Známka v 2. polroku

mariamay
30. jan 2023

Dobrý deň.
Mamičky učiteľky prosím poraďte..Môže učiteľ zapísať známku z písomky, ktorú žiaci písali týždeň pred klasifikačnou poradou, do 2.polroka, lebo učiteľ nestihol písomky opraviť v 1.polroku?. Dcéra dnes dostal 3 z nemčiny, pričom o písomke učiteľ nenapísal info na edupage ani deti nevedeli, že budú písať.Inokedy učiteľ napíše ak bude skúšať alebo budú písať písomku. Je toto ok?
Dávate písomky z jazyka aj vy deťom a neoznámite im? Dcéra je v 3.ročníku. Ďakujem za odpoveď.

zuzana76
2. feb 2023

@a_adamcova tak ja nedávam smajliky, ja žiaka pochválim, keď si všimnem, že sa zlepšil a pracuje na sebe, takisto pokarham, keď poľaví, komentujem ich prácu a celkovo sebaprezentaciu

zuzana76
2. feb 2023

@a_adamcova aj pokuty za prekročenie rýchlosti su negatívna motivácia, na väčšinu platí to, väčšina ľudí by kľudne isla rýchlejšie ako povolená rýchlosť a nie len o pár drobných, takže tu mas príklad negatívnej motivácie, dodorzujem pravidla, lebo nechcem dostať pokutu

luxus10
13. feb 2023

@a_adamcova plne s tebou suhlasim...a smajlik je pekna motivacia, skoda, ze niektore ucky nemaju moznost vidiet, ako potesi smajlik aj na 2. stupni, a ako pozitivna motivacia vie deti povzbudit...a to aj dievcata aj chlapcov...hold niektore ucky nemaju kompletnu vybavu, zlym sa clovek narodi...to je predurcene, konat dobro je zrucnost, ktoru sa treba naucit...

simca06022011
13. feb 2023

Neoznamuju a uz to neriesim, bezne lietaju znamky ze trieda ma priemer aj 2,5-3. Ked to tym ucitelom robi dobre, co na to napisat? pritom velke pisomky by mali byt hlasene, aspon podla ucitelky na rodicovskom, a nie su. Ono mozes to prezivat a riesit nejaku 3ku, ale podla man sa na to vykasli, skuste sa opytat na opravenie znamky a do konca roka casu dost... nauci sa, opravi si 🙂

Deje sa u nas to, ze dcera aj ked sa snazila, na to kasle aktualne, nebude sa nerovvat a ucit a aj tak nic z toho. Pisomky ma napr z matiky aj 3 za tyzden (bleskovky) a hned na to z celeho prebraneho uciva, to nestihne kolkokrat zo dna na den ani dobrat, ak robi nejaku ulohu z inych predmetov, prepocitaju prisaham tak 2-3 pirkaldy. To je neskutocne malo na naucenie sa. Bohuzial, je to tak ze motivacia klesa deti aj tymto a deti su skor deptane, su take, urcite, ktore to nakopne a zacnu sa viac ucit. Ale urcite aj opak. Napr u nas ta telesna... lietaju 5ky, a vyzerat to tak, ze deti ju nezanasaju, deti co sportovali/sportuju neznasaju telesnu, vyjednavaju ospravedlnenky atd. Lebo ak niekto nevie kotul, dostane 5, je jedno ci sportuje, hra nieco, ... a tak mame sportovcov s 2-3 na vysvedceni :DDD akurat som sa tesila ze ucitel nesiel na lyziarsky, lebo som povedala, ze keby tak bol ten "super motivator", tak mi dieta prestane aj lyzovat po jednom dni a predpokladam ze by mi aj 5ku doniesla a to je rianda lyziarka a bezkarka :D

zuzana76
13. feb 2023

@a_adamcova ver mi, ze ohlasujem pisomky, zadavam ulohy aj vsetko na edupage a aj tak sa nenaucia