Cestovanie do Rakúska

24. feb 2022

Ahojte baby, neviete info ako je to s cestovanim do Rakuska neocko. Prosim neposielajte mi stranky ministerstva. A nekomentujte a respektujte ze nie sme ocko. Potrebujem realne skusenosti.🙏

1. Ako neocko potrebujete do Rakuska test? Ak ano Pcr ci staci antigen? Len na cestu tam a spat.

2. Ako je to s kontrolou, ked idete do Rakuska vlakom alebo busom? Kontroluju?

Budem vdacna za vsetky normalne odpovede.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luliu
24. feb 2022

Do Rakúska ako neockovana nemôžeš vstupit bez testu, aj prekonaní a očkovaní 2 dávky potrebujú PCR, AG len cerstvy. Rakusania kontrolujú hranice, busy aj vlaky. Neriskovala by som vysokú pokutu. A pri návrate späť si v karantene

lusyyy36
24. feb 2022

1. Pcr max 72 hod starý alebo antigen 24hid
2. Vo vlaku nekontroluju, Busom asi ano

luliu
24. feb 2022

@lusyyy36 kontrolujú vlaky, kolega chodí denne 😉

kiwi3
24. feb 2022

a naco zakladas tuto temu a nepozries si sama, ako to je? a naco je dobre zistovat, ci kontroluju? to uz je fakt taky problem spravit si aj ten test? radsej budes riskovat, ako nedavno ta, co ju vyhodili z vlaku v nemecku a potom sa tu este lutovala?

lusyyy36
24. feb 2022

@luliu mna nekontrolovali nikdy, dokonca dakedy ani revízor tam neni

lusyyy36
24. feb 2022

@luliu a od 22.2. Sú nové podmienky,takže keď ma človek 2 dávky tak uz test nepotrebuje

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lusyyy36
24. feb 2022

@mb2021 smerom do at? No ôk, tak asi ja mam také šťastie...ale mňa vlastne nikdy nekontrolovali, ani autom,ani vlakom ,ani jeden smer😄

guiseppinka
24. feb 2022

Ano, treba test bud pcr nie starsi ako 72 alebo ag nie starsi ako 24 hod. Kontroly vlakom busom neviem, nechodim. Autom, kazde jedno je zastavene

guiseppinka
24. feb 2022

@lusyyy36 a to kedy chodis? Ja chodievam cely rok a teda do rakuska ma VZDY kontrolovali

autor
24. feb 2022

DAKUJEM ❤ za odpovede

luc308
24. feb 2022

Nam jedine co kontrolovali bola dialnicna 🤷🏻‍♀️😅

lusyyy36
25. feb 2022

@guiseppinka ako nechodím často ale vážne mna nikdy nekontrolovali, dokonca iba raz boli na sk hraniciach a poslali hneď ďalej a raz na at hraniciach a tiež ďalej poslali

vroni
25. feb 2022

Platí 3g, slovenské OTP. Takže s testom (stačí antigen ale musí byť oficiálny s papierom) prejdeš úplne v pohode. A áno, kontrolujú každé jedno auto. Niektorí viac, iní menej, ale kontrolujú. Chodím minimálne raz do týždňa.