Chcem sa naučiť pliesť a háčkovať

andyja15
15. nov 2020

Kočky, chcela by som sa naučiť upliesť čiapku a šál, strašne sa mi zapáčila taká súprava tu na mk.Robi to jedna mamička , sú to rovnaké sety, prípadne aj deťom.Len sa mi to zdá dosť drahé.Dom na RD a strašne by som to chcela skúsiť.No absolútne neviem kde začať,strikovat vôbec neviem.Je tu nejaká skupina na mk,viete mi odporučiť, kde by ma to naučili? Možno na YouTube je toho veľa, ale rada by som vedela aj odpoveď,ak by som mala nejakú otázku.Strasne sa mi to páči. Len ja ani neviem,či je to strikovane, alebo háčkované.Budem vďačná ak mi budete vedieť aspoň poradiť super skupinu, prípadne sa mi ozve mamička ,čo to vie 😀🙏. Ďakujem ak sa niekto nájde.

kataina
15. nov 2020

pre Teba by bolo najlepšie vidieť to naživo, keby Ta niekto naučil, ukázal, potom dalej by sa ti lahšie učilo z netu. Nemáš niekoho?
Pomohla by som Ti rada, ale som z KE 🙂

karpina
15. nov 2020

pošli sem foto, podla vzoru sa dá rozpoznať či ide o háčkované, či pletené kúsky.

andyja15
autor
15. nov 2020

@karpina keď ja som zmazala tú správu od tej babenky,čo ona predáva, napísala mi že set stojí 30€,tak viac som jej nepísala,a správu som neskôr zmazala, teraz to samozrejme ľutujem, lebo vám to neviem ukázať, že ako to myslím.

andyja15
autor
15. nov 2020

@kataina áno tiež si to myslím,no nepoznám nikoho 🤷, škoda že bývaš ďaleko ☺️

gerfinka
15. nov 2020

Aj na YouTube najdej videa, kde sú natočené základy hackovania. A ku sume, možno sa ti to zdá veľa, ale aj kvalitná vlna niečo stojí, a samozrejme aj čas strávený nad výrobou. Sama kadečo hackujem, občas som aj predávala. 😉

lindusss2016
15. nov 2020

@andyja15 ja len k tej cene, teda neviem sa vyjadrit k materialu, kedze som iznerat nevidela, ale sudim podla seba, cena za set ciapka a sal je uplne v pohode, kedze len kvalitny material vyjde okolo 15€. Takze ano, mozes usetrit, ale kym sa naucis uhackovat ci ustrikovat aspon ten sal, prejde nejaky cas, nehovoriac o ciapke. Ale ak sa ti to paci a zaujima ta to, tak urcite chod do toho a zacni jednoduchymi navodmi na youtube

andyja15
autor
15. nov 2020

@gerfinka
@lindusss2016 cenu jej určite neberiem, ručná práca plus materiál.Ale chcela by som sa to naučiť,no len je to natazko takto, neviem ani len akú vlnu kúpiť 🤦 nič, škoda že som to veru vymazala.

dahra
15. nov 2020

@andyja15 - ja som sa pri dcere pred cca 7 rokmi naucila hackovat. Nikdy som to nevedela, ale tiez som pozerala, ake su niektore mamy sikovne. Na youtube su navody, ja som pocuvala v angličtine a šlo mi to. Ale robila som jedno očko dookola dlho, dlho. Asi tyzden trening denne 2 hodky a po tyzdni som uhackovala maly kvietok ako ozdobu na čiapku. Potom to už šlo.
toto je kvietok

https://www.youtube.com/watch?v=dQeq7Hci_qU


toto je ciapka, co sa da odkukat

https://www.youtube.com/watch?v=H1rBaWL6_Y8


Ja som si to vracala aj 10-15x, zastavovala, robila som vacsinou paralelne podla videa.

pmoricova
15. nov 2020

@andyja15 skús pozrieť videá kantricola yarn na YouTube. Má videá aj pre začiatočníkov aj pre pokročilých. Ja som sa podľa nej naučila strikovat.

lauriema
15. nov 2020

@andyja15 ja som skusala hackovat,katastrofa akoze je to super ale mam 3 deti plus chodim do prace takze o 21:00padam do postele ,nie aby som hacik brala este fo ruky

pmoricova
15. nov 2020

@andyja15 jaaj a k vlne.... By som odporúčala prírodné materialy. Merino je mäkké hrejivé na zimu a neskrabe. Ja kupujem os drops Merino extrafine alebo Merino Big. Baby Merino sa mi neosvedčilo lebo sa uplet moc gajda. Alpaka je tiež veľmi hrejivá ale trošku škriabe. No ak chces zmene vlny alebo akryl v tých sa moc neorienujem.skus ešte pre inšpiráciu pozriet Sashe tam je uvedená aj technika akou bola čapica robena

lindusss2016
15. nov 2020

@andyja15 no ja by som radila, aby si si vybrala techniku, skej sa chxes venovst, kup si jednu obycsjnu bsvlnu a hacik alebo ihlice, hrubku si nechaj poradir v obchode a skusaj, hladaj videa s navodmi. Az ked pochopis princip, dokup potrebny material a mozes sa pokusit urobit nejaky ozajstny vyrobok

lindusss2016
16. nov 2020

@pmoricova ja vela hackujem z baby merino, treba dat dvojito priadzu, vtedy pouzivam hacik 4-5 podla vzoru, hustejsi vzor kludne mozes hackovat aj 5kou. Z jedneho vlakna robim napr.ponozky, to hackujem 3 - 3,5 hacikom polodlhy stlpik a negajda sa nic 🙂

pmoricova
16. nov 2020

@lindusss2016 ďakujem za tip. Ja som išla jednoito sveter raglan a vygajdany...

lindusss2016
16. nov 2020

@pmoricova no sveter je dost velka vaha, merino je pruzne, pod tou vahou sa natiahne. Resp.treba hustejsi vzor, ale to je potom strasna piplacka. Vyborna je od nich aj priadza cotton merino, vyskusaj

pmoricova
16. nov 2020

@lindusss2016 mám aj tu.ja som skôr na čiapky a doplnky ten svetrík bola vynimka