Manžel pracujúci v Rakúsku

deniskanajkrajsia
31. okt 2022

Dobry deň,
prosím Vás, manžel pracuje v Rakúsku a som tehotná. Nebudem mať ani materskú iba rodičak a prídavok na dieťa. Dnes som akurát čítala, že niekomu stopli všetky dávky, že to treba vybavit tam kde pracuje manžel.
Viete mi niekto poradiť čo tam treba vybaviť a načo ma žena nárok?

liljana
31. okt 2022

Mas narok na matersku a pridavky. Preco nemas matersku, nepracovala si pred tehotenstvom?

deginko
31. okt 2022

@deniskanajkrajsia ak si nezamestnaná a nemáš nárok na matersku,tak v tom prípade,áno rodicivsky príspevok aj prídavky na deti bude vyplácať tá krajina,kde manžel pracuje

deniskanajkrajsia
autor
31. okt 2022

@liljana otehotnela som chvíľu potom čo som bola na podpore

deginko
31. okt 2022

@deniskanajkrajsia takže,áno je to tak,keďže si nezamestnaná dávky budete vybavovať v Rakúsku,tu nedostaneš nic

deniskanajkrajsia
autor
31. okt 2022

@deginko ja som myslela, že z rakúska sa iba dopláca ta výška prídavku nič viac

deginko
31. okt 2022

@deniskanajkrajsia no neviem presne ako to je pri Rakúsku,ale my sme akurát dobralii rodicak z ČR a teraz si žiadam o rodicak tu do 3r dieťaťa.A pokiaľ viem takto by to malo byť vramci eú..je to koordinácia rodinných dávok eú..jedine,žeby to malo Rakusko inak?Ale primárna krajina na vyplácanie dávok je tá,kde je aspoň jeden z rodičov zamestnaný...keďže si ty nezamestnaná,tak na SR by si nemala dostat nic

andrea123
4. dec 2022

dobry den, chcela by som sa spytat ci niekto nevie ako to je ked partner (zatial nie manzel) je Rakusan , pracuje v Rakusku. Ja mam na SK min.mzdu a tym platim odvody. Takze na Sk by som dostala len tu uplne najnizsiu co sa da..Na SK mam trvaly pobyt ako uz dlhe roky ale Mam prihlaseny pobyt v Rakusku vyse roka. Mozem mat matersku v Rakusku ? Pripadne ine davky? pripadne co treba vybavit atd...dakujem pekne za kazdu odpoved🙂