Prijímacie pohovory na bilingválne gymnázium

comika
16. mar 2023

Ahojte, mate niekto skusenosti s prijimackami na bilingvalne gymnazium? Ake su to testy zo vseobecnych studijnych predpokladov? Ako sa na to da pripravit? Vopred dakujem za kazdu radu!

luccija
16. mar 2023

@comika nájdi si na stránke školy staršie testy, alebo z iných gymnázií na Slovensku a skusaj si.Alebo si kúp v kníhkupectve knihu testov sú tam správne odpovede..všeobecné študijné predpoklady je to, čo si sa učila v skole

kaktusik007
16. mar 2023

@comika nijako sa na to neda pripravit.. bud na to mas, alebo nie. zvacsa tam daju texty vo vymyslenych jazykoch a ty mas uviest, co si z toho pochopila - su to testy v podstate nadania, ci mas na to studovat v cudzom jazyku
@luccija mylis sa, na toto sa naucit neda 🙂 to bud v sebe mas, alebo nemas.

ono uz len to ze ti staci 10 bodov zo 40 hovori a budes uspesna v skuske hovori vela -- ale zaroven to vyselektuje tych, co maju toto nadanie najvacsie.

luccija
16. mar 2023

@kaktusik007 sorry myslela som, že sa pýta na klasiku MAT, SJ...ano aj moja dcéra mala slovíčka v greckom, španielskom jazyku a mala určite aký to je jazyk.Alebo typ písma azbuka ..

comika
autor
16. mar 2023

@kaktusik007 Dakujem velmi pekne!!

comika
autor
16. mar 2023

@luccija poznas prosim ta konkretnu knizku? Dakujem

luccija
16. mar 2023

@comika vyhľadaj si na pantarhei príprava na prijímačky na stredné školy, gymnázium...je ich veľa...

sojorez
16. mar 2023

Dcera mala prijimacky zo sjl a matiky zhruba na urovni monitoru + AJ text, posluch, gramatika.

basulaak
16. mar 2023

@comika to niesu tzv talentovky? Z jazyka myslim. Ja som robila uz davno a bolo tam porozumenie textu (pisomne), porozumenie hovoreneho slova (pisomne), nejaka gramaticka cast a potom ustna cast kde komisia so mnou komunikovala v jazyku a normalne sme sa po nemecky rozpravali. Je to identicke s takou jazykovou olympiadou.

luccija
16. mar 2023

@basulaak nie, niekedy su tam aj slová, ktoré sa bežne nepoužívajú, či kde je na mape nejaká krajina všeobecný rozhľad...dcéra mala napísať prezidenta, premiéra...

basulaak
16. mar 2023

@luccija aha, takze taky vseobecny prehlad, myslenie. Oki

akvi
16. mar 2023

@comika no u nás boli tie testy veľmi rôznorodé a podľa mňa sa na to pripraviť príliš nedá. Testy pripravovalo a aj zrealizovalo CPPP, bolo tam plno otázok na logiku, ale aj všelijaké na prvý pohľad "nezmyselné" úlohy.

deti95060810
16. mar 2023

dcéra bola na bil. gymn. otázky boli vraj na prvý pohľad nezmyselné. bola z 9 tky. väčšinou pobrali žiakov 8 roč.
ale zas na bil. tr. OA -tam ju zobrali okamžite, len zas dcéra nemala záujem... uprednostnila 4 roč. gymn.

comika
autor
16. mar 2023

@deti95060810 a ja som si myslela ze uprednostnuju 9-takov 😳

ivca82
16. mar 2023

@comika na tie sa extra pripravit neda, je to aj vseobecny prehlad. Nepisali v skole Komparo? Tam bolo aj vyhodnotenie studijnych predpokladov. Skoly neuprednostnuju 9takov, aspon minuly rok to tak nebolo a bilingvalne (na ktore sa dcera hlasila) nebrali do uvahy ani vysvedcenia.

comika
autor
18. mar 2023

@ivca82 volala som na skolu, a aj tam mi potvrdili ze neberu ohlad na vek a ostatne, ze v prvom rade pozeraju na vysledky prijimaciek (hlavne logiku) a podla toho prijimaju deti

ivca82
18. mar 2023

@comika ono to nieje iba o jazykovom nadani, lebo je to stale gymnazium. Dcera mi vravela, ze testy vyplnala intuitivne, inak to asi ani nejde. Vyhodnocovane boli uplne detailne, aspon si myslim, lebo ked uz prisli oficialne vysledky, boli to cisla ako 85,76% 85,75% 85,74% a podobne, do vtedy som len vedela, ze je prijata, oficialne poradie az potom.

rainee
2. feb 2024

Dcéra by chcela skúsiť prijimacky na anglické bilingv.gymnazium z 8ky. Stiahli sme si testy z konkrétnych škôl. Anj, sjl, v pohode. Matika brutálna, to by som nedala ani ja. A to je jednotkarka a dostj ej to páli. Tak neviem.....Rozmýšľam teda nad douckom z matiky.

mici111
16. feb 2024

@rainee matika je pls kde brutál? Viem určite že GJH má náročné testy z matematiky.. ďakujem