové! On pracovat nepojde, zohnali sme mu prácu, nepojde ani k otcovi do Česka, ktorý mu núka prácu. On ma za ciel dostat sa do nášho domu. Dcera nám necháva odkazy, ze na všetko ma právo. Niet v nasej spoločnosti zákon na manipulátora, ktorý vymyl mozog nevinnému naivnému dievčaťu, ktoré je ešte dieta? Ona sa od neho nevzdiali, pretože on vykrikuje, že sa hodí pod vlak. Výzorom je ako 15 ročný chlapec s váhou 50kg aj s topánkami, potetovaný, popirsingovaný, no čudo!!! Poraďte, čo robit...ona je úplne v jeho moci, on s ňou všade chodí....nedá sa s tým nič? aj policajti sa jej snažili dohovoriť, no ona ho miluje, ona ho neopusti...

pribinak
6. aug 2023

@teodozia prestať riešiť za dcéru jej sracky. Je dospela nech nesie zodpovednosť

kvadrinkaaa
6. aug 2023

No mna by asi porazilo. Zavrieť doma o vode a chlebe, alebo ju proste nechať tak, neriešiť za ňu jej problémy, nezaujimať sa. Ale to je ťažké. Ked nieco vyvedú, nech beru na seba zodpovednosť, nech si platia pokuty, dlhy…

ankare
6. aug 2023

@teodozia preboha. No ani trošku Ti nezávidím. Držím palce!

beata_k
6. aug 2023

@teodozia Ved nech ju muz vezme domov a hotovo. Chce, nechce. A skusil by mlady zaprostestovat. Taky by dostal po papuli, ze stena by mu dala druhi. Policiu by isto nevolal. Och, zla situacia. Drz sa.

pribinak
6. aug 2023

@beata_k je dospela. Ako si to predstavuješ vziat domov či chce alebo nie

beata_k
6. aug 2023

@pribinak papierovo. Inak je to decko.

pribinak
6. aug 2023

@beata_k ale platí to čo je na papiery a na papiery je dospela

veronika1754
6. aug 2023

@teodozia mala som podobné problémy s dcérou, nie je to ľahké, no chvalabohu u nás to dopadlo dobre a bez tehotenstva, riešila som radikálne, teraz po troch rokoch je dcéra rada že som to po riešila tak, teraz je všetko ok

beata_k
6. aug 2023

@pribinak Joj a co by urobila? Slecna by tiez dostala po papuli a mars domov.

veronika1754
6. aug 2023

@teodozia ak chceš napíš správu

cacianka
6. aug 2023

Chápem že dcéru milujete, ale nič iné jej nepomôže, len to že ju necháte , ako dospelú sú riešiť svoje sračky samu. Vy nie ste povinní jej nič platiť, ani výživné, pokiaľ sa nepripravuje na povolanie - čo pri takomto stave asi študovať nebude, povinnú školskú dochádzku má ukončenú.
Vám môže aj srdce trhať, ale keď popustite, naozaj stiahnu obaja aj vás na dno, nervami aj majetkom. Vymeňte zámky, zruste trvalý pobyt a postupujte tvrdo, nekompromisne. Je ako zavislak a radia to všetci odborníci.
Prípadne sa poraďte so psychológom a psychiatrom. Aby ste to ustáli, a vedeli spracovať vy rodičia a nepriamo pomôcť aj dcere.
jemu nemôžete nič, ona je s ním dobrovoľne a to nepohne nič, iba basa.
Že ste podali To je správny krok, dcéra nemá právo na nič, dovŕšením 18r je dospelá, svojpravna, váš majetok je iba váš, iba vy rozhodujete komu a prečo pustite čo len 1 €.
Vychovávali ste ju asi dobre, tak sa nehanbite a kašlite na reči okolia, nechodia vo vašich topánkach a je ich pred do vašej rodiny.
Iba ak tvrdo nastavíte pravidla, máte šancu dcére pomôcť.
Želám vám veľa síl 🍀🍀🍀

pribinak
6. aug 2023

@beata_k vidno že máš ešte len malé dieťa/deti a nemáš ani len predstavu čo take “decko” v odpore dokáže narobiť
Narobí take problemy že máš čo riešiť až až

