Akú rybu môže 1,5 ročné dieťa a ako ju pripraviť?

kiwi82
7. dec 2011

Malá má 1 rok a 4 mesiace, ešte som jej rybu nedávala. Ani my doma veľmi ryby nejeme takže s tým nemám veľa skúseností. Sem tam si dáme s manželom pangasia ale ževraj to nie je až tak zdravá ryba. Akú rybku by som teda mohla malej pripraviť a tiež ako ju pripraviť. prosím aj ako dlho ju piecť a pri akej teplote. Dalej ma zaujíma, či by mohla už napr.tuniaka z konzervy vo vlastnej štave, že by som takú jemnú nátierku urobila alebo treščiu pečeň. Vopred dakujem za rady. pekný večer.

vejinka
7. dec 2011

pangasius na masle na panvicke cca pol hodku. mozes pridat mlieko alebo smotanu.. moj maly uz mal aj vyprazane . tuniaka nemal ale sproty v pomazanke ano. pecen este nedavam ale chystam sa kuracie pecienky.. . ak uz papa to co vy pomaly by som asi davala z kazdeho rozka troska.

cillikat
7. dec 2011

ahoj, ja mam tiez 1,5 rocne dietatko, nedavam jej rybu nejako casto, ale uz som jej davala aj pred dovrsenim 1 roku (od ukonc. 10 mes. mozu deticky sladkovodne rybky), to som jej dala stuku, ale ta ma kosti ☹ a teraz jej davam lososa, ten nema kosti (filety). Ja ju len na masielku trosku podusim, trosicku posolim, dam rasce trochu a je to 🙂. Rybka je hotova rychlo, za..... neviem.... treba ju asi ochutnat, nikdy som nekukala na hodiny kolko mi to trva 😉, aj podla toho aky kus tej ryby robis, ja ak robim len malej, tak to je nevelky kusok a to trva kratko. A ja som tiez rozmyslala, ci jej mozem dat uz pomazanku z konzervovanej rybky, ale este som nedala 😝

jana17
7. dec 2011

nedavat rybu, to je vecna skoda.... pangasiusa my nejeme, ale skus lososa, nema kosti, rychlo ho pripravis a je chutny - ja robim - do zapekacej misy naukladam lososa, na kazdy dam platok masla, posolim, podlejem trosku vodou a sup piect. Niekedy pod neho poukladam aj nakrajanu cibulu, sampiony, alebo ho obalim petrz.vnatou. Neboj sa experimentov 😀
Co sa tyka konzervy tak radsej by som volila sledove filety (olej alebo paradajky), su jemnejsie chutnejsie ako tuniak
btw. min 1x do tyzdna jeme rybu, zauzivany je piatok 😀

kaja73
7. dec 2011

Moj papa tuniaka a lososa od cca 18m-postup mam pri oboch rovnaky-najskor namocim na 2-3 hodinky do mlieka,potom vysusim,natriem solou a cervenou paprikou,na oleji opeciem-maly sa tym ide zadusit ako u to chuti. 😉
Pangasa mal už tiež,ale o nom su rozne informacie-rozporuplne a zas nase sladkovodne maju vela kosti.
Tuniak ani losos nema male kosti.
Konzervu tuniaka v oleji davam od cca 20m-ale nie tuniakovu drt,davam len taku konzervu, co ma fakt kusy maska-aj to mu strasne chuti.
Niekedy to papa s chlebikom inokedy zamiesam do pyre-tu konzervu.
Celkovo ma strasne rad ryby-2 krat do tyždna ich papa určite-on by aj každy den.

titkovamiriam
7. dec 2011

podľa mna môže všetky ryby-radsej cerstve ako konzervové,ale aj moji milovali rybacie natierky alebo chlieb namocený v rybycom oleji 😀 -u nas je najcastejsie losos,podkovicky tuniaka,haik,makrela alebo pstruhy 🙂

lili777
7. dec 2011

Môj malý zbožňuje lososa. Filety /kupujem mrazené v Lidl, sú tam dva kúsky) dám do zapekacej misy trošku posolené korením na ryby Podravka natur, na každý malý plátok masla, obhádžem mrazeným hrášok resp. hocijakou zeleninou, trošku podlejem a dám piecť. K tomu pyré, zemiaky... Tak isto to môžeš urobiť narýchlo na panvici. Keďže ja sa snažím ku všetkému zeleninu, tak vždy tam nejakú nahádžem

anjelicek26
7. dec 2011

Pangasius je nevhodna ryba pre kohokolvek, chutovo nevyrazna, zatazena kadejakym svinstvom :(

Moji mavaju lososa, pstruha, zubaca, makrelu, mavame ryby fakt casto. Najjednoduchsi je losos z mikrovlnky, hadam ma nikto neukamenuje 😎 Do jenskeho skla - jasne prikryte, trosku masla, par strucko cesnaku, dve vetvicky rozmarinu, trolinka soli, 2cm vody, a na 400g - 2x200g filety staci 7 minut) Je to mäkkucke, jemnunke, na pare urobene...

