Vreckové pre 14-ročného chalana

17. jan 2023

Koľko dostávajú vaše deti vreckové?

Rozmýšľam 5 Eur na týždeň + desiata. Je to OK?

Ako to funguje u vás?

magic08
17. jan 2023

moja ma 15 eur na mesiac, len pre seba. Vsetko ostatne jej zabezpečujeme my. Bude mat čoskoro 13

kacernakokse
17. jan 2023

To záleží hlavne od finančných možností. Za 5€ si v dnešnej dobe moc nekúpi. Ja síce nemam dieťa v tomto veku ale dala by som 10 minimálne.

lula313
17. jan 2023

@kacernakokse 20 eur na mesiac je podľa mna dost

lauriik
17. jan 2023

5€ na tyzden som dostavala ja pred 15 rokmi 😂 To mi pride malo.

pribinak
17. jan 2023

Bude mat 13, dostáva 20 na mesiac. Niekedy ušetrí a kúpi mne či mužovi nejakú drobnosť k sviatku, niekedy aj pre sesternicu.
Desiatu dostáva má elektricenku, toto je len pre neho.

5 sa mi zdá dosť malo pri dnešných cenách. Čo si zato kúpi?

Teraz šetrí a chce si kúpiť nejakú hru.

polyana
17. jan 2023

Ja mám 15ročných chalanov, a dostávajú 5 eur na týžden. Stravu majú v škole, karty na cestovné im dobíjame, kredit na telefon im tiež dobijem ked potrebujú. Nesťažujú si. Mohli by sme im dať aj viac, ale zhodli sme sa s manželom , že zatial nie. Jeden syn je dosť rozhadzovačný. Keby sme mu dali aj 15 týžden- tak to bez problémov minie.

simsalabim
17. jan 2023

Moja ma 17, dostava 50€\mesiac, platime mobil, elektricenku, obedy, vsetko okolo skoly, oblecenie a pod.

autor
17. jan 2023

@pribinak myslela som to tak, že 5 eur na týždeň , čiže 20 eur mesačne + desiata

autor
17. jan 2023

@polyana áno , takto uvažujeme aj my , tých 5 eur týždenne, teda 20 eur mesačne by bolo len pre nich, kredit im tiež dobíjame , cestovné to isté

pribinak
17. jan 2023

Ja vždy dávam 20 na začiatku mesiaca a ako si on rozvrhne hospodárenie nechávam na neho. Za začiatku si to rýchlo minul, teraz di to vie rozvrhnúť, vie si naplánovať väčšie výdavky a ušetriť - čo je podľa mna aj ciel

keiko33
17. jan 2023

Deti dostávajú 20€ na mesiac. Desiatu a kredit im platím. Taktiež kino, korčuľovanie, plaváreň a podobné veci im platím. Tých 20€ je na ich potreby, ktoré nepotrebujú, ale chcú.

autor
17. jan 2023

@pribinak presne toto by sme chceli dosiahnuť, aby si to vedel plánovať a rozvrhnúť, ďakujem 🙂

jance333
17. jan 2023

Vreckove ma naucit dieta hospodarit, prip.setrit. nie ze si ma dovolit kupit cokolvek. Vzdy zalezi od financnej situaciev rodine, ale za mna v tom veku je 20€ na mesiac uplne do pohody dost. Ak potrebuje viac, moze si to zasluzit za nieco extra, mimo svojich beznych povinnosti doma. I ked niektori to zaznavaju, dieta tak lepsie pochopi, ze peniaze sa zarabajy, nikto nam ich neda do ruky len tak, pre nase pekne modre oci.

zara0201
17. jan 2023

Odhliadnuc od vysky,chcem sa normalne spytat-zo skusenosti, ze co si za to vreckove decka kupuju.

sendy1977
17. jan 2023

skôr ako 5 e na týždeň, by som dala na začiatku mesiaca 20 e, je to v podstate to isté. Ale podľa mňa sa skôr naučí hospodáriť.

kacernakokse
17. jan 2023

@lula313 5€ som dostávala pred 12 rokmi a už vtedy to bolo tak tak. Dnes to má tak polovičnú hodnotu.

