Problémové 14-ročné dieťa

mudiel
18. apr 2024

Ahojte. Som na rodičovskej dovolenke s 22 mesačným dievčatkom. A mám aj ďalšie dve dcérky (12 a 14 ). Obe sú v puberte tá mladšia je v pohode. Ale tá staršia má ozaj extrémnu pubertu. Možno aj preto, lebo má mentálne bulímiu a psychické problémy. Jej správanie ku mne je neúctivé, robí si všetko po svojom. Začala sa aj rezať (ževraj jej to robí dobre). Ja som ku nej dobrá, skôr ako kamarátka a neviem na pokričať a byť rázna. Mám takú povahu bobužial. Neviem byť prísna. Budem stručná. Podrezáva si žili keď je nieaký vážny problém a tvrdí že ona nič zlé nerobí. Tento silvester spoznala chalana o 2 roky mladšieho (12) je ro susedov syn. Zaľúbili sa, ale ona ho kazí. Učí ho bozkávať, na chete s ním mu dáva návrhy aby vybavil aby boli doma sami a že budú robiť ťutu muťu a pod. Nám rodičom klame a nechodieva rovno zo skoly domov ako sme jej tk nariadkli. Žiaden rešpekt. Kvôli chalanovi skočila s okna z 3 a pol metrovej výšky lebo mala zaracha a isla si len zahrat šach. Pre jej vážny psychický zdravotný stav bola okamžite hospitalizovana na akutnej psychiatrii v Michalovciach kde bola 1 a pol mesiaca. Po návrate sa rto nezmenilo. Jej správanie je arogantné, problémové, zacala sa zle učiť na 3 a 4. a nerešpektuje našu výchovu. Akonáhle ju upozorníme na nieco zlé podrezava sa a ubližuje si. Má velmi velke sexuálne sklony na to že má 14 a ja sa ju snažim vypočut poradiť a aj k psychologovi chodí každý týzden. Doma je nesústredená stále sa eroticky fotí a píše si samé nechutnosti s jej 12 ročnym chalanom ktorý je submisívny lebo je z nej hotový. Nerešpektuje pravidlá rodiny, ma bordel v izbe a aj po upozornení si to neuprace. Na môjho manžela, jej otčima nadáva do buzerantov a ko..tov. Žiadna úcta, žiad2n rešpekt že ju poxná viac ako jej otec a že ju vzorne vychováva. Doktorka zvažovala nad redukačkou aby tam bola prísnejšie prevychovaná. Užíva aj lieky na problémové správanie ktoré ju nenaprávajú. Nechápe sociálne súvislosti v rodine. Ja som z nej uz doslova na prásky. Doktorka mi včera predpísala lieky na úzkost a nervozitu a injekcie B12 a thiamin na liečbu nervov lebo som sa pri jej správaní už viackrát nervovo zrútila a stratila všetku radosť zo života. Poradte mi prosím. Čo by ste robili vy na mojom mieste. Každý deň je rovnaký a ja som už na dne. Tie čo to majú podobné. Dali by ste pri takom správaní svoje dieťa do redukačky keď žiadne metódy nefungujú a ničí psychicky celú rodinu a harmóniu v nej? Ďakujem za odpoved. Dokonalé matky a tie čo žijú v ha4monickej rodine zdržte sa prosím neprijemných kritík. Ďakujem

ghoul_
18. apr 2024

@mudiel dala by som ju do redukačky

deti95060810
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kabinka11
18. apr 2024

@mudiel Aj ja by som ju dala. Tiež mam 14 ročnú. Komunikácia s nou je ťažká, ale teda v rámci možností poslúcha. Pravidlá má nastavené. Ak by robila toto co tvoja, nasledoval by rozhovor a jasne by som jej vysvetlila z akého dôvodu bude umiestnená v redukacnom centre. Povedz jej ze ju veľmi ľúbis a jej správanie Ti ubližuje.

andrejka1974
18. apr 2024

Určite vyhľadať odborníka toto už nie je normálne

viestta
18. apr 2024

Tvoja dcera potrebuje psychiatra, cim skor.

gemerka17
18. apr 2024

@mudiel aký je záver psychiatra? Psychologicke sedenia jej pomáhajú? Ako fakt náročná situácia, musíš trosku musieť aj na svoje psychické zdravie a ostatných členov rodiny.
Ja by som redukacne centrum zvazila a aj ju tam dala. Už minimálne veľkým benefitom vidím, že tam nebude mať toho chalana (aj keď on problémovy nie je), ale jej správanie k nemu je. V redukackach je stále prítomný psycholog, bude tam mať rezim a bude ho musieť dodržiavať.

vsadeviem
18. apr 2024

@mudiel prefackat, dat vychovnu odist na par tyzdnov napr. k starym rodicom a ju nechat doma nech sa postara o seba a mozno si potom uvedomi co robila 😃

mudiel
autor
18. apr 2024

@deti95060810 jej bio otec na ňu kašle. Nerieši ju a nepozná ju. Ja mám aj malú 22 mesačnú dcérku a neviem sa jej venovať tak, že budem pri nej sedieť. Bohužial nedovoluje mi to moja kapacita.

mudiel
autor
18. apr 2024

@viestta aj chodí k nej. Doatáva lieky na problémové správanie lieky sa volajú rispen.

