icon

Umývate konzervu pred otvorením? Má to zmysel?

15. jún 2026

Nikdy som sa nad tým nepozastavila.

Ale dnes na mňa vyskočilo video a pán tam umýval konzervu pred tým, ako ju otvoril.

Priznám sa, že mňa by to nikdy nenapadlo a konzervu otvorím rovno z police.

A tak ma zajíma, či som jediná, alebo je nás viac, čo neumýva?

Strana
z4
avatar
andreatytler
20. jún 2026
@bielasovicka

Nikdy ma nenapadlo umyť konzervy. Tak potom by sa malo umyť všetko čo kúpime v obchode. Fľašu od oleja, od kečupu, jogurty, mlieko, atď atď. Proste všetko. 🤷🏼‍♀️

@bielasovicka Ale tu flasu od oleja neolizujes ako plechovku od piva, alebo kecup netecie po flasi pred tym ako sa dostane na tanier. Ked otvaram konzervu paradajkoveho pretlaku, tak ten vrchnak sa vzdy zabori do pretlaku, alebo pretlak vytecie na vrch vrchnaku.
Ale su aj take otvarace konzery co vrchnak zrezavaju z boku a vtedy sa to asi nedeje. Mozno mas taky otvarac.

Strana
z4