laurita285
17. jan 2023

@zara0201 napríklad časopisy

ivett1
17. jan 2023

náš má 14 a pol a je ešte na zakladke, kúsok od domu, nemdavame mu vreckové, ak potrebuje peniaze, vypýta si 😊

martul
17. jan 2023

Čoskoro 15 ročný syn, nedostáva vreckové. Ani ma to nenapadlo. Všetko čo potrebuje mu platíme a kúpime. Keď ide von s kamošmi spýta sa či môže ísť s nimi na pizzu tak mi dám peniaze, keď ide kamosovi vinsovať kúpim mu čokoládu, a niečo k tomu.

rurutiax
17. jan 2023

Tak ja som teda nedostávala žiadne vreckové. U nás to tak nefungovalo. Musela som si ich zaslúžiť.😃 V 14 som bola šťastná ako blcha, keď mi dal tato na nanuk či inú sladkosť. Takto to fungovalo stále, dokým som v 15 nešla na prvú brigádu a zarobila som si na to sama. 🙂

veronikaszabova
17. jan 2023

Syn 13rokov - 15€ na tyzden

pribinak
17. jan 2023

Tak musíš počítať s tým že na začiatku sa hneď vybucha z peňazí a až potom pochopí že musí veci plánovať

ives77
17. jan 2023

To je dosť,,,tiež mám 13r.syna a dácam mu 5e na týždeň....

alusha
17. jan 2023

Tiez 5 eur na tyzden, 13 a 15 rocni chlapci...obedy, desiatu maju zaplatenu, autobus aj mobil tiez... Takisto aj fitko, pripadne ked idu s kamosmi niekam, tak dostanu peniaze. Kupuju si z toho len sladkost, pripadne nieco na pitie.. Setria si peniaze, ktore dostanu na meniny, narodky, Vianoce, Velku noc.

mira0611
17. jan 2023

Ahoj, ja mu dam 10 euro na tyzden+desiata, autobus a vstupne do fitka, sport podporujem.
Prave preto mu dam 10 euro, lebo 5 euro by minul do stredy. Syn, rano ranajkuje, dostane 3 natrete rožky, ovocie a keksik, konci o 13.20 v skole ide na autobus, kde si velakrat este kupi pizzu alebo hot dog, co je cez 1 euro, 14.30 je doma. Ale zomrel by odhladu keby som mu dala len 5 euro.Zalezi ake mas dieta. Keby ten moj nebol stale hladny asi by mu 5 euro na tyzden stacilo. 😁

kaktusik007
17. jan 2023

fuuu... moji maju 11 a 12 a dostavaju 7 eur tyzdenne.... podla vacsiny z vas asi zijem nad pomery, ale som paradoxne samozivitel co vela penazi zrovna nema 🤷🏼‍♀️ neviem, je to euro denne, ak by cokolvek sa vyskytlo.... ale beriem, moj mladsi dochadza 30km denne do skoly tak je to asi ine a proste peniaze potrebuje mat pri sebe keby nieco... a starsi ma vreckove v podstate len preto ze ho ma mladsi......

alzbeta1301
17. jan 2023

@martul rovnako sme to mali ako decká mi žiadne peniaze sme nedostavali. Mama kupila čo trebalo a keď sme potrebovali niekde ísť na vylet alebo podobne dostali sme pár €.

mirkava
18. jan 2023

Ja mam ešte malé dieťa na vreckové, ale rozmýšľam ci budem vôbec dávať. My sme nedostávali pravidelne vreckové. Mali sme všetko čo sme potrebovali. Ak sme si chceli niečo kúpiť tak som poprosila a mamka mi dala presne koľko som potrebovala. To sa stávalo ale zriedka.

a_adamcova
18. jan 2023

Akurát sme to doma riešili. Moja má 13, chystám sa jej dávať 50€ na mesiac, ale s tým, že chodí na tanečnú, a tú si bude platiť z toho vreckového. Zvyčajne vždy platím všade kartou, tanečnú si platia pred každým tréningom 4€, a vždy je problém, že nemám peniaze pri sebe, keď potrebuje. Ten tréning vychádza cca na 30€ mesačne, takže 20€ jej zostane k dobru. To je také akurát si myslím.

markus1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz