Rakúsko e.card

linda276
16. máj 2022

Dobry den chcem sa poradit,robim v At zamestnavatel ma poistil ,ale nemam e card ,ze ci mam pytat od neho nech vybavi ci ako to je.Poistena som urcite lebo dosli papiere ale karta nie. A potom ,ze ked skoncim prac.pomer co s tou kartou...pomoc

sono2
16. máj 2022

@linda276 nechápem.
Tak najlepšie sa na poisťovni, tam ti povedia. Samozrejme Treba vedieť do ktorej Ist

sarden
16. máj 2022

@linda276 musis si ju vybavit sama. E card je v At s foto. Potrebujes ziadost, Meldezettel a 2 krat pas Foto. Ak sa teda nic nezmenilo za 2 roky.

barb0renka
16. máj 2022

Ja si myslim, ze ak ta zamestnavatel riadne nahlasil na Krankenkasse, tak ti pride postou. Ved meldezettel nemusi mat, ak napriklad nema v AT pobyt.

linda276
autor
16. máj 2022

@barb0renka lebo som tu na kratko nie na rok ci preto neviem,alebo ci to uz neriesit ked do konca juna? ci mi to bude niekde treba potom?

lilienkah
16. máj 2022

Až máš na papieroch kód od tvojej ecard (kópiu) tak by som to neriešila keďže robíš krátko, to číslo z ecard musíš mať u nich to je snáď dôležitejšie ako občiansky 😂..až planujes robiť na dlhšie tak treba zavolať do poisťovni nech ti ju pošlú na SVK (oni posielajú len v rámci AT až máš tam trvale bydlisko)

linda276
autor
16. máj 2022

@lilienkah dakujem lebo som takto 1 krat v zahranici a som z toho jelen

giginnka
16. máj 2022

Ja som to mala tak že keď má naozaj prihlásil ako
Mal zamestnávateľ tak mi prišla
Sama od seba poštou .
Len teraz je tá s foto tá sa vybavuje na polícii ale podľa mna najskôr príde tá normálna potom
Môžeš ist vymeniť za tu s foto aj s meldezetlom ale pre istotu sa opýtajte na krankenkasse mohlo sa to meniť ja som to riešila pred pár rokmi

kiki68
16. máj 2022

@linda276 kartu si musis vypytat sama u poistovne myslim, aspon ja som to tak musela. Je to zalezitost na par minut a do dvoch tyzdnov pride karta. Osetria aj bez karty dovtedy s tym vypisom zamestnavatela, ze si prihlasena do poistovne ( tam je to cislo poistenca) . U lekara na to pouzivaju taku univerzalnu kartu

linda276
autor
16. máj 2022

@kiki68 dakujem

fion22
18. máj 2022

@linda276 bez foto už e karty nevydávajú, ja som takto cakala po zmene mena po svadbe a neprišla tak sme tam volali do ÖGK a ze nove karty už len s foto, musíš ísť na cudzinecku policiu aby akoby nahrali tvoju fotku do rakuskeho ofic.systemu, budes musieť priniesť foto od fotografa ktorý urobí foto pre pass, foto nesmie byt staršie myslim ako 3 mesiace, nie hocijaké foto pásového formátu zo Svk to byť nemoze, + Meldezettel a ešte pas alebo občiansky, Zavolaj tam na cudzinecku policiu, ti nadiktuju co všetko budeš potrebovať 😉

jana696
8. dec 2022

@sarden a ďalej kam prosím?tu žiadosť si viem aj sama stiahnuť však len neviem kam ďalej ..som opatrovateľka svoju Sk poist.kartu som už musela odovzdať teraz nemám žiadnu 🙈

kiki68
8. dec 2022

@fion22 nemusi byt cudzinecka policia, ide to ba kazdej Landespolizei. Len cez stranku treba rezervovat termin. Ja som bola normal tu vo Villach. Maju oddelenie pre e-cards teraz. Mozes ist na cudzinecku iba ak chces priamo tam termin. System to umozni

kiki68
8. dec 2022

@jana696 https://www.chipkarte.at/cdscontent/?contentid=... chod na tuto stranku, tam registrujes termin na nejakej policajnej stanici, donesies si pas, meldenzettel a tiez cislo poistenca ( ak este nemas, tak si vypytas v OGK) a pojdes na rezervovany termin. Musis mat fotku na pas ( das si spravit pas foto za cca 12 eur ) a to oni nahodia do systemu. Do mesiaca pride karta. Do tej doby mas taky Dokument s ktorym mozes ist k lekarovi namiesto tej karty. To je cela veda. Nie je to nic extra. Ja som to vybavila tu vo Villach za asi 5 minut a karta prisla za tyzden postou.

momo68
29. feb 2024

Dobrý deň, prosím sa chcem sa spýtať aj ked je to už staršia téma syn sa nahlasil už v rakusku ma prísť ecard ale môže íst s touto e card na ošetrenie aj na sk normalne lebo mi povedali že si treba podať žiadosť na poistovni v rakusku e106 a nasledne u nas na poistovni mu vydaju europsky preukaz poistenca. No som z toho jeleň . alebo da sa aj stouto ošetriť prípadne spraviť preventívne prehliadku na sk