Od kedy sa u vašich chlapcov prejavila puberta?

danielik79
29. júl 2012

Ahojte maminy chcem len vedieť od kedy sa u vašich chlapcov začala prejavovať puberta myslím tým znaky v raste ,akne a....

danielik79
autor
29. júl 2012

tak začnem ja .Chcem to vedieť len zato .....mám skoro 8ročného syna a strašne sa vytiahol v raste ....ramená má silnejšie a aj nohy .Začal sa mu sem tam meniť hlas spočiatku som si myslela že či nebude chorý ....našťastie nebol .Teraz sa mu začali objavovať aj pupáčiky podobné akne.A dokonca sa začína aj červenať ....kdesi som čítala že puberta sa začína objavovať až v 10-tich

75janka
29. júl 2012

kedy to začalo to si presne nepamätám....ale myslím že to nikdy neskončíííííííííííí - hlavne tie hormóny...... 😀

danielik79
autor
29. júl 2012

@75janka ahoooj tak vravíš že sa mám načo tešiť .

hviezda22
29. júl 2012

Moj ma 14 a prejavy tento posledny rok. U tvojho ozaj skoro

danielik79
autor
29. júl 2012

@hviezda22 ved to vidí sa mi to skoro ....neviem či to mu nespôsobili lieky .Ked mi nastúpil do prvéj mal nejakých 30kg a jesť som ho vyslovene musela nútiť a teraz nestíham variť .

ajka19
29. júl 2012

Môjmu asi ako 12 ročnému, teraz má 13 a zvládam to ako tak, občas sa vie v jednom momente smiať a hneď na to plakať.

danielik79
autor
29. júl 2012

@ajka19 smiať a plakať v jednom momente....ešte nepobadala ale nič sa mi nechce a nič ma nebaví to aj .....a leze mi to už teraz na nervy

erika71
29. júl 2012

Môj syn má 11 rokov a už pol roka to ním lomcuje. Akné nemá ,vždy mal čistú tvár , ale má veľké ústa , zhltol všetkú múdrosť sveta , za rok narástol 10 cm , nohu má č.40 , za rok vyrástol celý šatník , zje viac ako ja a o hodinu je hladný , nič si nepamätá ," zmužnel" ,chlpatejú mu nohy a pod nosom , drzý ako ploštica ,uráža sa , provokuje 5 ročnú sestru , no nikdy nenadáva a VIEM ŽE MA Má RÁD A BEZ PUSY NEIDE DO šKOLY A ANI SPAť .

danielik79
autor
30. júl 2012

@erika71 s tou ukecanosťou máš pravdu .....a nezavre tie usta ani minutu.Ako písala môj sa tiež riadne vytiahol ramená mu zmužneli ,nohy tiež ochlpateli a za posledný polrok som menila šatník už dvakrát z velkosti 130 na 140až 146.....nuž keby tie veci nestáli niečo a topánky tiež menila má nohu č.36 a to má skoro 8 .Ked ho pred mesiacom videla dr len komentovala že prudká zmena.Fakt je že ako písala pripadá mi to skoro .

zabinka
30. júl 2012

@danielik79 moj ma 11, v raste sme zatial zmeny nespozorovali, nohy mu chlpateju a s mm sa smejeme, ze ideme do veku, kedy "nicomu nerozumieme" 😀 😀 😀 Zacina byt urazlivy, prevracia oci na vsetko, ale zatial to nie je nic dramaticke. Ale ked si porovnam tvojho maleho s mojim mladsim synom (8 rokov), tak my sme asi z inej planety. Ma ledva 23 kg, 126 cm a este stale je to nase male babatko. Skratka diametralny rozdiel s tvojim 😉

henikav
30. júl 2012

@erika71 nemas ty doma nahodou toho mojho??? hehe, akoby si mojho opisovala. Este by som doplnila k tomu mojmu, doteraz mu bolo fuk co mu rano vylozim na oblecenie, teraz chce znackove a to je zle a aj to je zle, odhrniem mu vlasy z oci, tak mama prestan pokazis mi uces.. 😀 😀 😀 😀

zabinka
30. júl 2012

@henikav presne, ked ideme na navstevu, tak v kupelni stravi 1/2 hod. a na moje surenie odpovie, ze musi nejako vyzerat, ked chce ist na navstevu... 😀 😀 😀 😀

henikav
30. júl 2012

@zabinka a ako to prezivas ty??? Ved to je na zblaznenie, bola som zvyknuta na male poslusne dieta, no obcas som musela zdvihnut hlas, ale teda teraz, to je horor. Mimochodom, nikdy som ho nebila, ale minuly tyzden uz dostal facku, niekedy ma tak tlaci do krajnosti ze mam dojem ze ho zahrdusim

zabinka
30. júl 2012

@henikav niekedy som z toho na slucku, ale u nas je to v takych intervaloch. Ma obdobie, kedy je s nim na nevydrzanie a vtedy sa musime riadne ovladat a potom je obdobie, kedy sa nam vrati nas zlaty chlapcek a mozem ho natierat na chlieb. Zatial je tych lepsich obdobi viacej, takze este sa to da.... A zase vacsinou vecer pred spanim sa este rozpravame, vtedy sa vypusinkujeme, vsetko si vysvetlime a takto sa snazim vysvetlit mu, ze nie je pekne, ked sa na vsetko uraza, ze mu chceme len dobre.

