Recepty
ozi
12. jan 2010

Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú :-p

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.
danielaj
3. sep 2012
@luliu ahoj, nech sa páči, to mám zase jeden z tých starých dobrých receptov , ktoré som zdedila po mojej babke 😉 máme ho veĺmi radi, je to super kombinácia 😉

Krémový makovo-citrónový zákusok

Cesto: 5 vajec, 25 dkg kryšt.cukru, 5 PL vody, 3 Pl oleja, 20 dkg pomletého maku, 15 dkg hladkej múky, 1 a pol ČL prášku do pečiva

Plnka: pol litra mlieka, 1 a pol Zlatého klasu, 1 maslo, 1 vanilkový cukor, cukor podĺa chuti, rum

Poleva: 25 dkg prášk. cukru, 3 PL citrónovej šťavy, 1 PL vriacej vody

Vymiešame žĺtky s cukrom, pridáme vodu, olej, mak, múlu s práškom do pečiva a sneh z bielkov. Upečieme cesto

Z mlieka a Zlatého klasu uvaríme puding, po vychladnutí zmiešame s maslom, cukrom, vanilkovým cukrom a rumom. Natrieme na cesto a polejeme citrónovou polevou 😉

ja som teraz experimentovala, nemala som dosť maku, tak som doplnila orechami, cesto som natrela marhuľovým džemom a do plnky som dala namiesto rumu citrónovú šťavu, lebo ani rum som nemala, :-S a potom mi zase nezvýšilo citrónovej šťavy na polevu, :-N tak som len posypala čokoládovou ryžou, ale aj tak bol dobrý, hoci ten pôvodný recept je najlepší 😉
eva7780
3. sep 2012
dnes dojedame plnenu papriku x-)
danielaj
3. sep 2012
a ja dnes nevarím ako každý pondelok, máme z nedele :-p
lencyca
3. sep 2012
dnes kuracia polievka ,dojeme zo vcera masovy nakyp so zemiak.kasou, nakypu bolo vela,skusala som novy recept 🙂 tak si dam si do mrazaku,bude nabuduce k nejakemu privarku,mm take nemusi,ale zjedol 😃
rastulka
3. sep 2012
Aj my dnes mame dojedaci den 🙂 😉
vivusika
3. sep 2012
@rastulka my taky tak 😉
libka1
3. sep 2012
netusim, prisla som sem ospizovat co varia druhy a inspirovat sa 😃
mravvcek
3. sep 2012
dnes kulašaaaaa a dzadky 😃
ukana
3. sep 2012
@mravvcek vobec netuším ani jedno z toho čo to je 😃 😃 😃 😃
zuziq
3. sep 2012
baby isto to tu bolo uz viac krat ale neviem to najst. podla ktoreho receptu robite tie chorvatske rozky? =-)
tin007
3. sep 2012
Dnes nevarim, zo vcera mam zemlovku (maly je v skolke, manzel v praci, takze na veceru bude uplne stacit), ale uvazujem, ze zajtra by som spravila plnenu papriku, mnam!
nakup
3. sep 2012
@kucminka vyskúšaj piškoty, pochuťkové smotány, prvá vrstva s vanilkovým krémom, piškóty, druhá s kakaom a posledná s lekvárom, ovocím
nelinka0401
3. sep 2012
takže ani ja dnes nevarím ,zostalo zo včera.malá je v škôlke.to je ticho doma 🙂 baby poradte mám plnú záhradu rajčín.už neviem,čo by som mala urobiť.pretlak,kečup,lečo mám.čo s nimi ???
kucminka
3. sep 2012
@nakup asi len také niečo vymyslím,ale upečiem piškotový korpus.
elise
3. sep 2012
@nelinka0401 sprav rajčinový lekvár, alebo šťavu a daj zmraziť.
sisanka
3. sep 2012
my dnes tiez zo vcera..kuraci vyvar a bravcovy perkelt s haluskami...ale tych bude asi malo uz...priprobim ryzu 😉
gianni
3. sep 2012
@nakup no jasné aj fazulu.......aj zeleninu,aj zemiaky
sparocka
3. sep 2012
Ja idem robiť buchty na pare 🙂 snáď sa vydaria a budú chutiť 🙂 pekny dnik žienky
miriamr
3. sep 2012
na obed dojedám od včera: mäsový vývar, pečená krkovička, červená kapusta a zemiaky,
večera: zapekané rohlíky s nátierkou http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=48747, 😉
snu
3. sep 2012
dnes opekany pangas, pecene zemiacky so supkou, a dezert tavrohovo-jahodovy zakusok so zelatinkou.
sebi123
3. sep 2012
@nelinka0401 susene paradajky v olivovom oleji.... paradajky nalozene v soli.... pomazanka 😉
minnie30
3. sep 2012
granadír, kuracie prsia na hrášku s ryžou a kapustnica 🙂
vilma75
3. sep 2012
@sebi123 Hm, pomazanka, mnam 🙂
vilma75
3. sep 2012
Bozee, zienky vy my tu take chutky robite 🙂) a ja neviem co si urobim, kedze s pripravou jedal si drobcek v brusku akosi nerozumie :/
abriela
3. sep 2012
gulasova polievka, dukatove buchticky s vanilkovym kremom - od pani kucharok v praci 😉
lenka268
3. sep 2012
Dnes dojedame od vcera rezne a zemiakovu kasu a teraz dorabam este tekvicovy privarok s vajickom a knedlou.
gucz
3. sep 2012
u nás dnes len taká rýchlovka, cestoviny s červenou omáčkou
gumidekmomo
3. sep 2012
@gucz ahoj ja som robila nieco podobne len take zo zeleninovou omackou 🙂)
mysiatkoo
3. sep 2012
vcerajsie francuzke, ranajkova syrova pomazanka a obedova zelenina na masle s cicerovymi plackami(s kuracim maskom na drobno zo zbytkoveho kurcata)...a prisla na mna mrxa xripka, takze ziadne experimenty najblizsie dni 😞

Začni písať odpoveď...

Odošli