Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

mysiatkoo
3. sep 2012

@mravvcek mas dakyx mimozemstanov na obed? 😀 co su to za jedla?

nakup
3. sep 2012

Ja napríklad viem čo sú džadk : uvaria sa zemiaky pokrájané na kocky nesolíme, ešte keď sú polomäkké pridáme dva hrnčeky hrubej múky a nemiešame, keď sú zemiaky uvarené múka sa tiež na zemiakov uvarí, scedíme prebytočnú vodu poriadne to všetko popučíme, pridáme soľ vznikne nám zemiakové cesto. Formujeme malé guľky. Na oleji popražíme slaninu s cibuľkou a zalejeme guľky, podávané s kyslím alebo sladkým mliekom 🙂

zoe_a
3. sep 2012

u nas dnes bola fazulova kysla a strapate kuracie rezne - su skveleee🙂

amdeis
3. sep 2012

Nuz tak u nas bola dnes cesnakova polievka a tvarohove gulky s lekvarom/dzemom. Na veceru vajickovo - syrova natierka, zelenina, chlieb a pecena cvikla.

veverina
3. sep 2012

baby potrebujem radu pri akej teplote a kolko zavarate slivky,vsade inak pisu,nechcem ich mat rozvarene...staci pri 80 st ? Ci mam ruru predhriat na viac ? Pomoooc

lienka2
3. sep 2012

tak dnes bola zeleninova polievka s haluskami, dukatove buchticky s pudingom, ja s najmensim sme mali zemiakovu kasu a lososa na masle 🙂
zajtra dojeme polievku a na druhe bude granadir s uhorkovym salatom..

vybrala som z mrazaku kuracie prsia, poradte nieco fajne z nich, rychle a aby to bolo chutne aj zohriate, kedze varim den vopred.. vdaka 🙂

mravvcek
3. sep 2012

@mysiatkoo 😀 😀 😀 hej z vychodu 😀 presne tak dzadky su tak ako nizsie opisala maminka a kulasa je uvarene zemicky v hrnci,ked su polomakke odlejem si do hrnceka vodu,posypem hladkou mukou a necham dovarit,Potom popucim ako kasu,ak je to moc huste vlejem vodicku,co som si odliala do hrnceka ak nie,netreba nist 🙂 taka husta kasa musi byt.potom to kydnem na hlboky tanier a urobim z toho sopku,s takym kraterikom 🙂 a donho vlejem osmazene maslo,take,ze ma az take sem tam cierne 😀 a papa sa to tak,ze si odkrajujes z okraja sopky lyzicou a macas v masle a zapijas mlieckom 🙂 je to vychodniarske papanicko,take pre chudobnych 🙂

ukana
3. sep 2012

@mravvcek ja mám rada také slovenské jedlá, ale čo region, to iny recept....priznam sa, tie vychodniarske moc nepoznam, my zijeme na severe a rodinu mám skor na madaroch 🙂

mravvcek
3. sep 2012

@ukana aj ja milujem klasiku slovensku 🙂

lenuss84
3. sep 2012

@zoe_a ako robis strapate kuracie rezne?diky za receptik.vyzera to mnamkovo.

veroninna1
3. sep 2012

dnes sme mali rajcinovu polievku a tofu na cinsky sposob s jasminovou ryzou

lenuss84
3. sep 2012

ahojte.my sme cez vikend mali kuraci perkelt s kolienkami. dnes som uvarila kuraci vyvar s rezancami a langoše.zajtra dojeme polievku aj langose.
streda: zeleninova polievka s nastruhanou zeleninkou /mrkva,petrzlen,cukina/ s haluskami krupicovymi + mm bude mat plnenu papriku z mraziaka-mam zamrazene 2 gulky s omackou a dovarim mu k tomu zemiaky,ja s Adkou si spravime pirohy z mraziaka dzemove s maslom a grankom

štvrtok: dojeme zeleninovu polievku a....dalej netusim,musim dovymyslat.idem vas pocitat trocha.

