Pozeráte so svojimi puberťakmi seriály?

25. okt 2022

Ahojte maminy. Som mama 14 ročnej dcéry, ktorá sleduje seriál Eufória. Nikdy som nebola nejako prudérna, vždy sa pohybujem aj vo svete aktuálnej módy, hudby, kinematografie. Sledujem tiktok , interest, som na snapchate a pod. No a teraz k seriálu. Začala som ho sledovať s ňou a keď si predstavím, že deti v jej veku robia takéto veci a takto sa správajú, tak neviem ako reagovať. S dcérou sme kamošky, verím, že mi hovorí všetko podstatné. Takisto nemáme problém hovoriť ani o sexe, ale neviem. Naozaj takto žije dnešná mládež? Drogy, sex a takéto problémy?

hipuska
25. okt 2022

Nepoznám ten seriál ale nám pravidelne chodia zo školy správy na edupage. Konkrétne teraz ohľadom zuvacieho tabaku. Deti treba veľa strážiť. Nesliehala by som sa na to, že ste kamarátky. Niektoré veci sa jednoducho rodičom nehovoria.

autor
25. okt 2022

@hipuska prave toho sa obavam. Ze ani kamarátstvo nestaci. Doverujem jej, aj svojej vychove, ale ten vplyv inych deti moze byt naozaj velky.

halci
25. okt 2022

Podla mna sa tomu zabranit neda. Da sa len vela s detmi hovorit o roznych nastrahach. Aj u nas v triede na strednej boli ludia co riesili drogy a sex. My s kamoskou sme zbierali znamky a plietli naramky priatelstva. Je to dost individualne.

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
basska_b
25. okt 2022

Ja si pamatam, ze ked mama alebo otec spolu so mnou sledovali nejaky "moj" kultovy serial alebo film, citila som sa strasne trapne. Oni si samozrejme mysleli, ze je to vsetko strasne slaboducha blbost a strata casu. Ale skusenost som si musela urobit sama... sama som prisla na to, ake "hodnoty" a posolstva to komunikuje. S rodicmi sme o tom az tolko nehovorili, ale... mohli sme. Nie kazdy si vie nazor formovat sam

zuzi0911
25. okt 2022

Áno riešia a už dlho...este keď mi dcéry chodili do školky som si vypočula rozhovor 13r riešili, že jedna z nich si robila test a druhej nadávali,že nech sa vykasle na frajera,lebo ju neľúbi
Teraz na skole maju v 9 ročníku tehotnú...
Dcéra je 8-cka a tiež u nich v triede chalani zuju tabak,hulia ,pijú atď...
Tiež sa bojím, aby neboli dcery ľahko ovplyvnitelne a nedali sa na hoc co nahuckat ...

derdia
25. okt 2022

Neviem o com to je... Ale zostava len modlit sa. Lebo staci jeden mesiac, jedna laska, a bum problemna cely zivot.

renab
25. okt 2022

Nepozeram serialy, ale v tomto veku sa uz riesi kadeco. Pri starsich detoch som taketo neriesila, ale pri najmladsom som si vypocula kazanie, ze som divna, ked mu nedovolim v 18tich rokoch prespavat u 16 rocnej priatelky...
A zuvaci tabak, cigarety a alkohol u nich v triede fici uz davno. O inam zatial neviem...

tykat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
diavant
25. okt 2022

Tak Euforia podla mna nie je pre take mlade baby. Videla som to. Aj Zendaya o tom pisala ze to nie je vhodne. Plus je tam disclaimer. Nejde ani o ten sex a drogynako o tu psychicku labilnost a tie ostatne veci. Tam je uplne vsetko.. ta jedna tam ma videohovory s muzmi za peniaze. Fakt nie. Neziju tak vsetky mlade baby

Ine serialy by som pozerala

timing
25. okt 2022

Euforia a 14 rocna? Fuuuha. Na mna to posobila velmi depresivne . Dietatu by som toto nepustila.

janinah
25. okt 2022

nepoznám seriál,ale podla reakcií si myslím,že existuju aj vhodnejšie seriály pre 14r....a moderná matka môžeš byť aká len chceš,ty máš rozhodovať,čo dieťaťu podsúvaš a čo zakážeš.

lucyluska
25. okt 2022

Očakávala by som prehľad o tom, co pozerá, číta moja dcéra, syn. Kto má vplývať, korigovať na morálku svojho dieťaťa ak nie rodič?
Nieje to normálne byť non stop promiskuitny, brať drogy, tetovať sa do zblaznenia...
Tiež som sa čudovala keď moja 14r neter čítala ságu AFTER a tam furt len sex 😑
Ja som v 14stich čítala Janu Eyrovu, Troch Patračov.

mirka438
25. okt 2022

@hipuska fuj ten tabak je teraz strasne "in". Uz som si niekolkokrat vsimla, ako rano deti pred skolou si to ponukaju ako taky pervitin. Fuj. A to tadial chodi kopec rodicov, dokonca ucitelov. Rozmyslam, ze to kdesi aj nahlasim..ale musi o tom niekto vediet, robia to normalne na drzovku na ulici pred ludmi

gabika0825
26. okt 2022

Ale za to že to tvoja dcéra pozerá nemusí byt taká aj v realite. Nie každé dieťa sa chce opicit po nejakom seriály. Možno ju ro baví kvôli niečomu inému. Nemala by som stres, keď si s ňou ako kamoska tak určite si dcéru poznáš a vedela by si ak by brala drogy alebo sa niekde flákala a robila ktovie čo. Skôr si váž ze máte taký vzťah. Nie všade niečo stále hľadať aj keď je všetko fajn. Vklude si s ňou seriál pozri, aspoň vieš aký má na veci pohľad, určite je vďačná ze to môže pozerať s tebou a rešpektuješ ju