Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

tanaba
8. feb 2010

lyongirl decka nechcu tvarohove ani kapustove ani bryndzove, tak som dcere raz pokusne dala cottage syr a velmi jej chutili a teraz ich uz jedia aj so synom, len ten bez slaninky.

A robim ako stiham, bud zemiakove alebo rychlovka - mukove.

tu omacku skusim. lososa lubime aj my. Ja ho sice robim len v alobale s troskou slahackovej smotany detom a muzovi s pomaranc.stavou + b.jogurt,tak bude zmena 😉

ozi
autor
8. feb 2010

lyongirl, dík za receptík 😉 , určite vyskúšam, vyzerá zaujímavo

tanaba to myslela tak, že cottage je ako omáčka

my lososa tiež ľúbime, na masielku v alobale 😵

lyongirl
8. feb 2010

ešte je fajn aj lososa namarinovať, zarobiť si med s Dijonskou horčicou 1:1, dobre ponatierať, nechať postáť v chladničke a dať upiecť v zapekacej mise, trošku ho ešte pre istotu podlievam, pečie sa krátko, ani ho nezakrývam, je hotový hneď a má takú dobrú sladkastú chuť, mňam, tak som ho robila teraz.

ak máte ešte nejaké tipy a triky na lososa a cottage - uvítam 🙂

lyongirl
8. feb 2010

alebo nejaké tipy na rybky, lebo ja nemám moc fantáziu a neodskúšané recepty z netu nemám rada...

neviem, akú polievku mám variť, buď šošovicovú, alebo fazuľkovú, alebo neviem...

lyongirl
8. feb 2010

toto som našla a vyzerajú tam fajn recepty:

http://www.receptylosos.cz/

aveline
8. feb 2010

dnes bola kysla sosovicova polievka zo vcerajska a kapustne fliacky

zuziq
9. feb 2010

vcera bola jablckovo-tvarohova zemlovka a dnes robim paradajkovu polievku s haluskami a kolozvarsku kapustu - o chvilu rodime, tak sa jej musim "nabazit" pokial mozem 😀

lyongirl ja som minule robila vyborne rybky, teda nam to velmi chutilo:
na spodok pekaca dat hrubsiu vrstvu nakrajanej a podusenej cibule (nakrajat najlepsie na platky) na to hodit hociaku rybku bez koze - filety, file, rybku okorenit rybacim korenim, vegeta, sol, proste podla chuti, prikryt a dat piect. Ked je rybka makka urobime si besamel z masla, mlieka a muky a do hotoveho besamelu postruhame syr. Vylejeme na rybku a dame zapiect. Do besamelu moze ist aj sunka, ja ju ale nedavam. Podavat so zemiakovou kasou,alebo zemiaky na iny sposob. Je to veeeelmi mnam 😵

zuziq
9. feb 2010

a este vyyyborny typ na pecenu rybu - skusali sme morskeho vlka aj lososa, len to musi byt cela ryba s kozou, vypitvana.
Rybicku vo vnutri potrieme korenim podla chuti - vegeta, rybacie korenie a pod. Z hrubozrnnej morksje soli, bielka a trochy vody si urobime masu, do ktorej rybu "pochovame" na pekaci. Tz. dame na spodok pekaca tu solnu zmes, na to rybku a celu ju pokryjeme tou zmesou... Dame piect na cca 25-35 minut. Ta sol stvrdne a krasne ju poodlupujete-rozbijete a rybka ma vyybornu chut. Dolezite je aby bola s kozou preto, lebo koza tu sol zadrzi, aby ryba nebola presolena. Rybka je potom uuuzasne stavnata a velmi chutna 😉

lyongirl
9. feb 2010

zuziq - ďakujem za tipy 🙂

evitkamalicka
9. feb 2010

ja mam zo vcera kelovy privarok, zajtra urobim na 2 dni francuzske zemiaky a v piatok na 2 dni paradajkovu omacku, masko a knedlu

gaborka
10. feb 2010

ja som v tejto teme - varenie prvy krat a super napad a dobre rady. Jeej, zas tu budem travit viac a viac casu na nete 😀 😀
Ja mam dnes fazulovu polievku na sladko. Neviem ako, ale tento krat je fakt super. Davam aj slusene slivky, ktore potom vyjedam a je to vhodne pri chudnuti 😀 😀

matova
10. feb 2010

ahojte, u nás bola zeleninová polievka s ryžou
a druhé paradajková omáčka so zemiakmi.

mukky
10. feb 2010

ahojte,dnes nevarím..
ja čakám na pizzu ,mm šiel po ne do reštiky 😀 budem mať s tuniakom,slaninou,cibulou,cesnakom,kukuricou,šunkou.. 😀 len nech už príde 😀

matova
10. feb 2010

gaborka: a nevies nahodou recept na osvedcenu kapustovu pol. na chudnutie???? alebo niekto iny (taka co sa je vkuse len polievka a polievka...)diky 😉

lydia22
11. feb 2010

Ja dnes varim brokolicovu polievku a k tomu urobim vyprazany syr a zemiaky.

trogir
11. feb 2010

Pridavam rychly a dobry recept.

