Ako urobím veľkonočné medovníky?

lucia0211
20. mar 2021

Ahojte,nájde sa tu šikovná pekárka,ktorá mi poradí ako urobím takto krásne ozdobené medovníky? Na internete som čítala že taká poleva sa robí z bielkov, no nemôžem potom z toho dostať salmonelózu?Ďakujem každému za pomoc 🙂..P.S. Fotka je použitá z internetu

manqua
20. mar 2021

Nie nie toho sa nemusis bat. Odjakziva tak ozdobujem aj vianocne medovnicky. Dam si bielok a k tomu citronovu stavu a preosiaty praskovy cukor podla toho aku hustu polevu potrebujem. Konkretne ako sa robia taketo ti povedat neviem, uz viackrat som to skusala, len bola som nervozna z toho, ze potrebujes tuhsiu polevu na okraje a potom redsiu na vyfarbovanie.

elizabet173
20. mar 2021

@lucia0211 robím tak roky, salmonelózu sme nikdy nemali, ak by si sa veľmi bála, dajú sa dať do mierne vyhriatej rúry, aj poleva bude lesklejšia. Prípadne si v cukrárenskom obchode kúp kráľovskú glazúru a budeš to mať už bezpečné úplne. Nech sa ti darí

andreatytler
20. mar 2021

@lucia0211 Salmonela potrebuje urcity cas na to aby sa rozmnozila a mohla sposobit problemy. Ak vymiesas polevu na obed a ozdobis do 3-4 hodin, tych par spor salmonely co sa tam moze dostat, nema sancu na rozmnozenie. Poleva zaschne do 30-60 minut. Pri tenkych ciarach aj askor. Tam kde nie je voda, neprezije ziadna salmonela... poleva bude jedla a bezpecna aj po rokoch (mali sme tak vianocne ozdoby na stromcek co bratranec zjedol po 5 piatich rokoch.🙂

lucia0211
autor
23. mar 2021

@elizabet173 ... môžem sa spýtať a neviete ako miešať tú kráľovskú glazúru keď si chcem vyrobiť len menšie množstvo?Lebo na obale je len miešanie pro dávke 400 g...