Aká strava je najlepšia pri nedosttaku železa?

katuska01
17. okt 2007

moj rocny syn ma nedostatok zeleza berie aj kvapky ale chcem sa spytat aka strava je najlepsia na zelezo?dakujem

charaka
12. sep 2013

Aj moja mala ma malo zeleza, dr. jej predpisala kvapky, ale nedavam jej ich. Kojim a riesim to cez svoju stravu. Tu je super clanok: http://www.biospotrebitel.sk/clanok/658-chudokr...

eripala
29. apr 2014

Ahoj ja mám tiez taky problém so synom od malička furt je malátný a malo pribera tiez ma problém do zelezom potom sa mu to upraví a znova zajtra idem znova po lieky zas ma malo železa dodavam mu ho aj v strave a stále zle výsledky

petra_j_
12. jún 2014

Ja jednoznačne odporúčam Čučoriedkový Narosan od firmy Just. Behom mesiaca sa mi krásne upravilo železo a po dvoch mesiacoch som mala výsledky krvi, akoby som nikdy nebola anemická. Žiadny iný výrobok mi nezabral tak rýchlo a tak účinne. Dokonca ho stále dávam preventívne aj mojej 2,5 ročnej dcérke, ktorá máva nábeh na anémiu po mne. Tento produkt je vhodný aj počas tehotenstva, práve vtedy sa odporúča najviac. Je to prírodný sirup a má veľmi príjemnú chuť. V prípade, že by ma niekto záujem o kúpu tohto výrobku, kontaktujte ma, rada Vám dám viac informácií: just.janackova@gmail.com

lucilucik
8. júl 2014

ahojte baby chcela by som sa j ja spytat na jedla lebo moja ma rok a osem mesiacov a ma malo zele za mala by mat10.5 a ma4.2 poradite mi

mima777
1. aug 2014

@lucilucik ahoj, ja som davala prirodny sirup na odporucanie lekarky na stredne tazku anemiu, maly mal vtedy rok a zabral nam tak, ze mal vyssie hodnoty zeleza ako je tabulkovy normal. Stal nejakych 17eur. Viem, ze sme vybrali len jednu flasku a takto to vyletelo.

kkrataska
29. apr 2015

@mima777 ahoj, prosim ta a aky prirodny produkt Vam zabral na nedostatok zeleza.dakujem

moni7890
29. mar 2016

@mima777 prosim ta aky prírodný sirup si dávala na upravene železa? Dakujem!

moni7890
29. mar 2016

@kkrataska nevieš prosim ta nazov toho prírodného sirupu?

maja2005
29. mar 2016

Špenát, hovädzie mäso

kkrataska
29. mar 2016

@moni7890 myslim,ze to bol ferrofortis z finclubu,nam zial nezabral,ale vela mamiciek si ho chvali...

kkrataska
29. mar 2016

@moni7890 u nas to bolo na dlhsie,vela vela ranneho odstavovania cvikli,melasa,mlada divina...nakoniec vsak aj tak asi na dva tyzdne aktiferin...u nas to trvalo asi tristvrte roka...ale poznam deti ktorym zabrala iba melasa...

moni7890
30. mar 2016

@kkrataska dakujem! Aké veľké si mala dieťatko. Môj ma 9 mesiacov, tak ten ferrofortis mu nemôžem dávať este, je od 3 rokov. Kolko cvikle denne vypil maly? Ja som s ňou tiež dnes začala.

humka2
30. mar 2016
Používateľ humka2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od humka2.

cvikla, cvikla cvikla 🙂

silvusinka353
30. mar 2016
Používateľ silvusinka353 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od silvusinka353.

Alebo orechy a spenat, tie obsahuju vela zeleza

jarka800
30. mar 2016
Používateľ jarka800 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od jarka800.

najviac zeleza obsahuje spenat a hovadzie masko ako tu uz baby pisali.. len horsie je ked sa vam zle strebava zelezo z potravin, potom uz musite len tabletky papat ako moja sestra

kkrataska
31. mar 2016

@moni7890 no doktorka ti asi ferrofortis neodporuci,kedze oficialne nie je urceny pre deti mladsie ako 3roky.je to kvoli tomu ze nema testovanie kt.je drahe...ale samozrejme zalezi od lekarky ak su alternativnejsie tak v pohode...ked si pozries zlozenie maltoferu a aktiferinu je to strasna chemia,ja by som to urcite nedavala dietatu dlhodobo,ale tak zalezi aj na tom ako to vidis ty,ci si skor za prirodnejsie riesenia al.chemiu...nas mal vtedy tiez cca 8-9mes.tu cviklu som davala kolko vypil,este som kojila...a ta melasa je top,ak ti vela vypije tak je to super zamiesat do pitia al.aj do tej cviklovej stavy...drzim palce

kukakaj
31. mar 2016

@moni7890 ja som v tehotenstve sladila trstinovou melasou, kupis to v bio obchode. Ta obsahuje vela zeleza a je prirodna. Len som si nie velmi ista ci to moze 9mes. dietatko. Najlepsie by bolo poradit sa priamo v obchode alebo u niekoho kto sa v tych bio veciach vyzna. Mne to vtedy odporucila kolegyna.

janka874
31. mar 2016
Používateľ janka874 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od janka874.

v prvom rade treba zistit ci sa ti zelezo zo stravy dobre a spravne vstrebava

nathalie111
31. mar 2016

niekedy sa aj zelezo z tabletiek zle vstrebava,treba urobit testy...mne okrem zeleza predpisali kyselinu listovu a injekcie B12 a az potom sa zacal krvny obraz zlepsovat.. 😉

brcka252
31. mar 2016
Používateľ brcka252 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od brcka252.

@nathalie11 ale aka kyselina listova aka b12, ved stacia klince :P :P

nathalie111
31. mar 2016

@brcka252 vidis,toto som nevedela.... 😀 takze beriem to,co mi predpisal hematolog... 😎