Ako ste zistili, že na čo máte talent?

3. máj 2020

Prajem pekný večer. Kedy a ako ste objavili svoj talent? Nejako neviem zistiť v čom som dobrá. Jasne navarím chutne ide mi to ale nebaví ma to. Niečo kreatívne asi nie neviem pliesť ani šiť či háčkovať. Spievať neviem tancovať už vôbec 🤦 a starostlivosť o deti sa asi za talent nepovažuje však? 😂 A na športy som totálne drevo takže ani tadiaľ cesta nevedie. Chcela by som sa v niečom nájsť ale neviem kde hľadať ❤️ ďakujem.

karhu
3. máj 2020

rob co ta bavi, alebo skusaj vsetko mozne a v niecom sa najdes..kvety, moda, pisanie? moznosti je vela..

mareka49
3. máj 2020

Kolko mas rokov?
Na takuto vec prides iba vlastnou sebareflexiou, alebo skusanim.
Skusanie je malovanie obrazu a podobne..
Sebareflexiou dojdes napriklad na to, ze "vies citat dobre pocitu druhych, vies sa do nich vcitit".
Ale zas nie kazdy talen byva objaveny.
Moze to byt dlha cesta a nakoniec nemusis byt potesena, ze ho mas..
Preco hladas?
Nemas konicek?
Spomen si na detstvo, co ti slo, cim si chcela povodne byt, co robia ludia, ktorych obdivujes,..
Mozes prist na nieco, co sa ti paci robit a nemusis mat ani na to talent.
Postupne sa zdokonalis a "talent si mozno vypestujes a mozno nie".
Skutocny talent ma Ronaldo, Boccelli, ostatni len robime, co nas bavi a niekto mozno na to neskor povie, ved ty mas na to talent☺

diewcatqoo
3. máj 2020

Ahoj, ja som totalne drevo na vsetko. Neviem hrat na hudobny nastroj, neviem spievat, neviem kreslit, malovat, sit, neovladam ziaden sport, nerozumiem elektronike, ani autam, asi ani mode, ani kozmetike nejak moc, nemam asi ziadne esteticke citenie, neviem dobre varit (rodina sa nestazuje, ale mne moja kuchyna nechuti), s pecenim je to o cosi lepsie, ale ziadna profi uroven...
Len tak si nejako plavem zivotom a robim, co ma bavi, ale viem, ze zo mna nikdy nebude ziadna kreativna, umelecka alebo sportova dusa.

kiki68
3. máj 2020

Hmmm to u mna zistili ostatni v 3 rokoch. Ale niekedy to clovek zisti nahodou. Ze sa k niecomu dostane, skusi nejake hobby, sport. Moj chlap takto zacal kvoli mne potapat. Myslim , ze sam by do toho nesiel. Za pol roka bol tam kde ja za 5 rokov. Ma na to neskutocny talent a bavi ho to. A este to spojil s povodnym konickom a tym je fotografia. Takze je tak nejak rad, ked dobre cvakne rybky a ludia maju co obdivovat. Cize cesta k tomu talentu moze byt velmi nevsedna.

777januska777
4. máj 2020

Aj talent treba rozvíjať. Napríklad keď sa pozrieš na cs má talent, ti ľudia, tam niečo vedia, ale bez driny, by to nikdy nebolo také dobré. To čo baví teba skús rozvíjať a potom možno budeš vynikať. Mňa napríklad baví tanec a aj mám nato ako tak talent (už v detstve som tancovala veľmi dobre), ale nerozvíjam ho, keďže nemám čas a ani moc možnosti, takže v tom nevynikám a aj tanec je už iba ako taká dobrá oddychová aktivita. Mňa napríklad baví žiť priemerný život, nevynikať v ničom pred ostatnými, v živote robím čo ma baví alebo skúšam aj veľa nových veci, ale nejako to nerozvíjam a som spokojná. Tak to rob aj ty všetko čo ťa baví a tiež skúšajú nové veci a ak chceš potom vynikať, tak si vyber aktivitu čo ťa baví najviac a tú rozvíjaj. Lebo väčšina ľudí má talent na to čo ich aj baví.

