Alergia na med - medovníky bez medu

radddus
10. dec 2012

Ahojte,

neviete mi poradiť nejaký recept na medovníčky, kde nejde med? Kvôli alergii nemôžme med a niekde som kedysi zahliadla taký recept - no už sa ho neviem dopátrať... Vopred vďaka

xlucia
10. dec 2012

@radddus v kazdom recepte mozes nahradit med cukrom a ekvivalentnom mnozstve

bets
10. dec 2012

@radddus medovniky bez medu nie su medovniky. co som kde tu pozerala recepty, tak ja mam recept s najvacsim podielom medu na mnozstvo muky, az 50%. a je to aj citit na chuti, kvalite. - ze ci usetrit na mede pri inom recepte, ale nie je to potom ono.
skor by som sa zamerala na ine drobne pecivo, nie medovniky. napr. linecke, vyborne a ine su napr. z orechoveho cesta. alebo potom nenarocne, chutne a klasicke su tie vinove kolaciky...

katkapapacova
10. dec 2012

@radddus exsistuje medovicovy med ten je nezavadny a mozu ho aj alergicky,alebo sa da med nahradit melasou

radddus
autor
10. dec 2012

@katkapapacova kde sa dá taký med zohnať? a v čom je rozdiel? vďaka za info🙂

cicimotinka
10. dec 2012

@radddus ja som niekde čítala, že med sa dá nahradiť javorovým sirupom (kvalitným)... len tiež neviem, kde, len ma to zaujalo, tak som si to zapamätala... 😒

ukana
10. dec 2012

@radddus Nie všetci z nás možu najmä zo zdravotného hľadiska užívať med. V takomto prípade Vám odporúčame med nahradiť Javorovým sirup Ravita, alebo Trstinovou melasou Biofriend. Tieto produkty Vám nielen príjemne osladia život, ale aj dodajú potrebné vitamíny pre Váše telo....

Produkty:

http://www.ravita.sk/main.php?page=produkt&id=82

http://www.ravita.sk/main.php?page=produkt&id=81

myslím že aj v nejakej pradajni biopotravín najdeš, alebo v DMdrogerii

radddus
autor
10. dec 2012

@cicimotinka
@ukana tak ja to teda vyskusam z javorovym sirupom🙂 som zvedava ako to dopadne🙂 Velka vdaka za rady!

ukana
10. dec 2012

@radddus chut bude určite trochu iná, ale daj vediet, ako chutia 😎

radddus
autor
10. dec 2012

@ukana jasne, dam🙂 dufam, ze sa k tomu v stredu dostanem🙂 ale rozdiel chuti si asi nevsimnem, kedze som med nejedla uz sto rokov (no dobre tak asi len 15🙂 len dufam, ze budu vonat🙂

katkapapacova
11. dec 2012

@radddus kupis ho v bio potravinach, dmku, alebo v tych stankoch s medom len si pytas medovicovy med, v com je rozdiel? tento med nevyrabaju vcely ale vosky ktore ho cucaju a potm vylucia, ide o to ze je to z ihlicnatych stromov, je chutny a antialergicky, ale med mozes skutocne nahradit aj javorovym sirupom ako uz vyssie pisali alebo melasou

radddus
autor
12. dec 2012

No tak som to vyskúšala🙂 Sú jedlé! a dokonca chutné... no na to či chutia ako medovníky prídem až keď ich ochutná niekto iný🙂 ale teším sa, ešte raz vďaka za rady🙂

alami
13. dec 2012

@radddus ja synovi med nahrádzam džemom a medovníky sú výborné a mäkučké. Neviem prečo, ale sú mäkšie ako s medom 🙂

caco
30. jan 2013

@katkapapacova
takže Katka medovicový med vyrábajú tak isto včely,ktoré zberajú šťavu od vošiek z ihličnanov.bohužial antialergický nieje,je to blbosť.včely skôr ako uložia nektár,medovicu do buniek plástov,tak ju spracuvávajú.samozrejmä nie pre ľudí,ale pre seba a preto pridávajú do medu časť pelu.skúste rozriediť med z vodou a variť.pena čo sa vám vyzráža sú peľové zrnká a bielkoviny.Medovica je minimálne najlepšia na konzumovanie pre alergikov,pretože peľ obsahuje minimálne,ale anti je prisilné slovo 😉 . najideálnejšia náhrada medu je cirokový sirup/med/ (Sweet sorghum sirup)
chuť sirupu je medovo-karamelová ,farba ako pri lesnom mede. pri upečených medovníkoch nedokážete rozoznať ktorí je z medom a ktorí z cirokovým sirupom. javorový sirup je fajn,ale má kávovú príchuť a je hnusné drahý.
dalšia vec je ,že sweet sorghum má oveľa lepšie zloženie ako javorový,alebo med. med má inú výhodu a to ,že je anti bakteriálny,ale moja dcéra radšej konzumuje cirokový,pretože ked ho jete čistý neškriabe v hrdle ako pravý včelý med.
na Slovensku ho však momentálne nekúpite,jedine USA,India,čína atd. Ale črtá sa na dobré časy a na neskorú jeseň bude k dostatiu už aj u nás a cena by mala byť okolo 4€ za liter. ( med 7€/l ,javorový sirup-24€/l) zo šlahačkov je to labužnícky zážitok 😀 ,alebo na palacinkách 😝

marianna19900
4. apr 2014

alami keď nahrádzate MED džemom v akom množstve? v takom akom by tam mal ist med? Máte nejkaký osvedčený recept?

emma_932
4. apr 2014

vyzera to tak, ze moj syn ma alergiu na med... muzova sestra urcite ma, a svokor akurat tento tyzden spominal, ze nejaky med moze, len uz neviem ktory 😅 tusim repkovy mozu aj alergici.... ale nie som si ista, ak treba, mozem to zistit....

briketa
4. apr 2014

@radddus melasa, ako uz dievcata radili, bude chutovo v ceste medu najblizsie. Pretoze to mnozstvo co Ty das do medovnikoveho cesta a potom este aj teplene spracujes je zanedbatelne koli nutricnym hodnotam (ze by tu bola bitka co je zdravsie a lepsie...) na chut naozaj ta melasa.