Pstruhy robim na grile v rure, lososa robim casto len ta zapeceneho v rure s cestovinou... ryba je fakt vdacna, maleho najoblubenejsie jedlo je losos 🙂

ajca123
7. dec 2011

Treba takú rybu čo má najmenej kosti 🙂 lososa môže nebo tunaka

luciferova
7. dec 2011

pstruh, je to nasa domaca ryba a indikator cistej vody - v znecistenej neprezije 😉 idealne chyteny v potoku, nie umely chov.

alka127
7. dec 2011

Ahoj...Ja mám 16-mesacneho chlapčeka a rybku jedol prvý-krát keď mal 13mesiacov-pstruha, len bolo treba dávať pozor na kosti....Odvtedy som mu rybku nedavala..No pani Dr. mi povedala, že vhodný je losos alebo tuniak... 🙂

lizatko1009
8. dec 2011

losos, pangasiou, das preprazit maslo, potom das tu rybu, das drvenu rascu, trocha soli,´a opecies z jednej aj z druhej strany

gaby21
8. dec 2011

Akakolvek cesrtva rybka je vhodna, my najviac papame lososa. Pripravujem iba na pare, rybka zostane krasne stavnata 😎

anjelik99
8. dec 2011

kiwi82 My tiež papame najčastejšie lososa, ale už papal aj štuku aj pangasinus, len na troske masla a vode a trocha byliniek 🙂

heni79
8. dec 2011

Osobne preferujem ryby, pri ktorých mám istotu, že sú bez kostí. Čiže žralok, losos, pangasius u nás vedú. 😉
Keď bola menšia, robievala som jej napr. žraloka na cibuľke. Normálne cibuľku nadrobno nakrájať, podusiť na troške oleja, pridať rybu na kúsky, mletú červenú paprikua trošku rasce. podliať troškou vody a podusiť. Jedávala to so zemiakmi. To bolo okolo jedného roka.
Keď mala 1,5 roka, pokojne jedla aj rybu na víne, teraz jej nechutí. Aby ma niekto neukameňoval, piekla som rybu podliatu vínom a po pol hodine pečenia tam na 100% žiaden alkohol nie je. Zostane iba zaujímavá chuť. 😉
Teraz preferuje prípravu na masle, spôsob obdobný, ako píšu ostatné dievčatá.

jaruska8
9. dec 2011

Hocijaké filety, teda bez kostí, na masielku, mňam!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mysenac
9. dec 2011

my sme začali rybky už od 11 mesiacov - do pekáča olivový olej,na to poukladať osolené file, obložiť plátkami rajčín a cesnaku, trochu masla a zapiecť (príloha ryža). U nás to má veľký úspech 😎 treščiu pečeň som už skúšala, ale nechutila jej, tak ju nenútim (syn v jej veku už jedával a chutila mu...ale pre zmenu teraz ju nemusí)...vyskúšaj, rybkami nič nepokazíš 🙂

fialkaa
9. dec 2011

u nas ryby ficia. maly ma hrozne rad lososa na masle a k tomu varene zemiaky, to je jeden z najrychlejsich prikrmov a super jedlo. ale uz ochunal aj pstruha, to ale dostal po malych kuskoch. casto mu robim cestoviny s tuniakom - kup si nejaku lepsiu konzervu tuniaka (napr. rio mare), na oleji z tej konzervy oprazis cibulku, do toho vyklopis samotneho tuniaka, trochu smotany a ochutis muskaovym orieskom, zmiesas s cestovinou. toto malemu velmi chuti. vlani na vianoce mal aj kapra, len tak osmazeneho a potom poduseneho vo vode. vela sa hovori o skodlivosti pangeasa, ja ho malo kupujem, hoci tento clanok ho celkom obhajuje http://ekonomika.idnes.cz/pangasius-zdravi-neus...

sara07
9. dec 2011

my mávame tresku alebo losos, kapra ale ten čo je tak upravený že je vykostený aj tak všetko prezriem... pangasa nedávam pretože som videla jeden dokument v akom prostredí to chovajú a je to zrejme pravda lebo ja mám alergiu na nikel a po pangasovi som sa vyhádzala až strach a iné ryby v pohode..ale samozrejme je to každého osobná vec čo je,

dida38
9. dec 2011

ahoj, tak nasej Tamci od cca jedneho roka davame tuniaka a lososa....aj pstruha sme davali, ale ja mam taky strach kvoli kostiam jej ho davat....tak radsej tie dve....lososa robime tak, ze ho len oblozime maslom, trosku soli a zapiect....a tuniaka na masle,ale pecieme ho na panvici.... 😀 😀

irriss
9. dec 2011

Bydlime u more a deti maji ryby po cely rok a uz od ranneho detstvi (od 1roku )

Doporucuju morskeho mecouna na olivovem oleji nebo na pare... 😉

koupit nakrajeneho na platky (kolecko ci pul-kolecka) tloustka: zhruba 0,5cm - 1cm..(ne vyssi)

danulik003
26. feb 2020

Zdravím chcem sa opýtať ..dcérka ma 7 mesiacov a môžem jej spraviť lososa?

bublina2
11. jan 2021

A