Tehotná priateľka a nová známosť

rasto298
22. okt 2021

Zdravím. Ostal som v takej situácii že priateľka s ktorou som už osem rokov tak ostala tehotná no bolo to nečakane. Ešte pred tým ako mi oznámila že budeme mať dieťa tak som bol rozhodnutý sa snou rozísť lebo nás vzťah nebol už o láske a porozumení, boli to hadky a neustále hádky... Proste nerozumeli sme si. Láska sa vytratila už veľmi dávno vela krát som tomu dával šancu lebo dievča bolo vždy pri mne a nechcel som to ukončil len z princípu.. No celý tento guláš zamotal iná známosť. Pri ktorej som pocítil lásku a všetko to krasne...a citom sa šťastný keď si píšem stou ospbou.. No len dávam si takú otázku mam opustiť priateľku ktorá je tehotná a nieje to čo v živote chcem. Za niečo čo má laka všetkým...?

bluka2
22. okt 2021

Keď si bol rozhodnutý sa s ňou rozísť, tak si to mal spraviť a nie urobiť dieťa. Ak už tú lásku nijak nevydolujes, tak to sprav teraz s tým, že ju ubezpečis, že ju a dieťa budeš finančne podporovať a aj to sprav, nech nemá moc stres

martina1201
22. okt 2021

@rasto298 no pozri sa na to takto. Chcel si sa s niekým rozísť ale netrápilo ťa bez ochrany s tým človekom spávať. Ak sa chcem rozísť predsa s tým človekom nebudem spať. Sám si nevedel čo chces a využíval si ju aj na sex. Teraz sa ideš radiť čo máš robiť? Postav sa situácii celom a priateľke vysvetlí svoje pocity aj to čo si chcel urobiť a uvidíš kam sa veci pohnú. Či priateľka bude stáť o záchranu vzťahu alebo či si dá voľnosť od teba a radšej sa rozhodne nájsť si lepšieho než si ty, ktorý bez hanbi spával s ňou hoci sa s ňou chcel rozísť....
Ja osobne by som brala druhu možnosť....

matka1961
22. okt 2021

@rasto298 tiež mi príde úplne divné spávať s niekým ským sa chcem rozísť a ešte nechránene:D a hlavne keď už varím guláš s novou známosťou:D nebuď kreten, rozíd sa snou a plat a zaujmaj sa aspoň o to dieťa, to za nič nemôže.. Aj keď myslím, že keď si bol nezodpovedný doteraz, nezmení sa to. .

tramtada31
22. okt 2021

Dieťa kompletne prekope vzťah. Niekedy k lepsiemu, niekedy k horsiemu. Môj manzel bol party lev a narodenie deti ho veľmi zmenilo a prebudilo v ňom veľké rodinne putá, lasku, stastie z deti. Viem, že každý to tak nemá, ale po zažiti takejto premeny chlapa, by som ešte zotrvala s tou tehotnou priateľkou a pockala, ako sa všetko vyvinie po narodeni dietata. Takých náhodných známosti bude v zivote ešte kopec..

lintu
22. okt 2021

Všetko nové je vždy zaujímavé a krásne. Po ôsmich rokoch tomu môže byť ale inak. Na vzťahu treba proste pracovať. Netuším, aké problémy máte s priateľkou, no prehodnotila by som, či ten vzťah je definitívne stratený a nedá sa s ním nič robiť. Ak nie, tak nie. Zostávať s ňou len kvôli dieťaťu, pričom za chrbtom ju budeš podvádzať, určite nie je ok nápad.

marca12
23. okt 2021

@rasto298 spomen si,aky si bol stastny s priatelkou na zaciatku. Vsetko nove je krasne a vzrusujuce a navyse pisanie je vzdy vzrusujuce,lebo si toho druheho idealizujes. S priatelkou ste si budovali vztah,zivot. Znasali problemy,ktore zivot prinasa a s tym aj spojene hadky a nalady. S touto novou znamostou mate len krasne,lebo nemate ziadne problemy. Pozri sa na situaciu realne,ake je to cele smiesne,ze ides zivotnu partnerku porovnavat s nejakym uletom. Nevies ako by sa tento ulet spraval pocas 8 rokov. Ja byt tebou,tak to skoncim a pokusim sa obnovit 8 rocny vztah. Snad necakas,ze po rokoch budes hynut neskonalou laskou ako na zaciatku. Kazdy vztah sa rokmi zmeni,stanu sa z vas priatelia,respektujuci a tolerujuci sa,laska sa zmeni na inu lasku,ovela trvacnejsiu. Len skoda,ze ked ludia necitia tie motyle ako na zaciatku,tak si myslia,ze to uz nie je laska. Ak si myslis,ze nedokazes a nechces zachranit vztah,tak jej to povedz,co najskor. Nema vyznam trapit seba aj ju. Chrapun si bol,ked si si zacal s inou a spaval so svojou priatelkou a chrapun aj budes,ak ju nechas tehotnu,ale radsej sa rozist ako ju nadalej klamat a vypisovat si s inou

