Ako naučiť 17 mesačné dieťa jesť väčšie kúsky?

0kristina0
12. jan 2018

Ahojte baby. Prosim Vas o radu a recepty na jedla pri ktorych by sa moja dcerka naucila prezuvat vscsie kusy (nemixovane jedla) a nezadusila sa. Chcela by som aby do leta vedela vsetko spapat kedze chceme ist aj na dovolenku. Snazim sa jej uz davat aj vacsie kusky ale akonahle ju napne tak uz odmieta papat a dojedli sme. Vie si pozut chleba (bez korky), rozok, chrumky, mandarinku, pomaranc, knedlu s omackou, banan. Chcem jej prestat mixovat ale ked jej nepomixujem, nic mi nezje. Nemozem si dovolit ju nechat hladovat, malo pribera. Dcerka ma 17 m. Dakujem za kazdu radu.

ziwka
12. jan 2018

Ahoj, si neskusala len popucit? Vidlickou daco na jemnejsie daco na hrubsie. Ja som mojim nic nemixovala bo som mala obavy ze by potom nic nechceli len hladke. Takto som ich hned nechala rozpucit si vacsie kusky jazykom alebo dasnami a trenovat zuvanie. Skus jej dat korku z chleba moja ma 8m a miluje zuzlat korku 🙂 treba len skusat mozno naaranzovat pekne nech aj ocka papaju to uz by mohla fingerfood mat kde tu ovocie alebo zeleninu. Nech si sama berie, alo aj skusit krmit sa sama, pekna miska s obrazkom naspodku ktory musi najst.... moj tak zachranoval krokodila pred polievkami 🙂 drzim palce aby sa rozpapala

0kristina0
autor
12. jan 2018

@ziwka ona to popucene aj zje ale po chvili kruti hlavou, akoby sa jej to nechcelo zuvat, tiez som sa snazila ju ucit na popucene ked sme zacinali s prikrmami ale neslo to, moc ju z toho nadrapovalo

pribinak
12. jan 2018

davat co najviac jedla do ruky, kusok maska, nech si to tak papa, kusok jablka, roztek, kusok mrvicky, cely zamiacik uvareny a tak.

0kristina0
autor
12. jan 2018

@pribinak rohlik papa pravidelne, jablko sa bojim lebo naposledy sa dusila z hrusky az mi modrala, to ked tak postruham, ale ten zemiak a mrkva je dobry napad, dakujem

deti95060810
12. jan 2018

dieťa ak má 17 mesiacov, tak tam máš šancu že sa to ešte do leta ozaj zmení....My sme sa s max. stravou trápili podstatne dlhšie, až som myslela že sa už nikdy nenaučí jesť - vlastne mi to potvrdili aj lekári...A v súčasnosti dieťa zje všetko. Takže ani lekári nevedia čo a ako, niekedy len zbytočne nastrašia rodičov....

lavieenrose
12. jan 2018

do leta casu dost...a dovolenka sa da vyriesit aj inac..napr na ten tyzden prinajhorsom zoberes vyzivy...my sme boli v Bibione a mala v restike v hoteli skoro nic nezjedla..jednak to bolo aj dost slane a na druhu stranu nie velmi dobre varili...aj my sme mali problem s niektorymi jedlami ..

bibistec
12. jan 2018

A ma uz bsetky zuby? Ale.ja by som nestresovala mpja skoro do 3 rokov.lem mixovame ale ona mala aj problem so svalmi a preto
Ale skor pomalsie by som sla.lebo bude stresovama a nebude jest. A ma dovolenku mozes zobrat ponorny mixer alebo vzdy sa da vynajst

0kristina0
autor
12. jan 2018

@bibistec ma 10 zubov

silverrko
12. jan 2018

@bibistec prosim ta mali ste tonus?kedy sa vam spustila dakujem....

katulienkax
12. jan 2018

Ak sa nenaučí, tak jej vezmeš vlastnú stravu, pripadne si vezmi mixer.mojej sestre maly prežil dovolenku na mlieku, kaši, jogurtoch, ovocí a suchých chleboch. Neboj prežije to.