kucminka
3. sep 2012

tak slivky vylúpané,zasypané cukrom a zajtra môžem variť lekvár 😉

mamkabeika
3. sep 2012

My sme dnes mali vyprážané cukinové kolieska so zemiačkami a jogurtovou majonézkou 🙂

lenuss84
3. sep 2012

tak mam dalsie 2 dni: zemiaky nakyslo s volskym okom a opecenym parkom a chlebikom 🙂

irsina83
3. sep 2012

Ahojte, chybali ste mi 🙂 Boli sme cez vikend v tatrach u znamych tak som nevarila a na dnes a zajtra mi mamina priniesla jedlo 😉 Ale boli sme na sipkach a tak som si ich nachystala na susenie, bude fajnovy cajik na zimu 😉

betka22betka
3. sep 2012

maminky, vymyslela som výbornú zmes, ktorú môžete použiť na pizzu alebo aj na uvarené cestoviny. Pre 4 osoby : na malé kocky pokrájame a orestujeme 1 väčšiu cibuľu, pridáme 3 strúčiky roztlačeného cesnaku, pomiešame a pridáme po 1 konzerve : malú Morca Dellu, Tuniaka vo vlastnej šťave, Exotic tuniakový šalát a cca 1-1,5 dcl sladkého kečupu- aj viac, podľa potreby. Necháme krátko povariť a pridáme 10-15 dkg postrúhaného neúdeného syru Eidam. Pomiešame a odstavíme. Pizza : túto zmes rozotrieme po vychladnutí na vykysnuté pizzové cesto a pečieme cca 25 min. Ja mám rada úplne tenké cesto a vela zmesy, preto pečiem kratšie. Ak máme chuť- môžeme ešte na túto zmes naukladať pokrájanú oravskú slaninu, klobásku alebo šunku, syrové plátky/ tie dáme tesne pred upečením.
Cestoviny : po uvarení len zcedíme neoplachujeme a ihneď na ne položíme teplú zmes a podávame. P.s. Zmes môžeme pripraviť 1 deň dopredu, aby sme toho nemali naraz veľa. Dúfam, že vám to bude chutiť. Najbližšie napíšem ešte ďalšie variáce na využitie tejto zmesy.

luciferova
3. sep 2012

@irsina83 nezbieraju sa sipky az po prvych mrazoch? a sipky treba povarit na platni v hrnci, aby nebol caj taky bledy vodovy 😉 🙂

irsina83
3. sep 2012

@luciferova nie, zberaju sa teraz na konci leta, na jesen, - kamaratka je odbornicka a zbera si vsetky bulinky na na zimu. ona mi vravela,ze sipky sa zberaju teraz ale mozu sa aj v zime,ze v tedy su sladsie 😉 a to ze caj nema farbu,ze to nevadi, ze v tych kupovanych su farbiva 😉 a chut mal vybornu, nebol vodovy 😉

luciferova
3. sep 2012

@irsina83 ja sackove nekupujem, zbierame si ako ty, len ma prekvapila ta farba, lebo ked sa povari, tak je este chutnejsi, skus 🙂

irsina83
3. sep 2012

@luciferova jaaj ale na foto je este nevyluhovany, to som cerstvo zaliala, inak bol ruzovucky 😉

janulienkazv
3. sep 2012

ahojte,niektora z vas tu mala taky super receptik na rostenku,neviete kto?Dakujem

titkovamiriam
3. sep 2012

@irsina83 ja si na šipky este pockam až trošku primrznu 🙂 ale že mnam ,aj ked piplacka je s nimi riadna 🙂

luciferova
3. sep 2012

@irsina83 aha 😉 tak si budeme popijat pri tych nasich novembrovciatkach 🙂

vieruna
4. sep 2012

Ahoj vospolok 🙂 Dievcata vy ste telepatky. V sobotu sme boli na prechadzke a deti ze aby sme si naoberali sipky a varili si cajik 🙂 Ja som vedela, ze tu sa dozviem. To sa zbera z nejakeho specialneho kra, alebo normalne z takej ruze co maju ludia v zahradach? Ja si tiez pockam do prvych mrazikov.
A musim sa vam podakovat a pochvalit. Vdaka vasim radam, ktore som pospajala sa mi konecne podarilo urobit kysnute cesto presne podla mojich predstav. Dakujem 😵

danielaj
4. sep 2012

ja tiež šípky zbieram neskôr, teraz je podĺa mňa skoro a u nás sú ešte dosť bledé 😒

danielaj
4. sep 2012

@vieruna no šípky zo záhrady nie, tam sú rôzne šľachtené ruže, pekne do prírody treba vybehnúť a nazbierať 😉

vieruna
4. sep 2012

@danielaj no nemyslela som to doslova z takych tych zahradnych. Ale tu u nas na hradzi napriklad je vela takych divych ruzi vselijakych. Ze ci sa to moze z toho, alebo je nejaky speci jeden, ktory sa zbera

eva7780
4. sep 2012

kuracia pecienka a zem.kaša.

rastulka
4. sep 2012

Dobre ranko 🙂
U nas dnes francuzske zemiaky "uplne inak" a z nedele ešte treba dopapat polievku 😉