Želám ti aby si to nikdy nemusela riešiť

baldinka
6. aug 2023

Moj muz povedal,ze mu treba poslat cestovny poriadok,nech dlho na ten vlak necaka...Je to strasne,ked dieta,ktore lubite,vidite upadat.Tazko radit,ked pride malicke,bude to este horsie....

beata_k
6. aug 2023

@pribinak A teraz ma co? Decko s bezdomovcom a sama nic nema. Neviem ako horsie by mohla dopadnut.

veronika1754
6. aug 2023

@beata_k toto môže napísať len ten kto nič podobné nezažil a nikomu neprajem any zažil ale 18 ročná je dospelá za tú facku ťa môže kľudne aj udať na polícii, toto sa môže stať hocikomu a nie je to pre rodiča nič príjemné no nemôže ju zamknúť v dome to je obmedzovanie osobnej slobody, veď je to dospelá žena pred zákonom, že rozum potratila kvôli chlapovi to nič nemení na tom že už to nie je malé dieťa

pribinak
6. aug 2023

@beata_k ale ona potrebuje zažiť úplne dno, doslova padnúť na hubu aby sa spamätala
Nič iné.

Ona potrebuje dostať od života po papuli a odrevat si každú sekundu času koľko stravi s tým chalanom.

Jedine koho by som ratovala je dieťa keď sa narodí

pribinak
6. aug 2023

@veronika1754 presne tak

laura164
6. aug 2023

Čo budú s dieťaťom robiť? Veď ho zoberie sociálka, keď budú na ulici. Nemáš to ľahké, ja by som tiež nevedela čo mám robiť, aby nebola ešte viac urazená ako je. Ona ho miluje, nič iné neexistuje, rodičia sú teraz pre ňu nula. Mojej sestre tiež takto preplo keď mala 18, ušla z domu k frajerovi a popritom jej nikto nic nezakazoval, ale nebývali na ulici. Trvalo to polrok kým sa spamätala, mama bola na nervy z nej, lebo si zrušila aj číslo, nikto o nej nič nevedel. Držím palce ❤️

beata_k
6. aug 2023

@veronika1754 To by tu facku musela aj dokazat.

@pribinak Ona uz je na dne. Este tak zltacku a uzivanie drog.

pribinak
6. aug 2023

@beata_k nie je na dne. Buď rada že si take dno ani len nevieš predstaviť.
Niečo podobne riešila suseda v paneláku. Strašne to bolo

beata_k
6. aug 2023

@pribinak Tak dufam, ze sa spamata skor ako zacne uzivat drogy a dieta sa narodi uz s abstakom.

pribinak
6. aug 2023

@beata_k dúfajme

mamina7070
6. aug 2023

skus s nou riesit veci okolo tehotenstva vezmi ju na kontrolu na gynekologiu nech je aspon pod nejakou kontrolou upozorni socialku ze ked porodi aby ta kontaktovali ale jasne nastav hranice ona ma dvere otvorene ale bez neho resp podmienky podla seba
daj jej najest kup jej vitaminy

jaskolka
6. aug 2023

Keď ona nechce, nasilu nič neurobíte. Je plnoleta, sama si je "strojcom svojho šťastia". Dieťa jej odoberie socialka, ktorú by som kontaktovala, tak môžte sa snažiť o to, aby ho zverili vám ako starým rodičom. S dcérou nemôžte bohužiaľ bez jej ochoty nič urobiť. Nijaký zákon na toto nie je, navyše ona už oficiálne dieťa nie je. Takže aj keby bol dajaký, na ňu už by neplatil.

