Ako použiť tortové oblátky?

stanulka27
3. feb 2014

baby viete mi niektora z vas poradit co mam dat pod jedlu tortovu oblatku ak nemam decorgel 😢 a nestihnem si ho uz objednat do sobotnajsej oslavy?ako vy postupujete pri ukladani takychto oblatok aby sa mi nezvlnili a nepokazila som celu tortu.mozem dat pod oblatku len tenku vrstvu svetleho kremu alebo masla(medu) a kraje ozdobit s plnkou.dakujem za rady. 🙂

nigguska
3. feb 2014

@stanulka27 Ahoj,najlepsie je jedle lepidlo,ale ked pises,ze nestihas objednat,tak pomoze aj med...alebo lekvar....ale fakt ntenku vrstvu,aby sa ti to nerozmocilo....ale ked to davas na vrch,ze sa ti to nema kam zosmiknut,tak kludne aj trochu plnky....

nigguska
3. feb 2014

@stanulka27 a este ked ju potrebujes ohybat,tak malilinko vody,ale ked nepotrebujes tak ziadna voda!moze sa farba na oplatke rozpit...

stanulka27
autor
3. feb 2014

dakujem za radu,nepotrebujem to ohybat,len polozit na vrch aby mi to tam nejako drzalo,nezvlnilo a dalo krajat

hyta
3. feb 2014

Ja som pod tým mala normálnu maslovú plnku.

jaja0209
31. júl 2014

@stanulka27 ahoj mozem sa spytat ako ti to dopadlo s tou oblatkou? Idem robit moju prvu tortu a tiez chcem dat krem pod oblatku, vies mi dat nejaku radu aby sa mi nepremocila a nezvlnila? Ja chcem okolo oblatky nasypat kokos alebo take tie male cokoladove kusky nechcem davat krem ani marcipan
Dakujem

felicita2
23. jan 2016

Ahojte, ak chcem datna torty obrazok z fondanu, možem ho dať primo na svetlu pudingovo maslovu plnku, alebo treba pod to ešte niečo dať, aby obrazok nezvlhol a nezvlnil sa? Ďakujem
@jaja0209
@stanulka27

jaja0209
23. jan 2016

@felicita2 nerozumiem aky obrazok z fondanu?

felicita2
23. jan 2016

@jaja0209 myslim tortova oblatka, ktora sa len položí na tortu. Bud je z jedleho papiera, alebo uz sa robi aj z fondanu.

jaja0209
24. jan 2016

@felicita2 taku nepoznam takze neporadim

habanka2014
28. aug 2017

Ahojte. Zháňam jedlu oblátku z vzorec frozen, Mimoni alebo masa a medved. Ne má nekto? Ďakujem.

erikad82
28. aug 2017

Ahoj! Ja som dala pod obrázok len jemnulinkú vrstvu krému a nezvlnila sa mi 🙂

habanka2014
28. aug 2017

Ďakujem moc 😀

rainee
24. júl 2020

Mňa to tiež zajtra čaká, cukrárka mi poradila potrieť to zospodu medom, o dakom geli som ani nechyrovala takže ho nemám. Vraj na maslovú plnku je to ok nemalo by sa to zmokrit a zvlnit, tak uvidíme. Tie fondanove oblatky budú určite kvalitnejšie a hrubšie, ja mam obyčajnú tak uvidím ako to dopadne.

olikaaa
27. apr 2022

Máte niekto skúsenosti položiť oblátku na Marlenku, naša Dianka neje torty, zákusky jedine Marlenku takže chcem len jedlú oblátku položiť na nu, no mám obavy kedže je tam hrbolatý povrch z orieškov, dakujem za radu, Olga