katecameron
30. júl 2012

aj moj 8rocny je potom babatko 😀 😀 😀 😀 ale jednu vec som si vsimla tmavnu mu chlpy na naohach mal predtym uplne svetle jemnulinke taraz su tmavsie inak nic uplne a nejako mi to ani nevadí este ma cas aj o 5rokov 🙂

henikav
30. júl 2012

@katecameron pokial su to len fyzicke zmeny je to ok, mna skor strasi ta zmena povahy

@zabinka nas bol tiez taky dobry poslusny a rozumny chlapec, ale v poslednej dobe ho obcas nepoznavam, az ma to strasi, akoby som mala chvilami doma cudzie dieta

erika71
30. júl 2012

@danielik79 Aj ja si to myslím,že je to skôr a to som nepísala drobnostiach , že už pol roka sa nadmerne potí a aj to parádne smrdí ,čo jemu tiež vadí. Spomenuli sme to detskej a ona len toľko povedala,že treba sa aj ráno osprchovať pred školou . Ale to pomôže iba na hodinku. A ostatných 6 hodín sa v škole cítil nepríjemne. Začali sme používať Driclor, čo bol od prvého dňa účinný a písala som priamo výrobcovi či mu to nemôže uškodiť ,keďže je ešte takmer dieťa. Odpovedala mi , že nie , lebo to upchá póry iba čiastočne a potíme sa aj na iných častiach tela. Takže raz za mesiac si to aplikuje a potom má pokoj. A potom aj noha sa mu veľmi začala potiť, takže spreje do topánok tiež musíme používať. Ale tieto veci sú menej znervozňujúce. Len tá naša peňaženka to vždy menej zvláda. Skôr veľké ústa a rozhadzovanie rukami mi vadí . Máme to asi všetky maminy ťažké a na nás je, ako to budeme riešiť a pokiaľ im dovolíme zájsť. 😒

erika71
30. júl 2012

@danielik79 U nás podobne. Pred dvoma rokmi ešte aj hrozne vyberal a dnes už zje všetko a aj za mňa. A keď mu nechcem dať za dvoch,tak je hladný. On by jedol aj na večeru teplé a výdatné jedlo.

xlucia
30. júl 2012

@erika71 a co mu davas na veceru ked by jedol teple?? ja davam automaticky teplu veceru inak by boli hladni obaja
davas chlieb?

erika71
30. júl 2012

Napríklad niekedy urobím omeletu z 3 vajec, do tej omelety dám kuraciu šunku a nakrájam zelenú papriku a k tomu príp. jednu paradajku. Alebo si dá chlieb ,slaninku takú veľmi mäsitú -oravskú,anglickú , k tomu nejakú papriku , paradajku . Alebo má rád chlieb, s maslom, salámou, k tomu syr Eidam, alebo oštiepok údený . No a každú večeru dokončí pudingom, alebo jogurtom. Preto sa mi zdá teplá večera zaťažujúca na noc. .Dcérka večeria úplne iné, lebo ona si teraz veľmi vyberá. Ale už aj tá omeleta sa mi zdá na noc veľmi sýta. Ale asi len mne,lebo ja nevečeriam vôbec alebo iba ovocie. Asi sa neviem prispôsobiť k jeho rýchlemu vývinu a k tomu ,že mu už nestačí stredná porcia. Ale od viacerých mamičiek som počula, že nedávajú na noc teplé ,sýte jedlo, lebo spánok je nekľudný ,lebo aj vtedy musí pracovať žalúdok. Ja viem že to iba je teória, ale keď sú hladní, čo s nimi. Však ? 😉 A dodám,že má rád aj pomazánky , ktoré robím doma. Lebo radšej tieto veci nekupujeme hotové.

aduskatt
30. júl 2012

no citam, ze sa mame na co tesit.....syn ma 8 a dufam, ze este aspon dva roky to s nim plieskat nebude 😀 😀

danielik79
autor
30. júl 2012

@zabinka tak s tým častím uražaním a prevracaním očí mám dosť častú skúsenosť niečo mu nevyhovieš už aj sa oduje ako taký puchor ....a dosť dlho je odutý našťastie ho to v priebehu dňa to prejde .Vidím že aj ty máš chlapca 8ročného ale ako čítam oproti môjmu je to drobec .Môj je druhý najvyžší z triedy aj s jeho kamarátom .....a povahami sú skoro rovnaký s jeho mamou som sa vyprávala že sa chová ako dospelák ...aj môj s ním tak isto. 😖 .

danielik79
autor
30. júl 2012

@erika71 ved to že sýte aby mal na večeru ale môj zje napr. večer o 19:00 teplú večeru ....ako aj včera pyré s rezňom a nie malá porcia a potom ešte o 20:00 pýtal jesť že ešte jogurt s rožkom .....takže to je na 8ročného dosť a pritom tlstý neni ale vysoký až až .