mabenn
23. okt 2021

@rasto298 chces sa zachovat spravne, ale bez ohladu na to, ako sa rozhodnes, to podla mna casom rozhodne sam zivot z toho, co tam uz je alebo nie je...pokial ste si nerozumeli, dieta ten vztah neopravi...urcite bude fer, ak budes partnerku podporovat (psychicky a akokolvek), do casu, kym to bude potrebovat, je to vase spolocne dieta, casom mozno uz len financne a vztahovo s dietatom, to sa vyprofiluje...je to tazka situacia, overi vase charaktery a vztah, byt k sebe uprimni by sa mohlo tiez vyplatit

ivangeline
23. okt 2021

Laska odide,ak sa o nu nestaras. Vztah je zodpovednost,trpezlivost,neustala snaha o zblizenie sa..Ak sa o vztah staras,je ako vino,cim starsie,tym lepsie...ak nie,ako v tomto pripade,nemas chut v nom byt.. Vo vztahu prehrava kazdy sebec. ;)

nikaleo17
23. okt 2021

Ja by som nikdy nenechala partnerku ktorá čaká moje dieťa... Deti ktoré vyrastajú s jedným rodičom nikdy nie sú šťastné! Viem to vyrastala som tak a tak isto som zažila vzťah v ktorom bolo všetko krásne a potom sa to podarilo prišiel nový môj terajší manžel a tiež začiatky boli nádherné a potom prišli krušné chvíle ale prišli sme si tým máme skoro dve deti a naše manželstvo opäť prekvitá mám 25 nie 50 takze láska, úcta a rešpekt toho druhého dokážu zázraky a to uvidíš keď sa ti narodí dieťa to bude nádherný moment takže za mňa takého lákadlá sú aj budú stále v živote je len na tebe či to dovolíš aby sa to v tebe rozvíjalo správnych chlapov v dnešnej dobe ubúda šak budem platiť tá čo ...nie sú peniaze všetko dať tomu dieťaťu milujúcu rodinu je všetko čo potrebuje nie tvoje peniaze a prázdnotu každý vzťah je nádherný na začiatku potom príde obdobie kedy sú problémy ale keď to vydržíte stojí to za to a nemysli si že to je tvoj prvý problém ... Každého z nás pokúša a láka niečo čo je v nás takže za mňa by si sa mal pochlapit lebo si nastávajúci OTEC ak nechceš aby dieťa tebou po 20 rokoch pohrdlo tak ako ja po svojom otcovi ..prajem veľa šťastia 🙂 ja si myslím že tie vzťahy na divoko veľa kazia poziadaj ju o ruku možno preto sa s tebou hádala ste spolu 8 rokov a ona nevedela čo ďalej niektoré ženy to nepovedia a potom uvidíš náhlu zmenu v správaní

nafka0483
23. okt 2021

@nikaleo17
"Deti ktoré vyrastajú s jedným rodičom nikdy nie sú šťastné! Viem to vyrastala som tak"

Nemozes tvrdit nieco take. Ze nikdy... ja zas poznam plno deti ktore su velmistastne a to vyrastli s jednym rodicom. 1000x lepsie ako s obomi ktori sa len hadaju a mlatia a podobne.
Negeneralizuj podla svojej skusenosti vsetky ostatne vztahy a deti.

hennyinnsbruck
23. okt 2021

Koli dietatu s nou urcite neostavaj. Co je to za zivot prosim ta. Aj tak mozes byt dobry otec.treba si sadnut a porozpravat sa ..

