Bazový sirup

euka210
24. máj 2023

Baby, hepl. Kvety sa maju macat 24h...lenze vcera sme do vecera skladali seno a toto som uz nevladala. Bude problem, ak tam boli skoro 48h?...kvoli bakteriam len myslim. Voda bola prevarena, viem, ze znovu prevarenie by to vyriesilo, ale nechcem vsetky dobre latky prevarenim znicit. Len zohriat, dat cukor a do flias. Len na rychly konzum, mojim to dlho chutit nebude, uz mam skusenost, ze odlozit do pivnice sa neoplati.

michellemary
24. máj 2023

@euka210 sestra má recept, kde sa kvety máčajú 2 dni,aj ho robieva, takže predpokladám, že no problem...

kiwi3
24. máj 2023

a co tam ides este pridavat? ja tiez nechavam kvety aj dva dni, ale potom davam kyselinu citronovu

euka210
autor
24. máj 2023

@michellemary
@kiwi3 diky
Len cukor davam.
Viem, ze moze ist aj kys.sorbova ako konzervant.

ibrunova
24. máj 2023

@euka210 my dávame na deň odstáť aj s kyselinou, raz sme zabudli a skyslo. Tak najskôr skús, či je to ok, a ak áno, tak kľudne uvar.

alica_matejka
24. máj 2023

my sme tiez robili s maminou, ale minuly rok a takisto sa tie kvety mocili nejake dva dni. to je podla mna uplne idealne, aj ked tie recepty sa vsetky totalne lisia ako tak pozeram 🙂

pinkgirl
26. máj 2023

Ja zvyknem do nevareneho sirupu pridať aj práškové citrodeko. Vtedy mi vydrží sirup dlho.

saxana000
26. máj 2023

Ja to mocim uz s pridanou kyselkou.. idealne na chladnej dlazbe aspon.a niekedy aj 48h.nikdy mi.to neskyslo