Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

zuzula2401
22. aug 2012

@lululka555 ahoj 🙂 prosím ťa do toho cesta na pizzu dávaš jednu celú kocku kvasníc či menej? ďakujem 🙂

natalii6
22. aug 2012

my sme dneska mali cestovinovy salat zo zeleninkou a zemiaky z ciganskou bude na veceru a ktomu rajcinovo paprikovy salatik a uhorkovy salatik 😉

lululka555
22. aug 2012

@zuzula2401 ahoj na pol kila muky staci pol kocky kvasnic,napis ci sa ti podarila pizza potom 🙂

lululka555
22. aug 2012

@natalii6 ja robim granadir klasika : uvarim zemiaky nakrajane na kocky,a medzitym si vyvarim fliacky.Potom cibulku dam na olej ,ked je sklovita pridam cervenu papriku,cmk,sol a tie uvarene zemiaky,trosku pomiesam a pridam cestoviny,uz len dochutim solou ak treba.Ale podla mna aj zalezi na tych fliackoch,ja som mala teraz kupene uplne malilinkate kocky,su chutnejsie ako take kone velke 😉 🙂

lululka555
22. aug 2012

ja som dnes varila zeleninovu polievku s ovsenymi vlockami a kuracie rezne so zemiakovou kasou,salat zeleninovy 🙂

tinuskaha
22. aug 2012

spenatove halusky so smotanovo nivovou omackou cviklovu polievku..maly ma zase obdobie nejedenia tak varim len to co zje...a tym som sa dnes trafila 😉

natalii6
22. aug 2012

@lululka555 ja som donedavna robila moj muz tvrdil ze je suchy tak raz ked som ho robila bola tu moja mama a ta mi poradila do tej cibule aj z paprikou pridat vodu..raz som si dala granadir v restike a ten bol uplne fantasticky taky dobry som este nejedla 😉 a ten co robis ty taky som robila doteraz len ten tvoj na obrazku vyzera lepsie 😀

lululka555
22. aug 2012

@natalii6 ved mozes nechat v zemiakoch trochu vody,mne tam vzdy trosku zostane,nevylejem ju vsetku,a neni suchy 😉

lululka555
22. aug 2012

@tinuskaha mnam,spenatove halusky milujem 🙂

soniatko
22. aug 2012

@nelinka0401 vdaka za tip...cely den si lamem hlavu, co zajtra na obed...len ja to spravim z kur. prs...muz ryby neje, iba smazene ryb. prsty... 😉

zuzula2401
22. aug 2012

@lululka555 tak toto je dnešná moja PRVÁ pizza 🙂 ako krásne vonia, na celý byt 🙂 už len čakať na mm a ideme na to 🙂 aby som mu ju náhodou celu nezjedla 😀 ešte raz Ti ďakujem za recept, vynikajúci 🙂 ochutnať som musela 😀

veve39
22. aug 2012

@zuzula2401 vyzera neskutocne dobre 🙂

zuzula2401
22. aug 2012

@veve39 jeeej, to potešilo, ďakujem 🙂

eva7780
22. aug 2012

dnes len paradajkova polievka

danielaj
22. aug 2012

pekný večer kočky, tak ja vás dnes ani nestíham, 😒 doobeda som makala, síce som nevarila, dojedali sme od včera, ale robila som rajčinovo-paprikovú pomazánku a výborné chorvátske pečivo, takže som sa nenudila, 😝 fotky aj recept dám zajtra, prišli sme práve od jazera, a zajtra už dáme pauzu od kúpania, mám na pláne robiť lečo a cukinový šalát, 😉

kucminka
22. aug 2012

dnes som zavárala lečo a zajtra ma čaká druhá dávka hruškovej výživy pre môjho drobca

lululka555
22. aug 2012

@zuzula2401 nemas zaco,tesim sa ,ze sa ti podarila,vyzera super 😉

ivanajelinek
22. aug 2012

Ahojte Robievate niektora rizoto z tarhone? Nemate nejaky overeny recept??? Dakujem 😉

kikaneu
22. aug 2012

čaute 🙂 ja tu až teraz.....babuľky, dnešné menu: cícerová polievka, špenátový nákyp, syrová roládka z lístkového cesta a kysnutý slivkový koláč 🙂 akože lialo sa zo mňa....ale do nedele mám od varenia pokoj.....zajtra smer Agrokomplex Nitra 🙂 tešíííím sa 🙂 majte sa pekne a varte niečo fajné 🙂
inak, ak máte overený recept na sviečkovú na smotane, tak mi hoďte, ďakujem 🙂 idem ju v nedeľu robiť prvýkrát 😉

abriela
22. aug 2012

@ivanajelinek veru kocky take rizoto robia. Pred 2 tydznami ho tu chvalili. Ved urcite ti niekto napise.

ivanajelinek
22. aug 2012

@abriela No to by bolo super 😉

gianni
22. aug 2012

dnes cuketová polievka(mixovaná) a cuketa plnená mletým mäsom
a ešte bábovka z DP(tzv. mramorový koláč)

lussy23
22. aug 2012

@filipa ok ďakujem🙂

eva7780
23. aug 2012

@ivanajelinek ja robievam podla tohto http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=12762 už ho sice kadejako kombinujem,,hlavne zeleninu podla sezony

danielaj
23. aug 2012

@sisanka páči sa receptík 🙂

Cookies

1 šálka polohrubej múky, 2 šálky ovsených vločiek, 1 šálka sekaných orechov, 1 šálka cukru, 1 prášok do pečiva, 10 PL roztopeného masla, 1 vajce, asi 2 tabličky nasekanej čokolády

Ovsené vločky rozmixujeme. všetky prísady zmiešame, ak je masa sypká, pridáme ešte jedno vajíčko alebo trocha masla, na plech ukladáme malé placky a pečieme na 180 st. asi 10 minút.

danielaj
23. aug 2012

@ivanajelinek ja robievam tarhoňové rizoto, z klasickej ryže už robievam málokedy, toto je oveľa lepšie 😉 ja si urobím klasika tarhoňu: na oleji si opražím tarhoňu, tak aby boli niektoré guličky až do hneda, zalejem vriacou vodou, osolím, pridám trocha vegety, zakryjem a vypnem plameň, robím na klasickom plynovom sporáku, na takej rozptylovej platni, za chvíľku je tarhoňa hotová, už ju len premiešam, medzitým si udusím mäsko, pridám zeleninku,šampióny, to čo máte radi a pridám k uvarenej tarhoni, zamiešam, na to nastrúhaný syr a hotovo, takto isto robím aj zo slovenskej ryže, je to v podstate rovnaké, len to má iný tvar 😉

danielaj
23. aug 2012

včerajšie foto:suroviny na paprikovo-rajčinovú pomazánku, výborné pečivo z Chorvátska, hotová pomazánka, plnené malé patizóniky a cukinové lodičky, ospravedlňujem sa za foto 😒 , nestíhala som, tak som fotila priamo z plechu 😅

a tu je recept na to pečivo, je naozaj výborné, robila som prvýkrát, tak som dala iba polovičnú dávku, ale nabudúce určite urobím z celej dávky 😉 http://varecha.pravda.sk/recepty/pecivo-z-chorv...

lencyca
23. aug 2012

@tinuskaha to velm dobre poznam 😒

mimi21mimi
23. aug 2012

Pórová polievka s haluškami, granatír. Na večeru si spravím nejaký šalátik s balkánskym syrom a mám v pláne ešte hummus urobiť. Cícer je od včera namočený, už len uvariť 🙂

lenka23
23. aug 2012

šošovicová polievka a slivkové koláče 🙂