Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

denisa87
30. aug 2012

Baby chcela by som spravit šišky,take ake dostat aj v obchode tie nugatove a su aj lekvarove,neviete kde najdem recept?

soniatko
30. aug 2012

dnesny obed fazulova polievka zo vcera, ta bude aj na zajtra...takze v sobotu si mozeme robit perlickovy kupel... 😀 😀 😀
a na zajtra robim muzovi do prace francuzske zemiaky...dnes akosi nevladzem. 😖

jankalac
30. aug 2012

my dnes polievka z lupaneho hrachu, druhe cuketovy privark + zemiaky + parky
a mamina chce robit z cukety + sunky + syra + vajicok nejaku zmes na plech a piect ...

amdeis
30. aug 2012

@veve39 lebo personal je neskoleny, bez praxe, bez vzdelnia, bez zaujmu, len aby im majitel nemusel vela platit a kazdu chvilu prijima novych a vyhadzuje starych, lebo sa k nim sprava ako ku handram. Potom sa nemozeme cudovat, ze je uroven katastrofalna. Ja uz ani do restik nechodim ked sa mam pozerat na oduty ksicht nejakej dievcinky, ktora ked otvori pusu tak sa na nas vysype petrzalsky panelak a usmievat sa zabudla uz v 5. triede na ZS, zmalovana je ako indian v bojovej pohotovosti atd. Ked chcem prijemnu obsluhu aj kuchynu tak idem k musketierom. Len je to tam drahe.
A k teme: dnes specle so slivkovym lekvarom a makom. Na zajtra uz bude vari aj normalne navarene bo uz som rekonvalescent. Uz sa mi chce aj upratovat. 😎

nelinka0401
30. aug 2012

@boska79 my ju jeme tiež len s chlebom 🙂

lencyca
30. aug 2012

@lululka555 davas viac vody,alebo rovnako ako pri ryzi?asi to rizoto z nej veru vyskusam aj ja,ked to tu tak vychvalujete 😉

lencyca
30. aug 2012

dnesny segedin(asi po po roku robeny)mi synacik vychvalil,ze taky dobry davno nejedol 🙂 konecne nejaky iny vyraz-ako vsak da sa... 😠 som zvedava co povie mm,ten ma vzdy vie schladit,ze keby to nebolo dobre,tak by to nejedol...

lencyca
30. aug 2012

@danielaj ja sa na fazulovu chystam zajtra 😉

lencyca
30. aug 2012

@rastulka mne isli neskutocne na chut sackove polievky pri druhom tehu 😀

zklimekova
30. aug 2012

dnes paradajková polievka s haluškami a kuracie soté s ryžou 🙂

lululka555
30. aug 2012

@lencyca o trosicku viac ako ked robim ryzu 🙂

titkovamiriam
30. aug 2012

dnes lečo na dva dni-mnaaaam s klobaskou a domacimi vajičkami,ja ho milujem s chlebom a ostatny maju varene zemiaky.Polievka paradajková zo zahradky,paradajkam sa darí. 🙂

titkovamiriam
30. aug 2012

@amdeis ja si myslim že v Blave a okolí je zopar pekných reštík.švagor mal par rokov kaviaren v centre mesta,spravil chybu že ju mal s najlepšim kamaratom a ten ho neskor poriadne obabral,tak sa toho zbavil a dnes robi časnika.Ale bolo to fajn obdobie aj ked teda riadna drina.

lenka268
30. aug 2012

@simona112 no to som rada ze vam chutilo aj nam chutili palacinky. Je to super vec 😉

lenka268
30. aug 2012

@simona112 a mozte si tam dat podla svojej chuti, ja som tam napr. nedala tu nivu lebo u nas v obchode nemali a dala som tam platkovy paprikovy toastovy syr a bolo to aj tak velice dobre 😀

veve39
30. aug 2012

@amdeis presne, v BA skusenosti z tejto sezony, vacsinou z centra mesta - nevyskoleny, zdemotivovany, neprofesionalny a oduty personal..cest vynimkam, na tie sme vsak uz dlho nenatrafili 😖

ivanajelinek
30. aug 2012

Kocky, mate nejake tipy, aku tortu by som mohla upiect malemu k 2-hym narodeninam? Nie som nejaka dobra pekarka, tak radsej nieco jednoduchsie...Dakujem 🙂

veve39
30. aug 2012

@titkovamiriam my mame opakovanu skusenost taku, ze sa nam nejaka restika zapaci, chodime tam radi...po case zmena, uplny prepad, castokrat nielen zmena kvality jedal, jedalneho listka, ale aj majitelov...neviem ci je to skutocne tak, alebo len my sme echt smoliari...detto plati aj pri vyletoch po Sk, Vysoke Tatry to ani nehovorim....

mimi21mimi
30. aug 2012

@ivanajelinek AHojky... ja som robila lentilkovu tortu, jednoduchy recept na cesto som nasla na nete, krem som spravila so zlateho klasu + margarinu + kakaa, potrela som to vovnutri aj po vonku a naukladala lentilky... u deti mala velky uspech a na moje prekvapenie bola aj chutna a celkom dobre vyzerala... a to som antitalent na pecenie.

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=45864

Lentilky som kupovala tescove farebne, vyslo ma to lacnejsie 🙂

ivanajelinek
30. aug 2012

@mimi21mimi Dakujem. No to by som mohla zvladnut. 😉

nelinka0401
30. aug 2012

dnešné menu:cestovinový šalát ,čo do dal 🙂 s chorvátskymi rožkami

titkovamiriam
30. aug 2012

@veve39 ono je to o konkurencii,Tatry Orava -veru bieda-služby minimalne ceny maximalne.V Blave mam rada kaviarnicky s terasami,niak mam asi stastie na prijemnu obsluhu.Ked chcem ist s niekym na ozaj dobry obed tak je to Modry dom vo vajnoroch,

miriamr
30. aug 2012

zemiaková polievka, grilované morčacie prsia s rajčinou a syrom a k tomu zemiaková kaša, na zajtra slivkové gulky z tvarohového cesta http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=19523 a slivkový koláč http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=6560 😵

kikatko
30. aug 2012

špenát, zem.kaša a bud vajcia, párky alebo sekaná, ešte som robila vianočku lebo ta čo je u nás v obchode sa neda jest- ale nepoviem aká bola lebo sa mi neušlo 😀

veve39
30. aug 2012

@titkovamiriam ano , Modry dom je klasika, ten nas tusim este nesklamal..

rastulka
30. aug 2012

žemlovka 🙂

bea1971
30. aug 2012

@nelinka0401 aj ja som vcera robila cestovinovy salatik a bol skvely,super na taketo letne dni,lebo teple jedla ani moc v takychto horucavach nechutia 😝

liviaf14
30. aug 2012

@wighy poobede som piekla tento tvoj slivkový koláč, no mňamka veľká, mm aj malý sa napráskali 😅 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lussy23
30. aug 2012

@nakup kde nájdem recept na tie slimáčiky? Viem, že tu bol už písaný, ale neviem kde

minnie30
30. aug 2012

šošovicová polievka, fašírky, zemiaky dole hubou, hlávkový šalát, paprikovo-rajčinový šalát, pizza rožky 🙂