Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

zuul
12. sep 2012

kuk,
my dnes zeleninkova polievka a varene zemiacky, karfiolove placky, paradajkovy salat.
zajtra je strajk v skolke tak cukinova kremova a pecienky na cibulke s ryzou.
v sobotu cukinova a asi spenat
v nedelu vyvar kuraci a morcacie rolky v syrovej omacke s ryzou.

idem spisat nakup 😀

abriela
12. sep 2012

pismenkova polievka, kuracie filety, americke zemiaky a zeleninova obloha

daniz
12. sep 2012

ja dnes zeleninku varenú - iba takú čistú a deťom a mm chlebové placky.

abriela
12. sep 2012

@chloe001 ake to bolo- myslim obed??? Nechybalo tam masko??

akika722
12. sep 2012

nakoniec im to tááááááááááák chutilo že ešte vždy mam vypulene oči 😲 fakt je to vyborne 😵 a to je naš tato dosť vyberavy 😅

luciaq
12. sep 2012

rizoto s kuracim maskom a cuketou a jablkovy kolac

lenand
12. sep 2012

dnes restovana pečienka a opekané zemiaky a detom grilované kuracie prsia a opekané zemiaky

titkovamiriam
12. sep 2012

Dnes polievka zo vcera-slizikova a šunkove fliacky,ale ja milujem udene rebra uvarit a zagrilovat a k tomu horcica a chleba 😀

titkovamiriam
12. sep 2012

@luciferova banan v čokolade 😀 mali u nas po 2 centy no nekup to!!!

nika1375
12. sep 2012

@nakup nie som síce začínajúca kuchárka, ale môžem poprosiť, ako robíš tie kuracie špízy? Vyzerajú velmi chutne 🙂 . ďakujem

luciferova
12. sep 2012

@titkovamiriam hihi, som vedela, ze to uhorka nebude 😀

joannas
12. sep 2012

@akika722 ako si to robila?

lencyca
12. sep 2012

@lucadra tak to sme dve 😀

akika722
12. sep 2012

@joannas opražila cibulku,na tom orestovala bravčove stehno-na kocky,pridala som masox-ten tmavohnedy-tušim 3kocky..a dusila 2hodky.. ak treba-ochuť samozrejme podla vlastnej chuti...
nakoniec som pridala lečo a kukuričku a jemne zahustila..jednoduche,rychle a velmi im chutilo

zuzana_1
12. sep 2012

my sme mali dnes penne carbonara (mnaaam) a dopekaju sa jesenne muffiny - jablkove so skoricou 🙂

lencyca
12. sep 2012

ahojte,dnes sme bez polievky,dojedla sa zemiakova harmonika,uz len pre mm,robila som este kolienka s morcadelou a syrom,rychly obedik 😉

chloe001
12. sep 2012

@abriela @kucminka dobre boli tie zemiaky, chutovo to bolo take bryndzove 😉 a celkom stavnate mi vysli. Co sa maska tyka, mne tam nechyba, ale hodit by sa tam hodilo, mozno slaninka alebo udena sunka, skusim niekedy ako obmenu, lebo este to niekedy zopakujem. Je to fakt relativne rychle, najdlhsie na tom trvali len tie zemiaky a mne dnes dvakrat dlho, lebo ma boli ruka a mala je netrpezliva a umrncana. Tak som obedovala az teraz 😅

joannas
12. sep 2012

@akika722 a lečo male alebo velke?

akika722
12. sep 2012

@joannas ja som dala pol kg mäsa a 2male leča..ale to kto ako chce,to som si recept vymyslela 😅

amdeis
12. sep 2012

U nas bola polievka z tekvice hokkaido s krutonmi, pecene zemiaky s cibulou + kysla smotana ako priloha, pecena kohhaido tekvica ako dezert, kuracie pecienky s cibulkou na masti + chlieb. Piect kolaciky sa velmi neda, dosla vsetka muka, ostala len sol. Zajtra idem dokupit bo hocijake vymetky z podlahy u mlynarov radsej nekupujem. Ani kolac z toho nema dobru chut.