0kristina0
autor
13. jan 2018

Baby ale mne ide hlavne o to aby sa naucila normalne jest, to s tou dovolenkou je pre mne iba bonus ze nebudem mat starosti s jedenim a nemusim tahat mixer.

bibistec
13. jan 2018

@silverrko ano dcerka bola hypotonicka cvicili sme vojtovku ani kojit sa nedokazala
Teraz ma.8 rokov a uz len logopediu doriesujeme ale.bola od narodenia. Uz je to skoro ok

silverrko
13. jan 2018

@bibistec dakujem za odpoved tak poriadne sa kedy naucila papat?mali ste aj predlzenu MD ci v skolke bolo vsetko ok

lavieenrose
13. jan 2018

@0kristina0 pozri ja mixujem aj teraz niekedy a mala bude mat dva roky..sice vie papat ale len ked chce a chuti jej to..zeleninu v polievke este v zivote nejedla..musi byt rozmixovana ...

bibistec
13. jan 2018

@silverrko mala som predlzenu rodicovsku, ona ma viac diagnóz
Doteraz papa velmi pomaly.ale je to v pohode. Do skolky som jej davala co najviqc pokrajane jedlo, nosila.si vlastnu stravu
Kwdze chodila len na doobedia nechali ju nech dopapa
A v skolentak isto ma vlastnu stravu a nechavaju ju nech doje ak chce takze v pohode a doma 100 rokov ale zas ja nwriesim nech sa v klude naje, nie su to preteky nech nema stres z jedla
Pekne je aj jej chuti tak pohoda. Mne to nevadi ja som tiez pomaly.jedla

silverrko
13. jan 2018

@bibistec vdaka drzim vam palce a hlavne zelam vela zdravicka❤

bibistec
13. jan 2018

@silverrko dakujem

katriona1
6. mar 2018

@0kristina0 asi bych doporucila dat male jidlo do ruky nebo dat vidlicku a at si nakrajene napuchuje, nektere veci ji vcelku, tak na tom bych stavela a hledala dalsi
Muj syn je sice mladsi, ale uz ji normalne cele kusy, krmi se i sam, od zacatku mackam a davam mu zeleninu do ruky, kusy jedl jeste nez mel zuby
mam i albumy s recepty, tak kouknete, treba vas neco zaujme 🙂

lila164
7. nov 2020

@0kristina0 ahoj nakoniec ako sa naučila?môj má 15 mesiacov a to isté 🥴

0kristina0
autor
7. nov 2020

@lila164 ako? Zacala som tak, ze polovicu porcie som uplne vymixovala a druhu iba popucila. Potom som jej davala aj korku nech zuzle, banan popuceny ale po velmi malych kuskoch. Ked som videla ze ju z toho nenapina tak som pucila celu porciu az sme sa dopracovali k normalnym kuskom, ono to chce cas, nauci sa ale poradim ti davaj radsej po malych kuskoch a ked uvidis ze to zvlada tak pridavaj.

lila164
7. nov 2020

@0kristina0 okii ďakujem moc za radu 💕už ma ide vykotit.😬

lianka123
7. nov 2020

@0kristina0 ahoj, tak ja mam 17m chlapceka a ten uz sa naje sam aj lyzickou, vsak treba dat chlebik, potom male kusky a ona to zje. Hladna neostane 😉

lila164
7. nov 2020

@lianka123 však treba 😬😬 však mu dávam do ruky všetko možné nie som idiot 🥴

0kristina0
autor
7. nov 2020

@lianka123 to asi nepatrilo mne

lianka123
7. nov 2020

@lila164 oki, prepqc, necitam celu diskusiu, nrma skryty reflux?

lila164
7. nov 2020

@lianka123 nemá