jania023
6. aug 2023

Napadla ma 1 vec, mozno blbost ale aj tak si myslim ze mozno by to slo.
Teraz sa nic robit neda, coskoro je zima a na ulici to uz bude mensia stranda ked bude spinava, hladna a je ti zima. Tej lasky tam bude uz menej kazdym dnom. Ak to neprejde tak ked porodi tak dieta nemoze zit na ulici tak pojde do ustavu. Vzalaby som si dieta k sebe a ked dcera bude mat materinske pudy skor ci neskor pride za nin. Tepla sprcha a plny tanier doma urobi zazraky.
Drzim palce. Neviem si predstavit akoby som to riesila ja

jamimo
6. aug 2023

@teodozia ocitli ste sa ako rodičia vo veľmi ťažkej situácii. Lomcujú emócie, sklamanie, zlosť, zúfalstvo. Napíšem to z pohľadu praxe a reality. Dcéra už má 18 rokov, nezmôžete nič. Je dospelá, svojprávna. Vy ju chcete ako rodičia chrániť a zmeniť životné smerovanie. Ak ona nechce, neurobí to za ňu nik! Ponúkla by som jej možnosti za akých okolností pomáham. Ak by skutočne chcela, chytí šancu za pačesy 🤔 Ak nie, vybrala si sama... Krutá poučka pre rodičov závislých detí, adolescentov : Pomáham ti tým, že nepomáham! Tým, že za ňu (aj neho) hasíte, ste spoluzávislí. Emočne, finančne. Z príspevku je zrejmé, že dcéra si robí zálusk na majetky. Tak tu 🚩. Vy rozhodujete o svojom majetku a mali by ste sa chrániť. Aj vydediť, aj zrušiť dcére trvalý pobyt. (viem, srdce trhá, ale bohužiaľ...) Chce si užívať majetky? Nech sa páči, dostala zdelanie, môže ísť pracovať, nadobudnúť. Tehotenstvo? Veľmi smutné... Dieťa je záväzok minimálne na 20 rokov. Neviem ako s dcérou komunikujete. Ak ste v spojení, treba si rozobrať na drobné starostlivosť o dieťa. Pôrod, možná adopcia, kde chcú bývať, z čoho chcú žiť, atď... Nech nepočíta s vašim majetkom. Keď sa cíti taká múdra a dospelá, tak nech si stojí za svojimi rozhodnutiami a činmi. 🤔 Je len otázkou času kedy spadne na absulúne dno. Bude to bolestivé. Vrátiť sa do normálneho života bude o to ťažšie a horšie. Ak bude rodiť ako bezdomovkyňa, personál v nemocnici by mal spozornieť a kontaktovať sociálno-právnu ochranu detí a soc. kuratelu. Vtedy dieťa rieši UPSVaR. Je možné, že vás oslovia ako najbližších príbuzných....
Stretla som mnoho rôznych prípadov... Kto chcel, vyhrabal sa z bahna. Kto nie.... domysli si.
Prajem mnoho síl do ďaľších dní.

jamimo
6. aug 2023

@jania023 pekná romantická predstava. Mali sme klientku= bezdomovkyňu, drogovo závislú na heroíne, živila sa vlastným telom... Prvé dieťa si nechali jej rodičia vo veku 50 rokov= prvé vnúčatko, išlo im srdce utrhnúť od bolesti, adopciu nepripúšťali. Dcéra ostala na ulici. Do roka tehotná znova, tu už povedali, že by to nezvládli= dieťa šlo na adopciu. Takto sa dopracovala k 4 deťom (v adopcii), skončila vo väzení. Veľmi ťažké životné situácie. Existujú však aj šťastné konce. Veľmi silno držím päste autorke ❣️

akiana
6. aug 2023

@pribinak v 18-tich je dospela mozno na papieri, v hlave zdaleka nie. No a to je presne to najhorsie na tom crlom - rodicia legalne nezmozu nic a ona si znici zivot.

cacianka
6. aug 2023

@jamimo 👍👍👍

akiana
6. aug 2023

Nechcem pisat kadejake scenare, ale na ten dom pozor. Dceru by som oficialne vydedila a dala im vediet, ved dom jej mozete normalne prepisat, ked sa unormalni.