Prestup z 8-ročného gymnázia na 4-ročné

robikbobik
9. feb 2024

Zdravím
Práve teraz som v tercii (tretiak) na osemročnom gymnáziu. Už dlhšiu dobu som rozmýšľal nad tým že by som prestúpil na klasický gympel keďže máme v triede zlý kolektív. Ďalší rok budem v kvarte a chcel by som sa poradiť či je nejaká možnosť prestúpiť z osemročného gymnázia do klasického a ak áno tak ako mám postupovať

kaktusik007
9. feb 2024

@robikbobik ty nijako. musia to riesit tvoji rodicia - prioritne kontaktovanim riaditela toho 4 rocneho gymnazia.
Vacsinou prestup v ramci jedneho gymnazia nie je mozny - musel by si prestupit na ine gymnazium.

dskjhfdlkdjhl
9. feb 2024

@robikbobik Ako pisu vyssie, musia to riesit rodicia. Mam dve dcery, starsia je uz na VS, chodila na osemrocne gymnazium, po kvarte od nich odisli dve dievcata na ine (stvorrocne) gymnazia, mladsia je teraz v kvarte a uz teraz vieme, ze par deti z ich triedy bude pokracovat v klasickej triede (dcera je v matematickej) na tom isto gymnaziu. Takze toto sa celkom bezne deje, len musis zapojit rodicov.

robikbobik
autor
9. feb 2024

@kaktusik007 ďakujem za informácie. Samozrejme by to riešili rodičia. Taktiež nechcem prestúpiť z triedy do triedy ale do inej školy

chodec15
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lilke
9. feb 2024

Pokiaľ ja viem, prestup je možný iba na rovnaký typ štúdia, čiže na iné 8-rocne gymnázium. Na 4-rocne si treba dať prihlášku a robiť prijímačky.

guudy
9. feb 2024

Je to tak ako pise lilke vyssie. Prestup na 4 rocne gymn. nie je mozny. Musis robit prijimacky.

leteku
9. feb 2024

Moja dcéra tak prestupoval, samozrejme musela si dať prihlášku a urobiť rozdielové skúšky, boli totožné s prijimackami.

zuzka0605
9. feb 2024

da sa to bez problemov.deje sa to tak aj z dovodu napr. stahovania, sikanovania a pod..

lilke
9. feb 2024

@leteku prestupovala z 8-r. na 4-r.?

kaktusik007
9. feb 2024

@guudy
@lilke nie, da sa prestupit - rozhoduje o tom riaditel tej novej skoly a ano - robia sa prestupove skusky - vacsinou totozne s prijimackami

leteku
9. feb 2024

@lilke - áno prestupoval z osemročného menej atraktívneho na atraktívnejšie štvorročné. Prestupovala kvôli kolektívu, vtedy si myslela, že nie je dobrý, teraz má iný názor, ale zase je hrdá na meno gympla🙂. Už je v tretiaku takže ešte rok a potom snáď výška.

leteku
9. feb 2024

Prestupovala, už druhýkrát mi to napísalo v mužskom rode🤪.