Ako robíte vianočnú kapustnicu?

vasjar
23. dec 2022

Ako robíte vianočnú kapustnicu?
Ide mi hlavne o to, ci ju zahustujete. Ak áno, tak ako? So smotanou?

mamadievcatiek
23. dec 2022

@vasjar Vianočnú kapustnicu nezahusťujem ale Silvestrovskú áno 😊

kitycat
23. dec 2022

My zahustujeme nastruhanym zemiakom. Smotanu nedavame.
Krstna si dava do taniera kyslu smotanu.

Kazdy to mame inac ☺️

bibina32
23. dec 2022

@vasjar Nezahusťujem, dávame si domáce rezance.

matullienka
23. dec 2022

@bibina32 aj my robíme s rezancami, ale len šťavu s kapusty

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pinkgirl
23. dec 2022

Je to len na tebe. Spôsobov na zahustenie je veľa. Ja robím klasickú zápražku z múky. Nedávam smotanu.

slavomira236
23. dec 2022

@vasjar ja nezahustujem je dosť hustá sú tam hríby kapusta kopu klobásy niekoľko druhov údené...mama zahustíme so zasmazkou

veronika_sk000
23. dec 2022

dávame sladkú smotanu s kyslou

terry658
23. dec 2022

@vasjar my nezahusťujeme. Podávame s popučenými zemiakmi, tie to zahustia dostatočne.

littlefiona
23. dec 2022

@vasjar nezahusťujem, my dávame bravčové mäso, údené a klobásku. Sušené hríby a kyslú smotanu.

barbora237
23. dec 2022

@vasjar ahoj,my davame za hrst psena hned na zaciatku varenia a ono sa krasme rozvari a zahusti kapustnicu. Potom dam na zaver este zatrepku a zaprasku,prevarim a hotovo. 😇👌 Jedina kapustnica, ktoru takto varim cez rok je na Vianoce.

hipuska
23. dec 2022

Vytvor si vlastnú tradíciu, ktorá bude iba na Vianoce. My robíme iba šťavu, vyvarenu s údenou rybou a hribami. K tomu zemiaky na masle s cibuľou. Mňam, strašne sa na ňu teším

viestta
23. dec 2022

U nás sa vyvaria sušené hríby, po pol hodine sa tam hodia klobásy, povaria asi stvrd hodinku, pridá sa nakrájaná kapusta, nechá prevrieť, prihodila sa sušené slivky a je hotová. Pred podávaním sa klobásy nakrajaju

andrejka1974
23. dec 2022

Ja robím hustú kapusta údené mäso klobása hríby zemiaky a nakoniec smotana

bellovag
23. dec 2022

Nezahusťujem robíme bez kapusty, iba kyslá šťava + údené mäso, klobásky, sušené huby, celé zemiaky, široké rezance a "slepá kura."

alanko20
23. dec 2022

Uvarim zvlast zemiaky, rozmixujem s cervenou paprikou ponornym mixerom a dam do hotovej polievky miesto zaprazky. Ja som kapustnicu so smotanou este nejedla. Neznasam smotanu.

henka123123
23. dec 2022

Ja davam do kapustnice bravcove maso.udene.klobasky.hriby.zemiaky

panelacikova
23. dec 2022

túto robím už asi piaty rok a nedám na ňu dopustiť 🙂

lucia851
23. dec 2022

@vasjar trochu som ju zahustila vodou s hladkou múkou

lucia851
23. dec 2022

@vasjar vianočná kapustnica ma byť bez mäsa keď človek dodržiava pôst

katica06
23. dec 2022

Nezahusťujem. Na Vianoce robím pôstnu kapustnicu bez mäsa, údenín či klobásy. Dávam iba sušené hríby a hrsť jačmenních krúp.

ropucha6
23. dec 2022

Nezahustujeme. Az na tanier kyslu smotanu a lyzicu zemiakovej kase.

dilino
23. dec 2022

Ja varím do kapustnice osobitne rajbanicu. A nerobím zápražku.

kamatopo
23. dec 2022

Ja robím zápražku z masla a špaldovej múky.

luccija
23. dec 2022

@littlefiona z toľkých receptov iba vy ju robíte ako my🙂smotanu dávame až do taniera

boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
66simonka66
23. dec 2022

Ja robím tak, že do hrnca dám vodu, kyslú kapustu, údené rebro, klobásy, hríby a pre farbu trochu červenej mletej papriky, varím kým mäso nie je hotové, potom mäso vyberiem, urobím zátrepku (hladká múka, smotana na varenie, týmto sa zahustí) a už len nechám prevrieť a vybavené. Osolím a okorením len pred koncom, podľa toho čo treba, lebo to údené a klobásy dajú chuť takže už len potom dochutím, aby som to náhodou nepresolila.

66simonka66
23. dec 2022

A zvlášť si urobím pučené zemiaky s maslom a cibuľkou a to si potom dávame do kapustnice.

lasoli
24. dec 2022

@vasjar ano,zahustujem so smotanou a este tam dam zaprazku s cibulou.je vynikajuca,nedavame ale klobasy a maso,len huby

lasoli
24. dec 2022

Najskor sa vari kapusta,potom pridam hriby namocene v mlieku,ked sa to povati ide smotana,nakoniec sa nakraja cibula na masle oprazi do toho lyzicka hladkej muky a stipka verbenej papriky a je hotova,k tomu sa robia zemiaky uvarene ,rozpucene len a do toho cela cibula poprazena na masle priemiesa sa to,krasne ro vonia a je to vyborne.