Recepty
ozi
12. jan 2010

Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú :-p

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.
titkovamiriam
14. sep 2012
@abriela to asi maju už vsetky skoly 🙂 a reštiky -denne menucka,ja sa tiez inspirujem tam 🙂 -inak cez vikend neviem ako to budem stihat sem nakuknut ,lebo v sobotu idem s Marekom do mesta - budem robit vypražany syr,hranolky,niake šampionky a v nedelu asi pecene stehna-dnes mali v Metre po 1,30 no nekup !syr som kupila hermelín -mali 4ks v krabicke plus s korenim na grilovanie-tak ako to doma robime cez cele leto 🙂 a v nedeľu idem pomoct kamoske robiť slané misy a tu husenicu s pomazankami 😃
Tak vám už teraz prajem krásny víkendík!!!!
natalii6
14. sep 2012
@titkovamiriam juj tie zemiakove gule zboznujem len ja robim kapustu tak ja to volam ze blatovu 😃 si my narobila chute 😉
natalii6
14. sep 2012
u nas dnes bolo zemiaky s panenkou a klobaskou ,fazulou kecupom a poliate smotanou a to vsetko zapecene a posypane syrom a este som tam dala tu stiplavu pomazanku z paradajok a muz ked to jedol az sa potil ze to dobre stipe 😃
natalii6
14. sep 2012
prosim vas robi niektora domace hamburgeri? ak ano poprosim ingrediencie na ten hamburger 😃 dik
abriela
14. sep 2012
@titkovamiriam mne slo o recepty. Lebo take rezance s makom ako v skole, moja mama nikdy nedokazala spravit. Aj ked doma boli domace.
titkovamiriam
14. sep 2012
@abriela 🙂 jasne chapem-inak moju babicku vzdy islo uchytiti ked som prisla domov zo skoly a povedala som aky sme mali vynikajuci obed. a to sme na obedy chodit nemuseli,kedze s nami byvala no my sme so sestrou chceli lebo tam vynikajuco varili 😃 😃 😃 😃 😃
titkovamiriam
14. sep 2012
@natalii6 chces recept na to mlete maso?to nerobievam no asi ako na fasirku ale bez rozkov,ja mam rada do zemle cele mäsko ci uz cigansku alebo kuracie na niakom korení 🙂 no klasika hamburger neviem
fomarik
14. sep 2012
Kuracie prsia na horčicovej omáčke s tarhonou a od včera sme mali paradajkovú polievku. Zajtra poriešime dukátové buchtičky
lienka2
14. sep 2012
@abriela mna tam ziadne recepty neukaze, len zoznam jedal je v tych pdf suboroch.. ci zle pozeram?
kikatko
14. sep 2012
@a2303 asi si mi čítala myšlienky 😃 - akurat som sem chcela hodit či niekto nevie robit rezne či vypražko v rúre. super si mi prišla do rany. len sa chcem spýtat ako nastavuješ ruru- či na vzduch či ohrevné špirály a stupne. diky
nakup
14. sep 2012
@abriela a moja mama nikdy nerorobila rezance s makom tiež tak by som si dala mňam bodka, čiarka fajovka ]-(
lussy23
14. sep 2012
@irriss aj toto sa papá v tom mojom milovanom Taliansku? :-p bleeeeee, ja by som to nejedla, ale keby som mala zavreté oči, a tak by som ochutnala. Ale nemohla by som ju vidieť.
irriss
14. sep 2012
@lussy23

Dneska jsem uz nefotila...
😞 :-|
Meli jsme testoviny s ancovickama a smazenou strouhankou na olivovem oleji a cesneku..
a krevety ...mely dlouuuhe vousy i klepeta a nohou jako pavouci... :-p 😃 😃 😃 😃
mnaaaaaaaaaaaaaaam 😉
titkovamiriam
14. sep 2012
muf muf a dala som jablka aj trochu mrkvy a čoko hobliny
joannas
14. sep 2012
@irriss super že si nefotila,dakujem 🙂
joannas
14. sep 2012
@fomarik ako robiš tu horčicovu omačku?
irriss
14. sep 2012
@joannas

