Aké jedlá varíte dvojročným?

25. jún 2021

hlavne nepiste " jedia to co my " (nemam veštecku gulu 🔮neviem co kazdy varievate 😂😵

evamea
25. jún 2021

Tak mu navar to, čo vám chutí a na čo máte aktuálne chuť. 🙂 Každému dietatu/dospelému chutí niečo iné, ide hlavne o to, aby si navykol jesť vaše obvyklé jedlá.

nina19833
25. jún 2021

To čo jeme aj my. Moje deti majú rady klasické jedlá ako mäso s ryžou a kompót, cestoviny a mäskom. Polievky tuež, 2ročné dieťa, pokiaľ nemá alergie, môže papať všetko. Je len na tebe čo mu uvaríš. Ja keď neviem čo variť hodím do googlu hlavnú ingredienciu a podľa toho hľadám a varím 🙂

sasitimi17
25. jún 2021

Moja ma síce 3r ale nezmenilo sa to veľmi za ten rok 😅 napíšem take jej top najobľúbenejšie jedla - palacinky, paradajková polievka, vývar s rezancami, kuracie alebo morčacie stehná s kosťou, perkelt alebo hocijaké cestoviny s omáčkou a ma rada aj praženicu s chlebíkom

gbgb
25. jún 2021

Polievky vsetky mozne zeleninove s rezancami haluskami.. luskova bola TOP. Masko s ryzou akekolvek a hlavne stava, perkelt, palacinky.

asia83
25. jún 2021

Áno, je to čo my. Ryžu na všetky spôsoby so všetkým miluje najviac. Slepačiu polievku, zeleninovú polievku. Teraz som robila zajaca na oravskej slanine, aj to jedol s ryžou. Nemá rád smotanové omáčky, inak čo varíme, zje. Placky zemiakové, lángoš, buchty, pečené kura s ryžou atď.

evabb35
25. jún 2021

Veľmi jednoduché jedlá - varené zemiaky a ku tomu zeleninu - varenú, ale najmä surovú. V takomto období napríklad ku uvareným zemiakom mrkvičku, hrášok, brokolicu uvarenú, baklažán podusený, paradajky, papriku, karfiol uvarený... veľmi veľa čerstvej zeleniny a ovocia...nedávala som: praženicu, slaninu či šunku, langoše, palacinky. Celkovo múčniky /buchty napr./veľmi málo, ani kompóty som nedávala. Namiesto kompótu čerstvé ovocie som radšej dávala, aby čo najmenej cukru malo.

evabb35
25. jún 2021

Ani párky, či mäsové výrobky som nedávala. Mäsa málo, len také uvarené v polievke čo bolo a ku tomu som dala nejakú prílohu: zemiaky, ryžu...a ku tomu čerstvú zeleninu alebo ovocie čerstvé. Bežné raňajky boli napr. rožok s maslom a pórom.

selest
25. jún 2021

Ked mal maly 2 varila som.mu este extra kedze jedla ako "jeme my" by nechcel. Bolo to vacsinou akekolvek masko na stave a prilohy. Kremove polievky a masove vyvary. Hlavne som prisposobila koreniny a solenie veku a snazila som sa mu nedavat prilis mastne.

kikaaa444
25. jún 2021

Samizda tuto diskusiu nepochopil nikto 😀 autorke je jasne že varite to čo aj vam .. ale čo ? 😀 asi chcela aby ste jej vymenovali konkrétne jedla aby sa mohla inšpirovať ;) ak už nemá fantáziu ďalej vymýšľať .. to ozaj nikto nepochopil ? A bum hneď prvý koment že však im uvar to čo chuti aj vam 😅🤦🏽‍♀️Mila autorka rada by som ti poradila ale mám ročne dieťa

simona92101
25. jún 2021

S malymi obmenami v podstate to iste dokola,vacsinou to co my,ale top najoblubenejsie:kuracie masko s ryzou,rizoto,granadir,cestovinu na akykolvek sposob,francuzske zemiaky,miluje prazenicu,polievky.ked uz velmi vymysla,tak zachrana je cestovina s vajickom a uhorkou 😃😃

simona92101
25. jún 2021

Este ma napadlo:chleba vo vajci,palacinky,domace natierky s cerstvo upecenym chlebom(vajickova najoblubenejsia),na ranajky miluje bananovy chlebik,kaše.nepohrdne zemiakmi na akykolvek sposob,ale obycajne uvarene s maslom a pazitkou vyjeda z hrnca😃

sasitimi17
25. jún 2021

@kikaaa444 si slepá ? Až na prvý koment asi všetky napísali normálne jedlá.. či čakáš presný recept aj s gramážou a ingredienciami ? Nepochopila si asi jedine ty 🤔

heidy222
25. jún 2021

Rizoto,sosovicovy Privarok, husta polievka z cervenej sosovice, losos kotvy pecene v rure, zemiaky pecene s bylinovym tvarohom, moje deti maju najradsej pecene kura

kikaaa444
25. jún 2021

@sasitimi17 na prvý koment narážam 😀😀 lebo autorka napísala ze nepíšte “ jedia to čo my “ ze to je jej jasne a hneď prvý koment toto 😀

evamea
25. jún 2021

@kikaaa444 Ty si jedna z tých dokonalých, všakže? 😎

evabb35
26. jún 2021

Vtedy sme sa ešte celá rodina riadili doporučenými dávkami potravín pre deti /aj starí rodičia/, kde sa uvádzalo pri mäse len varené mäso a to nie viac ako 2 porcie denne, pričom jedna porcia sú 2 polievkové lyžice vareného mäsa
pri ovocí a zelenine sa uvádzalo 4 a viac porcií, jedna porcia boli 2 polievkové lyžice varenej zeleniny, pol hrnčeka ovocnej šťavy, polovica stredne veľkého kusu ovocia a doporučovali používať malé množstvá rôznych druhov zeleniny a ovocia,
Chlieb obilniny a potraviny s obsahom škrobu: max 4 porcie na deň. Jedna porcia 1/2 plátku chlebíka alebo 1/4 šálky varených obilnín, 1/4 šálky varených cestovín alebo ryže graham - 1 plátok atď.

didi2102
26. jún 2021

Ja mám teda 1 a 3rocne a varím to čo nám - polievky striedam vyvar-zeleninovy,kurací,hovädzí plus striedam mrvenky,tarhoňa,rezanky,kolienka a mušličku ... Potom polievka z postrúhané zeleniny s vlockami,niečo na štýl guláš s parkou ale bez leca a korenín 😄 krúpy,šošovicová,hrstkova,mliečna so zemiakmi tieto majú radi, z druhého špagety,francúzske zemiaky,palacinky,halušky s bryndzou 😄 maju radi ryby , skôr zemiaky ako ryžu,plnené guľky s ovocím to je asi u nás taká Topka pre obe deti,mám domácu vegetu bez soli a vždy kuuusok posolíme a dochutíme si každý sam

evabb35
26. jún 2021

Zemiaky - nepripravovala som ich ako hranolky alebo opekané. Uvarila som zemiaky a pripravila zemiakovú kašu, posypala som ju pažítkou, alebo som do nej vmiešala strúhanú mrkvu alebo majoránku a ku kaši som uvarila kukuricu a zrniečka kukurice som potom dala na kôpku vedľa kaše, ku tomu uhorku, paradajku atď...