Rakúsko - podmienky vstupu

dejna_
10. feb 2022

Ahojte chxhela by som ísť na otočku do Rakúska ce hraničný priechod Hohenau.
Som prekoná 27.12. pozitívny pcr test.
Môžem ísť keď som len prekonaná, očkovana nie som ...
Treba mi aj pcr test alebo antigen?
Sú vôbec kontroly na hraniciach?

sissy27
10. feb 2022

@dejna_ oficiálne podmienky nájdeš na www.mzv.sk
kontroly na hraniciach aj sú, aj nie sú... či budú práve vtedy keď pôjdeš ty - daj mi chvíľu, oprášim krištáľovú guľu... mňa kontrolujú tak 4 x z 5 ciest, ale chodím cez iný hraničný prechod.

dejna_
autor
10. feb 2022

@sissy27 no podla týchto podmienok stačí na vstup 2G kde sú teda očkovaní aj prekonaní a nepíše sa o pcr teste ani antigene dodatočnom ..asi to vyskúšam 🙂

travelllerka
10. feb 2022

https://www.mzv.sk/web/vieden/podmienky-vstupu-... mne to podľa tohto vychádza ako 2G+ na vstup. Takže prekonanie plus test. Ale nemám osobnú skusenost

ndrag
10. feb 2022

Nam posledny mesiac podrobne kontrolovali covid pass + aj obciansky si pytali. Btw toto pisu na MZV, cize stale bez zmeny.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivkazba
10. feb 2022

@dejna_ musíš byť 3G, alebo 2G + test, alebo prekonaná + test. Ja chodím pravidelne do AT, 8 z 10 krát nás kontrolujú. V niektorých obchodoch kontrolujú covid pass tak, že pýtajú aj OP a čekujú, či ide o rovnakú osobu.

lucik194
10. feb 2022

muza za posledne 2 tyzdne 2x kontrolovali do AT isiel 2x
takze 100% kontrola

zefyra
10. feb 2022

@dejna_ Aj sa sa tam chystám budúci týždeň takisto cez Hohenau. Som len prekonaná, risknem to, idem len v Hohenau po obchodoch.

lucik194
10. feb 2022

len po obchodoch? tak prave v obchodoch najviac kontroluju.....
@zefyra

zefyra
10. feb 2022

@lucik194 Áno, potraviny a drogéria, tam snáď stačí keď som prekonaná.

sovica
10. feb 2022

@dejna_ Podľa toho, čo sa píše na stránke MZV, tak musíš mať potvrdenie o prekonaní + PCR test alebo Ag test. Na stránke Wiener sprachen App, sa píše, že postačuje aj Ag test resp. PCR testom sa nemusia preukazovať osoby, ktorý v uplynulých 90 dňoch preukázateľne Covid prekonali.
mrkni sem:
https://sprachen.wien.gv.at/covid-19/cz-3-g-pra...

MZV:
Od 12. februára 2022 sa zruší povinnosť 2G (OP) v maloobchode.

Platnosti PCR testu bude celoplošne 48 hodín (pred tým iba Viedeň), ak nebude možné predložiť PCR test, tak postačí 24-hodinový antigénový test (vrátane samotestu zaregistrovaného do systému).

Povinnosť nosenia respirátora FFP2 zatiaľ zostáva v pôvodnom rozsahu.

https://www.mzv.sk/cestovanie_a_konzularne_info...

lady083
10. feb 2022

Tento tyzden sim isla o tretej v noci na letisko a kontrolovali nas aj v takom case. Cez den ma vzdy zatial kontrolovali.

dejna_
autor
10. feb 2022

@zefyra no dnes bol kamoš a švagor a že žiadna kontrola ..len aj v tých podmienkach sa píše že zpravidla pcr test 🤔 ale nie že plus pcr test..konkrétne cez Hohenau išli ...šak maximálne nás otočia ..ja som zase v týchto podmienkach niekde čítala že keď je prekonanie do 90 dní sa nepožaduje pcr test len prekonanie ..takže úplne inak 🙈

zefyra
11. feb 2022

@dejna_ Áno, aj ja som to čítala. Ja som prekonaná len 2 týždne 😊

dejna_
autor
11. feb 2022

@zefyra ja som mesiac takže tiež pohoda 😅