kucminka
12. sep 2012

@chloe001 určite niekedy vyskúšam,my sme zasa neni moc mäsový,tak recept sa nám hodí 😉

babush
12. sep 2012

@titkovamiriam tak s tymito rebrami si ma dostala. Uz dlhsie manzelovi slubujem, ze sa dam na grilovacku s rebrami. Mas na to nejaky grif? A kde kupujes udene rebierka? Diky 😉

mrkvakatka
12. sep 2012

no kedže začína pomaly jeseň a nám padajú jablká na záhrade...čo s nimi..koláče a všeličo iné..robievam často pudingové ovocie kde používam ako základ práve jablká..už som robila z ananásom, jahodami, broskynami, lmoja naj top kombinácia bola : jablko, mango, hrozno..to je fakt že mňam...ale už som pridávala aj zavarené naporíklad čerešne alebo ribezle....stačí rozvarit jablká a iné ovocie na troche vody pridať za ližičku alebo dve rozmiešaného pudingu a dochutit si podla potreby cukor, citron, škorica, med...niečo ako presnidávka len s piškotami...je to mňamka a stačí to trochu vychladené vyliat do zatváracej nádoby dat do chladničky a desiata do školy je ako vyšitá 🙂

irsina83
12. sep 2012

Baby zajtra mi ide svagrinka rodit, z mojho maleho brata sa stane tata tak dnes som varila svagrinine oblubene jedlo, cinska polievka a perkelt s haluskami, zvlastna kombinacia ale ona bola taka stastna a tak velmi jej chutilo, ze som bola spokojna 😉

gumidekmomo
12. sep 2012

ja som dnes varila slivkove gule a kelovicu este nech je aj nieco teple do bruska 😉

nakup
12. sep 2012

@nika1375 Ďakujem, kuracie prsia pokrájame na väčšie kocky za 4 menších zemiakov na kolieska urobila som marinádu olej, korenie kurča grilované a sójová omáčka to som zmiešala a mäso a zemiaky som dala do marinády, dala do chladničky. ďalšie suroviny pokrájala na kocky papriku cesnak na poli, cibuľu na mesiačiky, slaninu na hrubšie obdĺžniky, domácu klobásu na kolieska, baby kukuričku na poli môžte dať čo máte radi ale cibula, cesnak a slaninka dodá dobrú chuť. A napichovala som na špajľu striedavo, mäsko, zemiaky tie z marinády a všetký ingrediencie. Na plech som dalamaslo a olej šúpané zemiaky pokrajané na mesiačiky ktoré som osolila a posypala korením na pečené kurča boli na spodku a na vrch špízy a celé som to poliala zvyšnou marinádou. Dala som to do rúry a 10 minút pri najvyššej teplote a by sa maslo spojilo s olejom, potom som doliala trocha vody s magí koren´m (tekutým), prikryla alobalom piekla som 45 minút pri teplote 180 C a na záver odkryla a ešte 15 minút dala zapiecť, občas som polievala s výpekom, ktorý nám vznikol pustením šťavy z ingredienciách. Dobrú chuť !

titkovamiriam
12. sep 2012

@babush ci udene ako boli tieto-zagrilovala som ich v rure,aj neudene tie normalne na grile vonku- kupujem bezne v mäsiarstve.

lululka555
12. sep 2012

moje dnešné pečenie ,metrový kolač a oblížprst... 🙂 🙂 😉

rastulka
12. sep 2012

My sme dnes dojedli zo včera kuraciu polievku a pizza rezne s ryžou 🙂
dnes len tak na rychlo maffinky od @danielaj 😉

titkovamiriam
12. sep 2012

Dnešný večerný dezertík Jablkové slniečka,v strede tvarohova plnka zo vcerajsich palaciniek,na nej ruská zmrzka,šlahacka a toping/tam kde je tvaroh to je Milanove-tvaroh je jediny mliecny vyrobok co nezje