kabinka11
18. apr 2024

@vsadeviem Ty asi nemáš dieťa v puberte, či mýlim sa?

colsami
18. apr 2024

Dala by som na odporucenie doktorky. Nemyslim si ze toto "samo odozneje", evidentne to riesite uz dlho.
S takymto progresom si do par rokov znici zivot, ktory poriadne ani nezacala...
Drzte sa.

pribinak
18. apr 2024

A ty čo na ten návrh s reedukacnym zariadením? Lebo nič nepíšeš. Dala si 1 vetu

pribinak
18. apr 2024

@mudiel rispen je jemnucke sedatívam. Určite nie liek na problémové správanie

mudiel
autor
18. apr 2024

@vsadeviem starý rodičia si ju nevezmú lebo sú chorý a nevládzu. Prefackala som ju a už sa išla rezať. Ruy, nohy a pod. Ani po dobrom a ani po zlom.

viestta
18. apr 2024

@kabinka11 vsadeviem je taky troll, ktory sa tu obcas objavi so svojimi "mudrami". Tu treba ignorovat.

pribinak
18. apr 2024

@vsadeviem ale prosím tá…… toto je zlá rada. Bude dáma doma, dovlecie toho 12 ročného a bohvie koho ešte a nebudú od kontrolou a ani srnka netuší čo budú vystrájať

Navyše nemizes len tak nechať samé 14 ročne decko, že staraj sa…..toto nie je film v TV

deti95060810
18. apr 2024

@mudiel musíš si nájsť čas... viem čo to je... my máme 4 deti a keď začali chodiť do školy to bolo hrozné... my sme s manž. nepoznali volného dňa... s dievčatami som odsedela celú zš - keby som sa s nimi neučila alebo sa o nich neobzrela tak skončia s trojkami a horšie...
vidíš že ak sa jej nebudeš venovať tak to dieťa neskončí dobre...
22 mes. slečnu daj varovať ocinkovi, alebo nech ju zabaví slečna čo má 12 r

mudiel
autor
18. apr 2024

@pribinak v príbalovom letáčiku sa píše, že je to aj na úpravu správania. A to vravela aj jej detska paychiatrička.

dadis
18. apr 2024

@mudiel Mne sa to nezda :( nedala by som svoju dceru do reedukacneho, este viac sa vzdialite a podla mna ju to poznaci.. ale liecbu treba, mozno len jej, mozno celej rodine. To, ze nema dovre vztahy s tvojim muzom a mas k tomu aj dieta s nim, musi byt pre nu velmi tazke. To podrezavanie nie je z trucu..minule som o tom pocuvala podcast..dam sem link, ked ho najdem

pribinak
18. apr 2024

@mudiel áno, je to take jemne liečivo, ktoré sa dáva aj malým deťom napr pri hyperaktivite, tento liek vaše problemy fakt nevyrieši

deti95060810
18. apr 2024

@vsadeviem prefackať ešte áno, ale odísť preč od dieťaťa?
však je maloletá... to nie je dobrý nápad.
môže prísť sociálka....

klementinka58
18. apr 2024

este existuje aj diagnosticke centrum, kde je dieta umiestnene na pobyt po dobu najmenej 3 mes a zistuju sa dovody spravania, potom sa davaju zavery a odporucania na pracu, je to nieco podobne ako reedukacne len menej prisne

mudiel
autor
18. apr 2024

@deti95060810 moja mladšia dcera sa malej 22 mes. venuje ale nemôže byť s ňou stále. Má svoje školské povinosti a mm je stále v práci a ked má volno, tak rieši situáciu so mnou. Takže tiež sme vyťažený 24/7 a predtťm mala individuálne štúdium kedy som sa jej mohla venovat keď mala spala, ale aj tak si ku mne nenasla cestu, lebo podla jej slov my sme vadný a ona nevie čo robí zle. Ja som už z nej švihnuta

mudiel
autor
18. apr 2024

@klementinka58 vieš mi prosím poradiť kde to vyhľadať?

klementinka58
18. apr 2024

@mudiel napis mi ip pracujem tam

dadis
18. apr 2024

tento konkretny link je epizoda o sebapskodzovani, ale su tam epizody aj o puberte, ci rozvode a detoch.. podcast sa vola Otvorene narucie https://open.spotify.com/show/46dhXRqKsxBx9Fh2Q...

syslik81
18. apr 2024

vy otrebujete psychyatra cela rodina.. dcera ma mat aky respekt? ked si ho sama nevies vydobt? a manzel si len tak necha nadavat? plus mas dieta a iste zacala aj ziarlit .. toto nieje len puberta .. ptrebuje odbornu pomoc vsetci v rodine a naucit sa spolu zit a urcit si hranice kto je kto .. a nie ze dieta s tebou bude mavat a ty sa budes usmievat lebo vsak nevies kricat

mudiel
autor
18. apr 2024

@colsami riešime to už rok. A sama doktorka zvazila prv psychiatrické liečenie v Michalovciach kam aj išla a po návrate ked sama videla jej správanie, veď šnupala psychiatrickú tabletku na záchode so spolubývajúcou a taktiež sa aj tam pobila tak uvažovala sama nad redukačkou. Pohrozili sme je 3 x a nic s ňou nepohlo.

mudiel
autor
18. apr 2024

Vedela by som o tom vela písať. Toto bola len odrobina.