Dame na vymasteny pekac kocky rybieho file, posypeme nastruhanou tehlou a na kolieska nakrajanou ciblou, posypeme vegetou, zalejeme slahackovou smotanou a zapecieme.

Uz na iny sposob rybu ani nepripravujem. Vyborne a bleskovka.

lyongirl
11. feb 2010

aj ja varím brokolicovú polievku, druhé si spravím asi volské oko so zemiačikmi, lebo u nás druhé jedlo nikto nejedáva.
Z minulého týždňa tu je ešte sviečková, dnes som vylievala slížikovú polievku a kelovú a takto to ide dokola, nikto tu nič poriadne neje, tak sa s varením toľko netrápim, havne nech je polievka pre syna, to je hlavné, lebo druhý chod on nezje ☹

trogir - ukadám aj tento recept

kibuk
11. feb 2010

lyongirl jej a ja myslela že to len ja vylievam to čo doma nezjedia 🙂 🙂 🙂 no a nie som sama ale aj tak v poslednu dobu sa snažim mojim hladošom uvarit to čo ozaj zjedia a večer len hrnce umyjem 🙂

dannynka
11. feb 2010

kedze dcerka je v skolke a mm v praci takze obaja budu jest tam tak som rychlo zbuchla len granadír 🙂)mne to stačí ja polievku moc nemusím🙂 A Dominik ten ma este bokom stravu takze tomu varím zvlast a ma od vcera masko zo zeleninkou a ryzou 🙂)

lyongirl
11. feb 2010

kibuk - MM varené doma vôbec neje, jedine, keď ho dokopem k tomu, alebo v nedeľu, lebo to je jediný deň v týždni doma, starší syn jedáva iba polievky a max. holé zemiaky, alebo holú ryžu, alebo so šalátom, alebo kompótom. Proste druhé jedlá nechce, neje maso, zje akurát špenár, granadír, občas cestovinu, rizoto, také, čo sa dá pomiešať dokopy a je bez masa. No a mne sa pre seba veru vyvárať nechce a lebo ešte mladšiemu varím zvlášť...

tanaba
11. feb 2010

my sme dnes mali paradajkovu pol a tuniakove fasirky+zemiaky. Kedze mam doma cely mansaft, tak musim varit co zjedia obe deti. a na veceru im asi urobim tvarohove gulky.

lyongirl aj moj maly mava take obdobia, ze maso ani vidiet. Najnovsie nechce zemiaky. Aj dnes jedol iba fasirku...

vinka
11. feb 2010

No my sme dnes mali makové šúlance a fazulovú polievku.Juj ale deti ten sladký obed potešil. 😀

neurologia
11. feb 2010

vcera sme mali zemiakovu kasu a rybie prsty....prsty sme zjedli a ostala kasa tak som dnes vyskusala brokolicovu sekanu a mnaaaaam ....

vinka ja ked stapneme tu sekanu robit makove gombolce (ovocne gule)

rubinka
11. feb 2010

Ja si pochutnávam na vyprážanom enciáne s hranolkami, mňamík. 😝

zuziq
12. feb 2010

biela zemiakova polievka, dusene kurciatko na sampionoch s tarhonou

alda
12. feb 2010

ahojte kucharocky 🙂 ,

som tu prvy krat a tato tema ma velmi zaujala , kedze aj ja mam vzdy velky problem vymysliet co uvarit.
vcera som robila zeleninove rizoto, ktore som dojedala este dnes.
zajtra planujem uvarit mliecnu sosovicovu polievku a mozno granadir. moj manzel ho velmi nemusi, ale ja ho mam rada, tak este uvidim, mozno mu ho v rure zapeciem aj s nejakou klobaskou, uvidim, ci by mu to tak chutilo, lebo on musi mat vzdy nejake maso.

mukky
12. feb 2010

ahojte 😎
ja dnes budem robiť omáčku bolognese s mletým masom a hráškom,špagety a syr/strašne je to dobré/,pred chvíľou som urobila trasenu tortu/už sa chladí/ a malému idem robiť varené zemiačky s maslom a špenát..
na mm sa hnevám že nie je so mnou solidárny pri chudnutí a poprosil ma o tieto jedlá na dnes 😀 🙄 a ja si trosku dám 😝

junovka
12. feb 2010

dnes sme mali spageta na taliansky sposob, cesnakova polievka.Zajtra budu pizzove slimaky z kysnuteho cesta a nejaka zelenin. polivka, no a na nedelu a na pondelok budu rezne a potom koooooonecne idem odychovat na tyzden na hory 😎 😵 😵 😵 ....a tesim sa, ze aj mna bude konecne niekto obskakovat 🙄

milocka29
12. feb 2010

u nas vcera zeleninovo, mäsove rizoto a dnes vyprazany syr, zemiakova kasa a tatarska omacka 😝

lydia22
14. feb 2010

Kapustova polievka a kuracie zavitky plnene syrom a sunkou.