Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

bobinkask
22. jún 2012

@lizatko1009 tak to si dobre zatial obišla 😉 ale myslím,že po liekoch sa ti ulaví a nebudeš musiet absolvovat toto nepríjemné vyšetrenie 😖

bobinkask
22. jún 2012

@danielaj mna zaujala ta cibulová marmeláda myslím že k masku by to bolo vynikajúce určite to vyskúšam 😉 predstav si že moje deti fazulu hrach moc nemusia ale cícer mi v pohode zjedia a aj im chutí 🙂

tosomja
22. jún 2012

kuracie prsia v syrovej omáčke s jablkami, ryža
hubová omáčka, knedľa
vajíčkový šalát
paradajkový šalát

Zajtra oslava spojená s grilovačkou, takže do prasknutiaaaa 😅

bobinkask
22. jún 2012

@anavila za maličko 🙂... veru neviem prečo sa to potiera len z jednej strany 😨 ja som to tiež tak spravila ale v tom cestíčku som to vymáchrala 🙂 z obidvoch strán 😉

bobinkask
22. jún 2012

@lenka268 ten koláčik vyzerá super určite vyskúšam deti sa potešia milujú medvedíkov 🙂 díky za recept 😉

vieruna
22. jún 2012

my zajtra, ups teda dnes 🙂 sosovicovu, alebo fazulovu na kyslo a lazane. V nedelu vyvar a plnene kuracie rezne, nove zemiaky, salat. Ale hladam nejaku inspiraciu na zakusok. Syn ma meninky, tak nech im mame co ponuknut

nana776
23. jún 2012

my grilujeme pstruhy 🙂

danielaj
23. jún 2012

@lenka268 vyzerajú veĺmi dobre 😉
@akika722 presne ako ja, ja tiež aj na studeno, milujem cukety 😉

danielaj
23. jún 2012

No baby pridávam foto a recept môjho včerajšieho koláčika, robila som ho už veľakrát a je výborný, ale včera som trocha zmenila ingrediencie a výsledok ma normálne ohromil, že aká kombinácia a aké to bolo výborné 😉 recept mám z nejakého starého časopisu, no ten názov 😀

Koláč so strateným ovocím a džemovou čapicou

Potrebujeme hrnček 300 - 350 ml,
Cesto: 2 hrnčeky polohrubej múky, 1 hrnček práškového alebo kryštálového cukru, 1 prášok do pečiva, 1 pudingový prášok vanilkový, 3 vajcia, pol hrnčeka oleja, 1 hrnček mlieka

ovocie: slivky, višne, marhule, jahody, ríbezle, maliny, čerešne, broskyne...., škoricový cukor, džem, mak - v recepte je písaný nemletý mak, ale ja som dávala aj mletý a je to mňam
Posýpka: maslo, múka a krupicový cukor

Suroviny na cesto zmiešama, polovicu cesta vylejeme na väčší vymastený a múkou vysypaný plech, poukladáme ovocie, posypeme škoricovým cukrom, makom, na to dáme druhú časť cesta, dáme do rúry na 200st. asi na 10 minút, aby sa na vrchu urobila taká kôrka, medzitým si nachystáme džem podĺa chuti, trošku ho zohrejeme, aby sa dal dobre rozotierať, ak máte redší netreba, potrieme cesto a posypeme posýpkou, pečieme na 170-180 stupňov ešte asi 30-40 minút.

No a včerajšia moja improvizácia dopadla takto: po prvýkrát v živote som nemala doma prášok do pečiva 😕 , tak som ho nahradila práškom do perníka, ovocie som použila odkôstkované višne a tiež višňový džem navrc, mak som dala mletý a bolo to výbornééé, nikdy by ma nenapadlo, že perníkové cesto a mak budú spolu tak ladiť 😉

kibuk
23. jún 2012

pekne ranko 🙂
dnes polievka od vcera kelova a lečo

kucminka
23. jún 2012

@lululka555 ďakujem,vyzerá to lákavo a ozaj jednoducho,niekedy vyskúšam. 😉

elka74
23. jún 2012

segedínsky guláš s knedlou

nana80
23. jún 2012

faširky so zemiakovým privarkom 😉

irsina83
23. jún 2012

No baby je dnes uplne jednoducho, mamina mi dala jaternice a krvavnice - to si upeciem a uvarim zemiaky a s kyslou kapustou...

rastulka
23. jún 2012

Ahojte 🙂
Ja dnes varim cicerovu polievku,na obed ešte mame francuzske zemiaky "inak" 🙂 na večeru bude vypražany baklažan so zemiakovou kašou 😉

lucikatn
23. jún 2012

@titkovamiriam ďakujem a pokiaľ sa nám tento rok urodí toľko rajčín čo minulý rok tak ho určite vyskúšame 🙂

firstbaby
23. jún 2012

u nas dnes vyvar z kuracich chrbtov a halusky s bryndzou, smotanou a kyslym mliekom 😉

titkovamiriam
23. jún 2012

ahojte!Dnes morčacia polievka so sližikmi,živanska 🙂

andula30
23. jún 2012

@titkovamiriam mas recept na nejaku dobru zivansku?

zuzkaremiaska
23. jún 2012

zeleninová polievočka,dolky so šľahačkou a grankom,alebo dolky s nutelou 🙂))) mňamka

titkovamiriam
23. jún 2012

@andula30 nepoznam zlu zivansku 🙂 zemiaky,maso,zelenina,koreniny na jednom plechu mnaaam-nieje s tym robota a je to rychle tu mam jeden z receptikov:

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=44158

kikaneu
23. jún 2012

ahojte 🙂 my máme polievku od včera, budem robiť parené buchty s domácim slivkovým lekvárom posypané grankom a oliate maslom 🙂 a ako dezer včera robené tiramisu, už sa naňho teším 🙂

andula30
23. jún 2012

hej nepoznam zlu len ze ci nejaku velmi speci nemas lebo tvoje recepty take byvaju http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=14348 mne sa aj tato pozdava

gab
23. jún 2012

zeleninova polievka a zapekane makarony so slaninkou a brokolicou

titkovamiriam
23. jún 2012

fotecky zo vcera:to posledne je rebarborový kompot 😉

abriela
23. jún 2012

Ahojte. NEMATE NEJAKY DOBRY RECEPT na REBARBOROVY KOLAC??????

titkovamiriam
23. jún 2012

a dnešne:
ranajky:prazenica alebo bryndzova pomazanka
obed:morcacia polievka a knedlicky
a dnesna zivanska aj s mletym masko-nemala som klobasu tak som si spravila,,klobaskovu zmes,, a uvidime ake to bude 😀

simona112
23. jún 2012

mi sme sa dnes dali na sladký obed. babka nám poslala marhule tak som robila marhulové knedle s omáčkou 🙂

zuzkaamato
23. jún 2012

aj my mame zivansku 😀 ale z krkovicky a stehna plus klobaska, slaninka, zemiacky, papriky a rajciny... manzel vari 😀