Cestovanie autom do Rakúska

nathaly098
3. apr 2022

Ahojte neviete mi poradiť?
S priateĺom potrebujeme ist do rakuska pre brata a naspäť.
On je očkovaný tou jednorazovou dávkou a ja niesom nič.
Potrebujeme teda obaja test? Alebo iba ja? Ja už sa v týchto debilných opatreniach nevyznam..

Ma niekto skusenosti ako to teraz chodi? Vdaka

vroni
3. apr 2022

Potrebujete obaja test.

nathaly098
autor
3. apr 2022

Ďakujem krásne 🙂

nathaly098
autor
3. apr 2022

@vroni možem ešte otazku? Neviete či ten test môže byt v slovenčine? Alebo v nemčine.. na jednej stranke som čitala, že treba v nemčine tak neviem čo je na tom pravdy 🙂

amarilka26
3. apr 2022

Mozno aj zalezi cez aky prechod pojdete. Ja chodim pravidelne nakupovat do Hohenau a test nikdy nemam a ani covid pas. Nikdy som tam este nezazila kontrolu.

zuzanka.zuzu
3. apr 2022

čo? 😂 v podstate obdeň chodíme cez hranice na prachobyčajné nákupy, nie sme očko a test som mala naposledy v pôrodnici 😀 to po prvé (z reálnej skúsenosti)

po druhé - ak sa preukážete, že ste odvoz (napr. letenkou) tak aj počas najprísnejších opatrení ste mohli ísť bez ničoho 😉 kks tieto domnienky 🙄

test môže byť v angličtine alebo nemčine, slovenčina určite nie

malinka158
3. apr 2022

@vroni neplati pri vstupe do krajiny 3G?

nathaly098
autor
3. apr 2022

@zuzanka.zuzu nemam sa čim preukazat, proste sa nema ako dostať domov (on pracuje tam) tak ideme pre neho :D preto sa pytam. Lebo čo som sa pytala , každy mi povedal inak...

vroni
3. apr 2022

@malinka158, platí, ale Johnson vakcínu neuznávajú (teda jednu dávku)
@zuzanka.zuzu, chodím každý týždeň a za posledné dva roky som nezažila ani raz, že by NEkontrolovali. Takže sorry, ale neverím. Z reálnej skúsenosti.

vroni
3. apr 2022

@nathaly098, test musí byť v angličtine alebo nemčine alebo mat QR Code.

bambulienka25
3. apr 2022

Včera som sa vracala a na Jarovciach ani ducha 😅🤣

vroni
3. apr 2022

@bambulienka25, diaľničný ci cez dedinu?

malinka158
3. apr 2022

@vroni aha, lebo vo vakcinach a ako dlho su platne sa uz poriadne stracam

vroni
3. apr 2022

@malinka158, to asi každý vrátane zodpovedných 🤣🤣🤣

basska_b
3. apr 2022

Ked povies, ze len tranzitujes, tak ta pustia... ale neskusala som to 😄

zuzanka.zuzu
3. apr 2022

@vroni VŽDY tam niekto "kontroloval" 😀 reálne nás tam NIKDY nikto nekontroloval a ver si čomu chceš, mne je to fuk 😀

@nathaly098 akurát viem, že piatky naozaj kontrolujú (aspoň sa tak tvária, ale nejaké doklady predložiť musíš). a potom keď majú "akciu" - vtedy buď všetkých (my sme sa otočili a išli domov, tuším 2x sa nám to stalo - práve v ten jeden piatok) alebo len dodávky a väčšie autá (vtedy je "len" zdržanie)

vroni
3. apr 2022

@zuzanka.zuzu, takže áno, trepes a vyhlasujes to za pravdu, fajn.
Neviem, ako kontrolujú posledny týždeň vrámci ukrajinských hystérii, ale oficiálne je stále treba test, stačí natrafiť na iniciatívneho blbca, zase 5 eurova investícia do testu je menej ako strácať čas a benzín, ak vás otočia.

zuzanka.zuzu
3. apr 2022

@vroni stačí si prečítať fóra na FB - jeden známy cestovateľ (nechcem písať meno ani skupinu lebo je tuším súkromná) išiel aj v ten piatok kedy my sme sa otočili - podľa jeho príspevku colník zývol, mávol rukou a pustil ho 🙂 (on je očko) asi vyzeráš ako teroristka keď ťa kontrolujú tak dôsledne, inak neviem 😉

bambulienka25
3. apr 2022

@vroni to ten zelený 😅 to je diaľničná nie?

guudy
3. apr 2022

@bambulienka25 kontroluju len na vstupe do rakuska. Cestou naspat nie. 3 rozne prechody za posledne 2 tyzdne.

bambulienka25
3. apr 2022

@guudy veď ja som šla do AT a KO nebola ani na jednej strane

lopka1313
3. apr 2022

@zuzanka.zuzu byvam v pohranici, chodievam hlavne vlakom (tie nekontroluju), ale obcas autom, no stale treba mat so sebou covid pasy. Obcas len mavnu rukou, obcas nahliadnu, ale je potrebne to mat a neriskovat, ze vas otocia na hranici. Ked poviete niekomu, ze vas nikdy nekontrolovali a o 2 prispevky dalej, ze ste sa 2x otocili, tak uz to je vase klamstvo, lebo si protirecite. Nemozte povedat, ze nekontroluju, to ked realne kontroluju a vy neviete, co znamena pre pani sa otocit a ci vyjde iny prechod alebo bude jej brat cakat par hodin/den kym by realne nekontrolovali a presla ponho.
Majte testy, mozu byt v aj alebo nj. Ak nie ste pendler, plati asi dokonca 2,5G, ono sa to menilo, a ja s 3x ockovana, takze to uz nesledujem. Johnson je taky vseliaky. Ale testy majte a idealne aj nejake papiere v ruke (to ockovanie johnsnom napr).

vroni
3. apr 2022

@zuzanka.zuzu, počkaj, akože keď mám cez ksicht čiernu masku a v aute diery po guľkach, hneď musím byť teroristka? 🤣🤣🤣🤣 A nie, o "doslednom" kontrolovani som nehovorila. Občas im na kontrolu stačil zatvorený mobil. Ale vždy tam stal niekto a mával, niekedy cumel do každého auta (väčšinou), niekedy len do každého tretieho ale vždy tam nejaký panák tajtrlikoval.

vroni
3. apr 2022

@bambulienka25, áno. Tým som nešla dávno. Som lakoma a nemám už vyše roka slovensku diaľničnú známku 😉

janka2501
3. apr 2022

Bola som v piatok s dcerou, obe sme plne ocko....a rakusky vojak nas poslal dalej, mavol rukov....kontroloval rakuske auto

zajinkakoni
5. apr 2022

Nepotrebujete nic, pokial idete transport. Žiadny test, ani ockovanie. Očakáva sa od vás, že nevystúpite z auta, len brat nastúpi 😉