andrea_prestastna
23. okt 2021

@rasto298 vies co ,sorry si magor, ja som s muzom 8rokov tiez je to niekedy halabala a teraz som tehotna, ak by mi oznamil ze uz pred tehotenstvom si dopisoval a chcel ma opustit tak moja odpoved je jednoznacna, dik za nedoveru vo vztahu, dik za zatlkanie, dik za trtkanie bez lasky a dik za dieta, ihned by som ta opustila aj ked uplne zlomena a asi by to trvalo velmi dlho sa postavit na nohy ale naco mam ostat vo vztahu ked si nebol uprimny a miesto komunikacie a napravy vztahu si si zacal dopisovat s inou? Velmi zle od teba co si si radsej nehonil ked sa tak blbo opytam??? Rob uz ako uznas za vhodne ale ked je aspon mala sanca na rodinny zivot tal sa jej chyt a nerob picoviny pokial nemas 20rokov teda, vela stastia

comika
23. okt 2021

@rasto298 🙈🙈 jasne, najlahsie je nechat tehotnu, a ty poletis do narucia inej… snad ti to zivot raz vrati, aj s urokmi

sante81
23. okt 2021

@nikaleo17 deti ktoré vyrastajú s jedným rodičom nie sú šťastné? Na základe tvojej skúsenosti zovšeobecňuješ? Ja si dovolím tvrdiť opak, že nie, radšej spokojne a šťastne s matkou, ako v nefunkcnej rodine. Robím maximum aby nám nič nechýbalo a s deťmi mám úžasný vzťah

sense
23. okt 2021

Tak chcel si ju opustiť, stále ste sa hádali ale sex bez ochrany nebol problém. Tak si musel rátať aj s tým ze ostane tehotná. Ale to dieťa za to nemôže, takže ak ju aj opustis, stáva sa... Tak by si sa mal snažiť byt aspoň dobrým otcom a dat tomu dieťaťu všetko potrebné a to nielen až po narodení ale aj predtým. A takisto by som to oznámila aj tej novej známosti, pretože aj ona ma pravo ti vedieť ze budes s otcom

acrobaleno
23. okt 2021

No v prvom rade nevieme, ci to bolo bez ochrany. Mohla zlyhat antikoncepcia alebo aj baba mohla vysadit hak, kto vie. Po druhe, takychto oportunistov nemam rada. Vies, ze ju nemilujes, stretol si niekoho ineho a aj tak s nou spavas. Po tretie kvoli dietatu neostavaj. Rodicom uz budes navzdy a je to na tebe ako velmi sa chces angazovat.

acrobaleno
23. okt 2021

@nikaleo17 “Deti ktoré vyrastajú s jedným rodičom nikdy nie sú šťastné!” Tak je lepsie pre deti, ked vyrastaju v zlom vztahu svojich rodicov?

kristiii
23. okt 2021

@rasto298 a tej novej známosti si už oznámil tú radostnú novinu, že budeš tatko?

vanda323
23. okt 2021

@ivangeline Jeej ako pekne si to napísala ♥️

michaela789
23. okt 2021

@rasto298 pred rokmi sa kamarát ocitol v rovnakej situácii. S vtedajšou priateľkou to nebolo ono a už mal vyhliadnutu inú, hoci stále váhal. Stalo sa, tá prvá otehotnela. Obúchal si hlavu o stenu, rozmýšľal či zprava či zľava. Nakoniec sa rozhodol naliať si to maslo na hlavu a riešiť to ako chlap - hoci v porovnaní s dneskom bol len zasran.
Tehotnej priateľke sa priznal s úskokom, aj s tým že jeho city k nej už nie sú čo boli. Samozrejme, že by ho v tej chvíli najradšej nakopala do prdele. Strašne mu vynadala, neviem či aj facky nelietali. Napriek tomu on trval na tom, že bude ako povie ona, lebo jej chcel tehotenstvo a celkovo tú zmenu pomôcť prekonať čo najlepšie. Ľudovo povedané, chcel si zjesť čo si navaril i na úkor vlastnej nespokojnosti. Porozmýšľala aj ona a rozhodla sa, že by to s nim predsa len ešte skúsila, keďže ona ho stále ľúbila. Celé mi to pripadalo vtedy pritiahnuté za vlasy.
Dnes, po rokoch, sú stále spolu. Deti majú už dve a sú úplne normálna rodina, kamarát seká dobrotu a keď som s nim naposledy písala cez messenger povedal že by ho strašne mrzelo keby sa na rodinu vykašlal kvôli chvíľkovému hormonálnemu oblbnutiu. Takže aj také veci sa stávajú.
Rozhodni sa ako chceš ale potom si za tým stoj. Hlavne buď chlap a tiež si to maslo na hlavu nalej a znášaj následky. Či odídeš alebo ostaneš, tvoje dieťa sa narodí. Ide o ako sa k tomu postavíš ty.
Mimochodom, tiež by ma zaujímalo čo na to že sa ti narodí dieťa hovorí nová frajla. Aj to je celkom podstatné.

