Akú pekáreň pre bezlepkové pečenie vybrať?

matulda09
10. apr 2013

Ahoj,
zistili mi nedavno celiakiju a tak si pečiem bezlepkovy chlieb v rure parkrat sa mi ale nevydaril nevykysol mi ako napr tento týždeň a tak som ho vyhodila a preto premýšlam o kupe pekrane a pozeram si na nete pekarne pre bezlepkove pečenie ale mam v tom chaos lebpo par diskusii ktore som si prečitala vyšlo že je jedno či je pekaren aj pre bezlepkove pečenie že niektore peču bezlepkový chlieb aj v pekarni ktora nie je odporučana na bezlepkove pečenie takže teraz babo rad pretože nechcem kupit drahu pekaren a zistit že aj v pekarni upečiem taký chlieb ako pečiem v trube ale zase v trube mi to zabera aj vela času a hlavne pri malej to robim len vtedy ked nespi aby som s mixerom moc nehučala 🙂 zatail sa rozhodujem nad pekarnou Domáca pekáreň Gorenje BM 900 W biela, ktora je za dobru cenu alebo nad Domáca pekáreň Eta Siesta 0149 90000 biela o tejto som tu čitala dobre recenzie ale čitala som aj recenzie že naj su pekarne Panasonic pre bezlepkove pečenie

alami
10. apr 2013

@matulda09 Ahoj, ja síce nie som celiatička, ale mám skúsenosti s pečením chleba v rúre aj v pekárničke. Celiatický chlieb je špecifický, preto by som sa držala rozhodne programu na bezlepkový chlieb a rozhodne by som kupovala pekáreň s týmto programom (však teraz je už takmer na každej pekárničke). Ja osobne pečiem na pekárničke chlebík už šiesty rok, po "zodratí" jednej pekárne som po zrelej úvahe 😅 vybrala pekáreň Moulinex. Som s ňou spokojná a má aj bezlepkové pečenie. Z tvojich dvoch možností by som si vybrala radšej Etu, aj keď neviem, či má siesta bezlepkové. Pekáreň Gorenje nejak moc nepoznám, nie je to typická značkla najpoužívanejších pekární 😅 Panasonic by mala byť veľmi dobrá, počula som na ňu len chválu, ale vychádza asi najdrahšie. Prehľad pekární máš tu http://domacipekarny.dama.cz/pekarny.php to je aj stránke, kde nájdeš veľa užitočných rád o pečení chleba.
Čo sa týka pečenia v rúre vs. v pekárni - ak vieš upiecť chlieb v rúre, čo nevie každý, tak je lepší ako z pekárne. Ale pekáreň ti rozhodne veľmi pomôže pri výrobe cesta. Zapneš, počkáš, máš... Tak isto môžeš piecť chlebík ak nestíhaš bez dozoru(pri odchode z domu) či v noci. pečenie v rúre je časovo náročné - celý proces trvá dlho a za celý čas musíš byť doma, čo je niekedy ťažké 😅
Ja by som ti teda radila kúpiť si pekáreň a to s programom na pečenie bezl.chleba 😉 🙂

matulda09
autor
10. apr 2013

@alami
veru pečiem v rure a parkrat sa nevydaril potom to šlo pekne ale skušam teraz aj ine muky bezlepkove na tmavý chlieb lebo doteraz som piekla len biely ale ja mam radšej tmavy chlieb a tak som si dala predpisať bezlepkovu muku na tmavy chlieb prvý chlieb mi vyšiel krasne podaril sa veru ale tento týžden som si piekla znova a nevykysol mi bolo to nanič ked celý čas s tým sa piplaš a potom hodiš chlieb do koša a veru to aj zaboli ked hodiš niečo čo stoji nemali peniaz do koša a tak nechcem dopadnut aj pri pekarni tak že zaplatim za pekaren kde sa mi to nebude dariť a ta ETA ma program na bezlepkove pečenie prezerala som len take pekarničky ktore to mali v ponuke a boli to tie dve ktore som pisala a potom aj drahšie ako Mulinex alebo aj Kenwood odporučaju tak teraz neviem a aku maš Mulinex konkretnu

alami
10. apr 2013

Ja mám túto http://www.mall.sk/domace-pekarne/moulinex-ow-6... ona je aj na pečenie bagiet.
Bezlepkový chlieb ti moc nenakysne, ale to už určite vieš, aký vlastne je ten vydarený a teda aj nevydarený 😒 Ono to vždy zamrzí, ke´d sa s tým pipleš a nepodarí sa. neboj, vychytáš muchy a bude sa ti dariť. 🙂

alami
10. apr 2013

@matulda09 tu je tá siseta, ale ja tam bezlepkové pečenie v zozname programov nevidím http://www.mall.sk/domace-pekarne/eta-siesta-0149

matulda09
autor
10. apr 2013

@alami
no nevydarena bola u mna len to že mi nevykysla a velakrat to podla mna bolo od drozdia lebo ked som piekla prvykrat tak sa vydaril a vykysol a pekne sa upiekol a tento týžden som piekla po druhýkrat a nevykysol a pritom som pouzila tu istu značku drozdia ale pri tej značke sa mi už stalo že mi nevykyslo naj je drozdie fala ale nie v každom obchode ju maju co už a mulinex ktoru mas je pre dost draha

matulda09
autor
10. apr 2013

@alami no na stranke hej je pisane že je to pekaren vhodna aj na bezlepkove pečenie:
http://www.hej.sk/domaca-pekaren-eta-siesta-014...