juliet86
4. máj 2020

ono netreba robit talentove veci len ale veci co ta bavia. cokolvek pri com si v zone tak je prinosne nejakym spoosbom pre teba a tuto zem. aj veci ktore nie su na chvalenie okolim. napr meditacia prechadzky v prirode. niekoho bavi chodit na aukcie alebo kukat dalekohladom na vtaciky.... niekto sa najde aj v nejakej mikro veci typu bonsaje ci fialky... ja napr mam talent hudobny tvorivy ale ked som sa dostala do slpvenskej elity v tejto oblasti prisla som k tazkemu poznaniu ze su ludia nasobne talentovanejsi odomna. takze som javissko a hladisko prenechala im a priznala si ze na profi drahu to u mna nie je. stalo by ma to privela nervov a pochybovania o sebe tak som to vzdala... par talentov som si myslela ze mam resp chcela skusit a neslo mi to. napr pole dance hrnciarsky kruh a podobne... viem v com som dobra empatia kongruencia podpora druhym cit pre spravodlivost efektivita casu a prace orientacny zmysel jazyky soferovanie to mozno aj staci. a nejdu mi rucne prace gitara a exaktne vedy

airaw
4. máj 2020

No talent 🙂 väčšina ľudí, o ktorých niekto hovorí, že majú talent, ti skôr povedia, že robia niečo, čo ich baví, a idú si za tým, tvrdo makajú 🙂 asi to je ten talent, ísť si za svojim cieľom a nevzdať sa 😀 ale keď ťa niečo nebavi, nejde to to, nechceš to robiť, nezaujíma ťa to.. to asi nebude správna cesta

ndrag
4. máj 2020

ja napr nemam ziadny extra talent. Jedine, co ma vzdy posunie v niecom dopredu, je za ma ta cinnost vie uplne pohltit, az priam posadnut a to aj na cele roky :D. Ked clovek maka a hlavne ho to bavi, tak dozenie aj tych co maju talent, aj ked mozno tazsou cestou. Co v konecnom dosledku nemusi byt na skodu 🙂.

deti95060810
4. máj 2020

veľa ľudí nemá talent na nič. Má len svoje záľuby, ktorým sa venuje a ktoré ich ako tak bavia.

metuzalem
4. máj 2020

Ťahá ta to vobec k niecomu? To je zaklad. Ak ano, treba sa tomu velmi vela venovat, lebo nie kazdy je génius of narodenia.

jumama
8. máj 2020

Su veci, ktore ta dokazu pohltit. Hovori sa tomu byt vo flow - nikym a nicim nevyrusena od danej cinnosti, robis ju dlho a rada a stale sa k nej vracias, nevies sa jej nasytit. Na tuto cinnost mas pravdepodobne talent.

ivana11155
8. máj 2020

Činnosť pri ktorej si šťastná, baví ta to, máš z toho radosť, napĺňa ťa to. U každého je to niečo iné. Každý má nejaký dar, aj keď si myslí, že nemá žiadny.

wiviens
12. máj 2020

Uč sa nové veci, každý deň si vyčleň čas na vzdelávanie, aj keď nevieš čoho proste niečím začni. Ono to potom príde ale dôležité je niečo začať robiť a nápady sa začnú hrnúť a potom to zistíš. Aj maličká príležitosť stojí za zváženie. Ja som tak začala robiť videá z fotografií, chcela som mať utriedené fotografie a pekný pocit pri pozeraní videa z dovolenky alebo pokrokov môjho mimina. Tak som sa naučila ako na to a našla som sa v tom...

sajuli
12. aug 2020

Mna zacalo bavit vytvaranie roznych veci z dreva pozri moj album, zavala som pred mesiacom akurat ma mrzi ze som sa ktomu nedoszala skor :D