ivik4
23. okt 2021

Komenty necitam ale Ta tvoja prvotna zamilovanoat a to pekne po case tiez prejde do rovnako dlhodobeho vztahu so stereotypom cize o vztah sa musis starat rovnako. A hadky sa maju riesit. Tehotnu zenu by som urcite neopustila, skusila by som to uz ako rodina. Uvidite
Kazdopadne ak sa k nej nevratis, pln si svoje otcovske povinnosti

fleur1111
23. okt 2021

@rasto298 necitala som komenty, tak neviem či to tu už náhodou nepadlo… Možno v tvojom prípade ide len o nejakú krízu, ktorá trvá určitý čas. To, ze si mal nechránený sex s niekym, na kom ti už nezáleží je zvláštne, pretože pre mna je nepochopiteľne spávať s niekym koho nemilujem a ešte sa aj nechranit. Za svoj život este stretneš veľa zien, ktoré ti budú sympatické a budete si mat čo povedať, ale to neznamená, ze s nimi musis mat milenecký vzťah. Myslim, ze si len poblázneny, aktuálne teraz nemáš ako vedieť či si s tou druhou budete naďalej rozumieť alebo ako Vám spolu bude. Pretože v každom vzťahu budú nejaké problémy, ktoré bude treba riešiť, neexistuje ideálny vzťah bez problémov.

Na tvojom mieste sa zamyslim nad tým čo od tej druhej očakávaš - či ti naozaj ide o vážny vzťah alebo je to len o pudoch. Tvoja terajšia priateľka si určite nezaslúži, aby si jej bol neverný.

Dajte si este čas, a keď aj po čase to budeš takto cítiť, tak to ukonči, ale buď chlap a postav sa k otcovstvu zodpovedne.

janinah
23. okt 2021

Opustiť tehotnú ženu je pre mňa vrchol chrapunstva.8 rokov ti vyhovovala a teraz len hádky a už si " nerozumiete"...tiež by som si nerozumela.ked je na obzore nový objav...čo tak spomenúť si prečo si sa do partnerky zaľúbil .rozvíjať to prestať sa správať ako zbabelec? O hormonovch tehotných žien si už niečo počul predpokladám...tak sa buď začni správať ako CHlap alebo ti želám.aby tá nechali obe a chytila ťa daka riadna xantipa.

jaskolka
23. okt 2021

Hádali ste sa, bol si nešťastný, plánoval si rozchod, nabrnkol si si nejakú novú krásku a terajšia "neplánovane" ostala tehotná. Čiže sex s nou si stále mal...to už mi nepríde veľmi "chlapske" lebo si ju už vlastne tým klamal
Teraz co chceš? Máš novú známosť, sú zamilovaný ako blázon, a keď po 8 rokoch tiež to bude "o ničom"? Tiež ju necháš, možno tiež tehotnú a pobežís za ďalšou?
8rokov je dosť, to ozaj nebolo možné to riešiť pred otehotnenim? Nikto ta nemôže nútiť ostať s nou, ale dieťa už navždy tu bude, minimálne budeš platiť na neho, a neviem ako bude reagovať ta nova slečna keď jej povieš"zlatko, strašne ta ľúbim, ale vieš, nabuchal som ešte bývalú, keďže som sexoval aj s nou". Možno ani nebude treba nič riesut a kopne ta rovno do zadku ona.
Sorry, ale pre mňa si vrcholny slaboch. Keď tak si mal najprv sa rozísť a potom si "variť guláš" s inou.
Alebo bud chlap aspoň teraz a prevezmi zodpovednosť.

leskovael
23. okt 2021

Téma na rozputanie vášní? Som akože chlap, prídem na kona napísať ako mam v plane opustiť tehotnú frajerku lebo je na obzore ďalšia? Trefa do čierneho s touto témou naozaj... A ak je to pravda tak ti gratulujem, ďalší chmulo ktorý nevie co ma robiť, dieťa splodí, aj tak sa raz rozidete ci teraz alebo ked sa dieťa narodí je už úplne jedno... Nezabudni potom zenu vydierať jak jej vezmeš dieťa a budes ho chcieť do starostlivosti a po čase ti bude zaťažko platiť ale 50-100eur.. 🤦🏽‍♀️ Ale vies co ano, ukonči to, najdi niekde nejaké gule povedz jej narovinu ako sa veci majú a odíď. Takých tatkov roka ako ty beha veľa, keď už nič viac tak jej dopraj aspoň to, nech sa ťa čím skôr strasie...