a niekde na stranke bezlepkovej som čitala že pekaren ktora ma sprint program je ok na bezlepkove pečenie

alami
11. apr 2013

@matulda09 nie je tam program na to, len ak použiješ ten sprint, to je vlastne len rýchle pečenie. No ja neviem. Výber je na tebe, samozrejme, ale ja keby som mala celiakiu a kupujem si pekáreň, tak rozhodne s programom na to určeným. Moja je už z tých drahších., ale predtým som mala lacnú z tesca a tiež bola v pohode. Skús ešte popozerať. 😉

angua27
11. apr 2013

ahoj, ja som kvôli synovi bola tiež nútená kúpiť pekárničku. nechcelo sa mi každú chvíľu babrať s chlebom. má alegiu na pšenicu, takže mi fičíme na špalde a to pečenie je vraj podobné bezplepkovému.
kúpila som pekárničku Zellmer (http://www.obchodny-dom.sk/domaca-pekaren-zelme...), aj keď nie je moc rozšírená, mňa zaujala možnosť piecť aj bagety. je tam aj bezlepkové pečenie. zatiaľ som spokojná. 😉

katy2
11. apr 2013

ja mam klasicku tesco a je tam tiez program na bezlepkove pecenie...

matulda09
autor
11. apr 2013

@katy2
vdaka chcem tiež kuk v tescu

matulda09
autor
11. apr 2013

@alami
jasan ja len že na nete maju v popise že je to aj na pečenie bezlepkove ale eta ma vela aj zlych ale aj dobrých recenzii tak neviem dnes som bola kuk v tpd a tam som si pozrela mulinex ktory ma každy program na bezlepkove a je celkom za dobru cenu inak mulinex ktoru som kuk na nete a stala okolo 135eur tak v tpd maju na nu zlavu ale ked chcem aby nebola pekarnička aj moc hlučna odporučaju panasonic a ta je samo draha

matulda09
autor
11. apr 2013

@angua27
no dik pozeram a vidim že je celkom fajn a za slušnu cenu a dokonca ma aj program na pečenie bagiet čo je fajn že si možem upiest aj rozky alebo bagety a ma vraj automaticky davkovač na prisady tak to je fajn porozmyšlam možno by som kupila, vdaka za radu

matulda09
autor
12. apr 2013

bola som v tescu a tam mali len etu harmony a aj tesco značky jedna mala aj program na bezlepkove pečenie ale take velke čudo doma nechem 🙂

katy2
12. apr 2013

@matulda09 ja mam velku a malu by som nechcela... s dvoma hakmi je ovela lepsia... lepsie vymiesi a ma aj viac miesta na kysnutie... a upecies aj vacsi chlebik, pripadne vymiesis viac cseta... je viac vyuzitelna....

matulda09
autor
18. apr 2013

@katy2
jasan ale pri bezlepkovom chlebiku ktory dlho čerstvy nevdrži mi stači piect maly chlebik 🙂 apon myslim tak som sa aj radila v ochode akurat dnes pečiem prvy krat tak dam vedieť ako som spokojna 🙂

matulda09
autor
18. apr 2013

počas kysnutia pekne vykysol a teraz pečie a padol chlebik aj Vám sa to stava vyrastie chlebik ešte?

katy2
18. apr 2013

@matulda09 ak ti padol, problem je v drozdi alebo v tekutine.... ak je vela drozdia alebo vela tekutiny
ale uvidis, ked bude hotovy... to chce vychytat na nom vsetky muchy a potom uz to pojde perfektne

matulda09
autor
18. apr 2013

@katy2 no dala som 400ml vody na 400g muky a balicek sucheho drozdia ako to stalo v recepte na obale muky ale dala som navyse aj vajicko to v recepte nebolo ale v par receptoch ktore som nasla na nete bolo aj vajicko tak som skusila a aj amaratovu muku asi skusim najst iny recept tento chlieb som dopekala navyse este 3hodiny lebo pri bezlepkovom programe ked skoncilo tak chlieb nebol ani dopeceny nieze spadnuty ale aj nedopeceny a ked sa konecne upiekol aj tak nic moc lebo ked som ho krajala rozsypaval sa takze prvy pokus nevysiel

matulda09
autor
18. apr 2013

@katy2 a ked sa chlieb dopekal kuk a zistila som ze nasypnik na prisady bol otvoreny ked sa cesto miesilo tak pekarnicka pipala kvoli prisadam a vtedy asi sa nasypnik otvoril mohlo sa stat ze koli tomu mi cesto ktore krasne nakyslo nakoniec padlo? A tympadom sa aj uz nedobre upieklo alebo zly recept

