Som tehotná a doma mám tínedžerku, s ktorou sa nedá vydržať

mamina172
16. máj 2021

Dobrý deň mamičky, pomôžte mi. Pred 6 rokmi som sa rozviedla s prvým manželom od ktorého mi zostala 15 ročná dcéra. S otcom sa nestretla odkedy mala 12 a zostala som na ňu sama. Pred rokom som si našla nového priateľa s ktorým sa znova cítil šťastná a kompletná ale moja dcéra s tým nesúhlasí. Vždy na neho bola nepríjemná, ignorantská a v posledných mesiacoch sa s nami kompletne prestala rozprávať. Jej nepríjemnosť sa samozrejme podpísala aj na našom vzťahu. Pred dvoma týždňami som zistila že som tehotná čo sa teda do tejto situácie s tínedžerkou absolútne nehodí. Ešte horšie, prestala aj chodiť domov, necháva za sebou nechutný bordel (použité tampóny pri záchode a pod.) a keď ju na to upozorníme začne hádku z ktorej vždy vyjdem ako najhoršia ja.

littlebubble
16. máj 2021

@lussinda2 Pravdaže má nárok, ale veľa matiek netuší ako sa ten partner chová k deťom.

Čo ak sa dievča bojí niečo povedať matke a takto na seba upozorňuje?

Je to cudzí chlap.My nevieme ako sa k tomu dievčatu správa on.Aj nad tým sa treba zamyslieť, že či toto všetko nezápričiňuje len krik do tmy.

lussinda2
16. máj 2021

@heidy222 no ja som tiez z rozvedenej rodiny, mala som 6 ked od nas otec odisiel a teda, ziadnu traumu som nemala a to mama teda nejakeho toho priatela mala, a teda aj sestra som skoro bola, bohuzial to nedopadlo dobre. A ano aj ja som nejako troska vystrajala, ale v prvom rade si ta musi ziskat ten dotycny partner...dievca ma 15, za 3roky sq moze stat, ze sa zbali a odide a mama o nej nikdy pocut v buducnosti nebude a teraz co? Ma opustit partnera, s ktorym si rozumie, lubia sa a ktory s nou ostane v pripade do konca zivota?! Co ak sa uz nenajde taky clovek a mama ostane sama po mladej odchode? Ako vsetko je riesitelne a ano aj u mna bolo na 1 mieste dieta ked som spoznala terajsieho manzela...najprv som musela vidiet, ze ju ma rad , ale urcite by som ho z jej vystrajania neopustila, pretoze ano stalo sa aj take, ze bol problem no hlavne ked prisla od bio otca. Ale chvalabohu to uz je davno za nami

dkethe
16. máj 2021

@lussinda2 mi je na grc co tu vypisujes. Ale z fotky co tu s dcerou mas vyzerate ako spriaznene duse tak neviem.
Tuto mlada na beton matku v 18tke opusti. Prave kvoli jej novemu vztahu a chovaniu matky. Tak ale co, o nic nejde, autorka predsa bude mat male drobčiatko a chlapa 😂

lussinda2
16. máj 2021

@dkethe ako som pisala nech si o mne mysli kto co chce. Ano s dcerou sme nerozlucna dvojka, rozumieme si na 110% takze sme spriaznene duse, no je spriaznena dusa aj s mojim muzom, aj ked so svojim bio otcom sa neobmedzeny kontakt. Poznam xy ludi z rozvedenych rodin a teda ozaj neviem o nikom co toto vyvadzal..tak mamu to asi trapi a pisala, ze nieje vhodna doba na dieta, ale tak vsetko je riesitelne. Ale pokym dievca byva pod jej strechou musia byt nastavene matkine pravidla a nieze ona si pride po polnoci, nesprchuje sa, nosi 2t rovnake veci. Pisala, ze od zaciatku nemala jej partnera rada...no ved ho qni nestihla spoznat a uz ho nemala rada?! Neviem povedala by som, ze skor to je rozmaznany fracek, ktory mal celu pozornost a aj vsetko dostal a teraz sa to zmenilo, no mozem sa mylit, ale isto by som take spravanie netolerovala

sslobodnamama777
16. máj 2021

@mamina172 mozno ten tampón zabudla. Zalezi aky mate vztah, snazila by som sa ten vztah prehlbit a a teraz by som skusila o nu zabojovat, uvedom si, ze ide o jej budúcnost, celý zivot. chcela by som spoznat ludí, s ktorymi travi volný cas a s kym býva do noci vonku a trvala na pravidlách, nech pride pomoct aj otec s dohovorom. Neviem ake to je tazke, zazit rozvod rodicov, zevraj prave v jej veku to najhorsie prezivaju deti..ked mala 12. Musi si uvedomit, ze musi proste posluchať, ale zas prisna s laskou, aj s nou isla na dovolenku. Je to puberta, drzim palce, musis vydrzať, ale aj zaroven sa na nu nevykašlat, jej ide o zivot, rozpravaj sa s nou aj ked nechce, nech vidi zaujem, zaroven psycholog urcite..nech tam ide, objednaj ju. Pojdes s nou a uz sa uvidi ako s niu psycholog nadviaze rozhovor. Ale psychologovia si rozny, tak to treba hladat skuseneho. Teste sa spolu na babatko, bude mat surodenca, mozno prave ked ju zapojis do starostlivosti o babatko, tak ona sa preberie.

lolazmola
28. máj 2021

Venuj sa jej, bud pri nej, rozprávaj s nou o čomkoľvek nie len o týchto problemoch o všetkom možnom. Musí vedieť ze ti na nej záleží že je stále súčasť tvojho života.