lily14
23. okt 2021

A nová priateľka to vie? Pochválila tá?

opuska
23. okt 2021

na co ste spolu spavali ked to bolo take ako pises, lepsie povedane, preco si si nedal pozor, nevies ako vznikaju deti? toto je hrozne, dufam ze sa tvoja priatelka z toho nezruti po tolkych rokoch vztahu. ach.

foxyfox
23. okt 2021

Cítiš sa šťastný keď si PÍŠEŠ s tou osobou??? Ach 🤦‍♀️

ysseba
23. okt 2021

@rasto298 Ty si teda charakter - sexovať so ženou, s ktorou sa chceš rozísť, neľúbiš ju, nuž.... HLAVNE, že si šťastný keď si píšeš s druhou. Si sa s ňou mal rozísť hneď ako si zistil, že nie je to čo v živote chceš. Možno by ste bol všetci niekde inde - ona by bola s niekým iným, normálnym, mala by dieťa s iným, ktorý by s ňou nespával keby ju nechcel do života.

anig
23. okt 2021

@rasto298 ja ti napíšem ako žena,ktorá bola na mieste tvojej tehotnej priateľky.Teda s tým,že ja som o Tom,že ma chce opustiť,bo už spáva s inou,som sa dozvedela až o cca 11 rokov neskôr... neplánovane som otehotnela po 7 rokov...a vtedy som sa nestačila čudovať,že čo je to za človeka...on mi nepovedal,že to ťahal okrem mňa ešte s inou,ale začal mi robiť postupne zo života peklo...dokonca jeho prvá reakcia na to,že som tehu bola,že mám ísť na interupciu (nakoľko som v Tom čase už mala po VS a mala som už aj stálu prácu,boli sme spolu dlho,nevidela som dôvod prečo by sme to nezvládli)...postupne to začalo-vsetko zrazu museli byť tak,ako povedali jeho rodičia,so mnou nič ohľadom nášho spolužitia nerozoberal,so všetkým sa radil s rodičmi...vzali sme sa,bývali vo vlastnom a on sa začal prejavovať-nikdy mu nič nebolo dobré,čo som spravila,navarila,obriadila,povedala...bola som pre neho nikto, neskutočne mi dával najavo,že som handra,ponizoval ma,psychicky i fyzicky týral...ale pred ľuďmi on bol úžasný dokonalý manžel a otec,ktorý je taký chudáčik,že má takú xantipu na krku...všetko sa ešte dalo vydržať,kým som sa "nepostavila na zadné",našla v sebe silu a začala mu oponovať a robiť tak,aby som ja s deťmi mohli byť aspoň v relatívnom pokoji...až vtedy nastalo peklo...čo ten začal stvárať 🙈🙉🙊 čistý psychopat... momentálne sme v rozvodovom konaní a to,čo robí,označili už viacerí,že je čistý psychopat...až po celých tých rokoch som ale zistila iné veci-po celý ten čas on behal za inými,nevenoval sa ani svojim deťom,klamal, podvádzal...chcem ti týmto povedať to,že toto všetko videli a vnímali naše deti...že nielenže ich milovaná mamina nestála ich otcovi za to,aby s ňou bol a mal ju rád,ale dokonca ani vlastne deti mu nestáli za to,aby s nimi strávil čas,boli mu vždy prednejší iní ľudia...hádaj,aký asi tak majú deti ku nemu vzťah?Mladšia vôbec žiadny...ja byť tebou si veľmi poriadne rozmyslim,že čo urobím...buď povedz pravdu svojej trhu priateľke,ale zostaň pri nej stat ako otec vášho dieťaťa a vo všetkom jej pomáhaj,vytvor si vzťah aj s dieťaťom,alebo si to v sebe zrovnaj,láska je rozhodnutie stať a milovať toho druhého za každých okolností,to znamená že nielen v dobrom ale aj v zlom.Hlavne to netahaj na dve strany a hlavne nevin svoju tehu priateľku,že sa stalo takto (mňa vlastne cele tie roky muž vinil za to,že zostal so mnou,ja som o Tom nevedela,on mi ubližoval a ja som si to ešte dávala za vinu, netušiac o ničom).Je to len a len tvoje rozhodnutie,ktoré ale ovplyvní ďalšie životy.Drzik ti palce,aby si sa rozhodol tak,že to nebudeš v budúcnosti ľutovať.