Presne tak, na Tebe jsem myslela... 😃 😃 😃
Kvuli Tobe jsem nefotila 😃
Vycitala bych si, kdyby se ti z fotek udelalo nevolno.. 😃 😉
joannas
14. sep 2012
@irriss dakujem 🙂
a2303
14. sep 2012
@kikatko super x-) som rada! ja pečiem na 200 stupňoch, klasika. Ja to naozaj obľubujem, mám rezne naraz, bez smradu, a nemusím tam stáť 😃
anavila
14. sep 2012
ja mam plan co uvarim v nedelu....takze klasicka polievka vývar s pečenovymi haluskami a na druhe jedlo kuracie stehna na gazdovsky sposob a zemiakova kasa...zakusok nejaky k tomu asi tvarohovy
lenuss84
14. sep 2012
@irriss och,ja by som to tiez nejdela.mna morske priserky absolutne nenadchynaju,ale chapem a respektujem,ze to ostatnym chuti 🙂
a2303
14. sep 2012
Takže už viem menu na víkend 😃 😃 😃
teraz dokončievam parížsky šalát (ďakujem Baby za recepty) na raňajky a fazuľovú polievku na kyslo (na 2 spôsoby - malý má alergiu na mlieko, tak robím zvlášť) - takže na zajtra je obed hneď hotový.
V nedeľu bude živánska v trúbe, zemiaky, hrášková ryža a majonézový kukuricový šalát (polievku ešte vymyslím).
Nemáte typ? okrem vývaru a brokolicovej.
lenuss84
14. sep 2012
ahojte!som tu zasa dlho nebola,som teraz citala a citala a citala.... 🙂
lenuss84
14. sep 2012
varila som toto:dojedli sme pecene bravc.rebierka,kapustu a knedlu
špagety s morca delou a syrom
vymyslena polievka: na cibulke oprazena nastruhana mrkva,zeler,petrzlen,kalerab,zaliate vodou,ovegetovane,osolene,ml.cerv.paprika.Maso z nedelnej polievky /tentokrat kuracie stehno/ som obrala,v mixeri rozmixovala njemno,a tu akoby pastu som vmiesala do polievky.dozdobila petrzl.vnatou.bola mnam-som si to zapisala aby som nezabudla.a hlavne som rada ze som novym sposobom spotrebovala maso z polievky.
irriss
14. sep 2012
@lenuss84
Kdyz zapomenes na podobu, ma to jen kladne body.. 😉
1. rychla uprava a priprava
2. zdrave
3.dietni...
4.vyborne a chutne
5.levnejsi nez "maso"

Neco jako manzel, ne prilis krasny, az osklivy,ale hodny a verny a nenarocny... 😉
lenuss84
14. sep 2012
dalsie sme mali: vajickovu polievku a krkovicku dusenu s hraskom a mrkvickou,omacku som ochutila horcicou a kecupom.k tomu tarhona.
lenuss84
14. sep 2012
@irriss krasny opis ale nepomohlo....naozaj s morskymi plodmi sa akosi nekamaratim,mne nechutia ani krabie tycinky.v podtate moc ryby nejem,len tak z povinnosti kvoli malej,raz za cas 🙂
irriss
14. sep 2012
@lenuss84 😉 😃

Vis-to bude take oblasti, kde clovek zije...

Zvyky, navyky a tradice...my bydlime u more...manzel je z ostrova a vsechny 3 moje slecny maji stitnou zlazu.... 😉
lenuss84
14. sep 2012
@irriss jasne.je to samozrejme oblastou kde clovek zije.keby som zila pri mori,mozno by som tie chobotnice jedla.... 🙂
titkovamiriam
14. sep 2012
@irriss a ja by som foto recept ten priserky prijala,ja ked niekde som tak musim ochutnat co jedia tak pri mori jeho dary a ak by sa mi niekedy v živote podarila taka afrika alebo amazonia aj pečene červy 😃 😃 😃 aj ked už aj tu ich vedia spravit,taky lucny konik na sladko mnaaaam

Začni písať odpoveď...

Odošli