matulda09
autor
23. apr 2013

@katy2
@angua27
@alami
babenky dnes som mala 2pokus v pekarničke a teraz som skusila iny recept ktory som našla pri muke od novalim Promix T a narastol pekne a pri pečeni už nespadol ako ked som piekla prvykrat bolo to možno aj tym že prvykrat som dala cele suche droždie ako to bolo v recepte na obale muky a teraz podla noveho receptu to boli 2čL ca pol balenia ale zase teraz bol problem že pri programe bezlepkovom mi chlieb neupieklo dobre dala som dopekať a pri konci mi trochu spadol a tak som sa naštvala nahriala trubu a šupla chlebik tam dopiect ho a po ca 15min bol krasne upečený takže teraz neviem či to nabuduce tak spravim že ked sa bude piecť tak ho dopečiem v trube alebo skusiť normalny program na pekarničke len sa bojim či pri normalnom mi cesto nepadne lebo normalny program ma po mieseni kysnutie a po kysnuti znovu na par sekund miesi a potom znovu kysne to pri bezlepkovom chlebiku asi nebude ok aj ked dam zrychleny program pri normalnom pečeni kto ma ake skusenosti?

bebebrumik
24. nov 2013

...dievčta,ako si pomoct- mam pekarničku bez bezlepkoveho programu...aku muku radšej použit a ako mam skombinovat program na chlieb? Da sa to vobec? Som v tom uplný začiatočnik... Dakujem

jankagabka
12. sep 2014

@angua27 Ahoj, ja som si tiez prednedavnom kupila tuto pekarnicku Zelmer kvoli bezlepkovemu peceniu, ale prvy pokus sa mi nevydaril ☹ . Jednak sa chlebik nenadvihol ale este k tomu aj bol po bokoch neupeceny. Nevedela by si mi prosim poradit nejaky dobry postup ako pecies, v akom poradi davas prisady? Pripadne aj aku muku pouzivas. Budem velmi vdacna za kazdy dobry tip 🙂. Dakujem pekne. JG

inka04
12. sep 2014

Dufam, ze pomozem. My sme dlho tuto dilemu riesili, kedze manzel ma BL dietu. Prvu pekaren, velmi drahu, ktoru sme kupili, sme aj vratili, lebo nemala program na BL chlieb. Nakoniec sme kupili taku obycajnu pekaren z Lidla s BL programom na pecenie chcleba (c. 9). Aj tak sa nam chlebik dlho (aj niekolko rokov) nedaril. Nakoniec som vygooglila, ze BL programy (na lidlackej pekarni c. 9) su zbytocne dlhe (trvaju aj 4 hodiny). Momentalne pecieme BL chlieb na programe 1, cize ako obycajny chlebik na tlacidle rychly (trva cca 2 hodiny), davame menej kvasnic ako pisu (malo by sa davat 1 a 1/2 vrecka), my davame iba polovicu (pretoze casto chlebik prekysol a skoro sme vyhoreli:-/) Odvtedy, co sme na to prisli chclebik je krasny, nadychany, malo kedy sa nepodari (aj to iba vtedy, ked asi kvasnic je malo, lebo polovicu sacku kvasnic sypeme "od oka"). Snad som pomohla🙂

angua27
12. sep 2014

@jankagabka, bezlepkové programy a cestá vyskúšané nemám, keďže my lepok môžeme, iba pšenica je problém. aj mne sa pár chlebíkov nevydarilo a pri niektorých ani netuším prečo. ale späť k Tvojej otázke, používam hlavne program 1, čo je 3:25 hodiny. používam viacmenej špaldovú múku, s ktorej je chlebík hutnejší, preto dávam skoro vždy o trošku viac kvasníc. zatiaľ mi nikdy neprekysol. a najprv dávam suché prísady a potom mokré.

bezlepkaci
26. sep 2014

ahojky skúšal už niekto bezlepkovú briošku a bezlepkové bagety v pekarničke? mam mulinex aj z plechmi na tie mini bagetky .ak namiesto pšeničnej muky dám bezlepkovú stane sa niečo zle z pekarničkou?

bambinamia
28. sep 2014

@angua27 pozor, spalda je vysoko lepkova a psenica=lepok!!!!!!

angua27
29. sep 2014

@bambinamia, ďakujem za upozornenie, ale syn nie je alergický na lepok. Lepok môže. U nás je precitlivelosť na pšenicu, nie na lepok. 😉

nyusika
29. okt 2014

Da sa v domácej oekarnicke upiect aj chlieb bez drozdia ?
mozem len kvaskove celozrnne pecivo :(

nikol955
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lennyka17
14. sep 2017

Ahoj, mne pri hľadaní pomohol tento link, kde máš v tabuľke 8 pekárni, všetky s programom bezlepkoveho pečenia 🙂 ja osobne pečiem chlebík na ETA Harmony ale kamoska ma ETA delicca a tiež je spokojná 😊 p.s. chlebík sa mi zozaciatku prepadaval tiež , kým som nezistila, že dávam zle množstvo vody 🙂 http://domaca-pekaren.sk/8-pekarni-na-pecenie-b...