Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

rosannar
23. aug 2012

dnešné menu: lečo s párkom a vajíčkami 😀 😝

ivanajelinek
23. aug 2012

@eva7780
@danielaj Dakujem baby, urcite nieco vykuzlim 😉

pami2
23. aug 2012

mozem robit osie hniezda z mix hladka+polohruba muka? kolko asi muky na pol kocku drozdia? alebo mozem skusit zo suseneho drozdia?

gelinka75
23. aug 2012

vcera som varila polievku z hokkaido tekvice, ale nejak moc nas neoslnila, mne chutila ale muzovi ani moc nie, on nie je na take, ze cukina a tekvica, moc mi to nechce jest

liana111
23. aug 2012

my dnes mame cinu s ryzou a zo vcera tam mam este gulas v chladnicke 🙂

irsina83
23. aug 2012

Ahojte,

mame zo vcera pecene kura, ryzu, bolonske spagety, zeleninovu polievku s haluskami a vajickovo - tofu pomazanku 😉

nakup
23. aug 2012

bubinko 83 ja keď navarím tak hotové jedlo ešte v hrnci dám do druhého hrnca v ktorom je studená voda a rýchlejšie sa mi jedlo vychladí a potom šup do chladničky jedlo aj v týchto horúčavách vydrží

danielaj
23. aug 2012

deti si dnes rozkázali veľmi rýchly a jednoduchý obed, takže do hodinky bolo navarené 😀 polievka z hlávkovej kapusty s klobáskou a vajcové halušky + uhorkovo-rajčinový šalát😝

papuka
23. aug 2012

@danielaj možem vediet kolko vody dávaš na tarhonu? teda aj na slovenskú ryžu, ešte som ich nerobila, na ryžu dávam tolko vody kolko ryže 🙂

nakup
23. aug 2012

Ahojte keďže som dnes doma takže varím syn si rozkázal hráškovú polievku, a guláš bravčový na husto domáca knedľa ale kúpim aj kupnú keby tá moja nevyšla

nakup
23. aug 2012

A ešte recept na sviečkovú kedže moji chlapi by jedli iba kuracie prsia robím ju z ních. Kur. prsia prešpikujem prúžkami slaniny a cesnaku, osolím okorením na oleji opečiem na rýchlo a dám do hrnca do ktorého dám bobkový list 3 zrnka nového korenia, 1 PL horčice tekuté magi, alebo hovädzí bujon . Koreňovú zeleninu ( 2 mrkvy, 1 petržlen, kusok kalerábu a zeleru ) pokrájam na male kúsky vo výpeku kde sa opieklo mäso dm ešte olej cibulku pokrajanú na drobno opečiem ak sa zvýšila sleninka a cesnak opražím tiež pridám pokrájanú zeleninu dám soľ, vegetu, čiern mlet korenie, grilovacie korenie, maggi a podusím chvílu kým sa zelenina orestuje a dám do hrnca k mäsu. šupnem do vyhriatej rúry a za 45 minút pri teplote 180 Chrniec vyberiem mäso vyberiem, omáčku rozmixujem dám na oheň a na záver šlahačková smotana a na varenie smotana rozmiešam s hladkou múkou a pridám do omáčky nakoniec trožku cukru a octu je výborna. kamarátka keď príde vždy ma pýta urob tú dobrú sviečkovú 🙂

tortelinka
23. aug 2012

@irsina83 co davas do tej pomazanky?

tortelinka
23. aug 2012

@rosannar presne to iste 😉

danielaj
23. aug 2012

@papuka ja zelejem vriacou vodou, asi 1 cm nad tarhoňu alebo slovenskú ryžu, ak treba ešte dolejem počas robenia 😉

irsina83
23. aug 2012

@tortelinka obycajne maslo, taveny syr, malu cibulku, nastruhane tofu - jednu polku,2 vajicka na tvrdo a cervenu papriku. to som si tak vymyslela..a chutna bola celkom, mozno na buduce pridam trosku horcice.. 😉

lululka555
23. aug 2012

@irsina83 ahoj bolonsku omacku ako prosim ta robis? to je z kuracieho mäska? 🙂 vyzera dobre 🙂

kibuk
23. aug 2012

dnes mame pečienku a cestovinu a vcera boli palacinky od svokry 🙂

zklimekova
23. aug 2012

dnes kelová polievka a deti si rozkázali bagety s kuracím maskom ako jedávali v Chorvátsku 🙂 (asi sa im zacnelo ... )..a ja som si k masku spravila namiesto bagety šalát s uhorky, paradajky, čínskej kapusty, mozzarelly a trošky kyslej smotany 🙂

mysiatkoo
23. aug 2012

a mne sa ale ze vobec nexce varit v tomto teple, vcera sme to nexali na restiku v ramci vyletu a dnes nie moc zdrave spagety s morcadelou...zajtra to ma byt s teplom este horsie, tak to asi tiez nebude ziadna oda na jedlo :P

nelinka0401
23. aug 2012

dnes cuketovo-zemiakové placky s restovanou kuracou pečienkou a syrom

lencyca
23. aug 2012

@irsina83 ahoj,mozem poprosit receptik na tofu pomazanku?dakujem 😉

lencyca
23. aug 2012

@irsina83 uz som ju nasla 😀

lencyca
23. aug 2012

dnes kuraci vyvar so zeleninou a slizami-tu jedinu mi maly so zeleninou zje 😉 doje sa kur.stehno+ryza,nakoniec som vecer robila synovi osie hniezda,skoricove aj kakaove,boli vyborne 🙂

daniz
23. aug 2012

U nás tento týždeň sa moc nevarilo, včera a dnes má mm držkovú polievku + pečivo a pečený bôčik, zajtra mám už deti doma tak rozmýšľam nad paradajkovou polievkou a granadír + šalát zo surovej zeleniny.

irsina83
23. aug 2012

@lululka555 ano robim z kuracieho 😉 bravcove moc nekupujeme a tak robim z takeho maska ake mam, uz som robila aj z hovadzieho, ake mas take das 😉 na olivovy olej nakrajam cibulku, mrkvu na kococky - do tejto som dala aj dne nasekane paradajky a kusok nastruhanej cukine kedze je sezona 😀 podusim, pridam masko, osolim, okorenim a zalejem vodou a necham dusit do makka, pridam polku hovadzieho bujonu, ked je masko udusene pridam paradajkovy pretlak, mala som domaci od babicky a necham dusit tak dlho aby sa prebytocna voda odparila, nezahuscujem ale ked mate tak radi tak mozes a uz len dochutis vegetkou,pretlacenym cesnakom podla chuti a susenou bazalkou, ja som mala cerstvu tak som dala aj aj. a ked mam aj nejaky platkovy syr alebo mozarellu tak aj syr tam rozvarim ale ked nemam tak nedam 😉

liviaf14
23. aug 2012

zapečené cestoviny so slaninkou, cibuľkou, pórom a vajíčkom + rajčinkový šalát 😉 a kapustová polievka od včera 🙂

miriamr
23. aug 2012

plnená paprika s knedľou 😉

tanitta
23. aug 2012

svieckova s knedlou , fazulova kysla a prave papame toto taka rychlovka http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=38119

lenka268
23. aug 2012

Ahojte, ja dnes varim fasirku ale taku v trube v celku na plechu, k tomu rajcinova omacka a knedla. 😉

tinuskaha
23. aug 2012

ja som sa dnes dala zase do zavarania ..kapia a chcem urobit a slivkou nutelu aspon z jednej davky zvysne slivky dam zamrazit...len neviem ako asi umyt vykostkovat a zamrazit ci??