danielik79
autor
30. júl 2012

@katecameron to ochlpenie my tiež nevadí a tiež si myslím že je to nejak skoro ....neviem aj si myslím že či mu nespôsobili hormonálne zmeny aj lieky čo užíva.... vieš o čom píšem.

erika71
30. júl 2012

@danielik79 no asi organizmus potrebuje k ich momentálnemu vývinu to množstvo jedla. Ani môj nie je tlstý, ale druhý najvyšší v triede. A má asi 168 cm. Ale keď príde odvážim ho a odmeria. Teraz už aj zo zvedavosti. On sa veľa bicykluje a chodí tiež von na Skateboarde . Takže asi tú energiu aj spáli. Ale vysoký to je. Dúfam,že nebude nadmerne vysoký, lebo ani to nie je pekné. A čítam rozhovor medzi tebou a zabinkou, -no ano, aj to prevracanie očí je na dennom režime, ale tak isto tie vzdory netrvajú dlho, skôr je to iba okamžitá reakcia , lebo keď sa opýtam o minutku niečo , tak vie normálne odpovedať, ale pred tým mu " vysvetlím" kde sú hranice mojej tolerancie. Stále počujem od iných,že chyba je tá,že my mladšie mamičky im príliš veľa dovolíme ale ja nie som zástacnom bitky a ani to nezavádzam. Skôr zakazujem TV, počítačové hry, a beriem PSP. Ale ani to nepomáha.

zabinka
30. júl 2012

@danielik79
@erika71 u nas to oduvanie zatial tiez netrva dlho. On si oddupe do izby, tam zalezie na 5 min do postele a potom pride ako keby sa nechumelilo, da mi pusu a ideme dalej. Tiez nie som zastancom bitky a v tomto pripade, podla mna, nic nevyriesi, radsej pockam, kym sa prestane hnevat a vysvetlime si veci... Zatial to funguje, uvidime ako dlho. A moj mladsi je najmensi v triede, resp. v obidvoch triedach a ani neviete, co by som dala za to, keby aspon nieco jedol. Ale on asi zije z lasky alebo zo vzduchu... 😀

@danielik79 ak berie nejake hormonalne lieky, tak to moze byt kludne spojene aj s tym. Ak ich musi, tak nic nenarobis, len sa zmierit s tym, ze zacne skorej puberta... 😉

maminuska
30. júl 2012

Ahojte, u nás to začalo v 10,5 -11, najprv rastom ochlepnia na pindurovi , potom jemné fuzikya teraz v 12,5 má 172cm, váha 80kg, za rok narástol 15cm, noha 45. Začal mutovať, kopec kecov a zistil že ruky nie su len na jedenie ale mi manžel povedal že ich využíva aj na mužsku sebaobsluhu , z toho som bola paf najviac.
Strašne samu začali páčit dievčatá a čo sa týka jedenia,nemožno použit slovo že je, lebo on doslovne žere.
100krát musím všetko zopakovat ked niečo po nom chcem, vytáča ma bordelom ako šlak .

Kde je môj malý chlapček 😅 😅

titkovamiriam
30. júl 2012

Milan neskoro až okolo 13r,Michal zasa skoro už v10r a na Marečka si este chvilu pockam.Milan bol v celku v pohodicke aj povahovo aj co sa tykalo akne,len rychlo rastol tak mu až koža nad pasom na chrbte popraskala.Michal mal strasne chovanie,sustavne papuloval,vsetci ucitelia boli sprosty,akne ani nehovorím....Ja som krpec mam 158cm,ich bio otec mal cca 165 a obaja maju cez 185cm-Milan v 21 rokoch 65kg a Michal v 17 rokoch 75 kg a stale este rastie.Už na nich ani nedočoahnem ach jo kde su moji chlapčekovia 😀 😀 😀 😀 esteže mam Marečka a potom dufam nastupia vnučatká 🙂

Inak tiež si myslím že u chlapcov puberta nikdy nekončí 😉 ani u tých okolo 50tky

kaja73
30. júl 2012

zaciatok v 10 rokoch-vo forme ochlplnia pod pazuchou a na pohlavi,rast kratko na to-v 13 rokoch ma 182cm a vazi 58kg.
Na tvari zacal zarastat v 12 rokch,dnes ho uz mm aj holi- tak raz do tyzdna.
je uplne vychudnuty a to bezne zje 7-8 velkych parenych buchiet,alebo 5-6 reznov s ryzou,ci 10 palaciniek nahrubo s dzemom a cokoladou, lahko zmizne polka kurata.......neviem kde to mizne a preco nepriberie.
Papuluje bezne,ale nie je to az tak zle -aspon zatial.
Hlas sa mu zmenil v cca 11 rokoch.

danielik79
autor
30. júl 2012

@zabinka ano bre lieky kôly migrene ktorú má od 4rokov ale tu to nechcem preberať.Vôliak sa začínam s tým zmierovať