Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

mimi21mimi
15. sep 2012

@zuziatko na oleji som osmahla koreniny (kurkuma, koriander, rasca + lanove semienka). pridala som jarnu cibulku - moze byt aj obycajna, pokrajane rajciny, struhanu mrkvu. ked to zmaklo, dala som trosku vody a mixla som to ponornym mixerom. nemusi byt dohladka vobec. to zmesi som dala uvarenu sosovicu a trochu vody. zahustila som zatrepkou z mlieka (hocijake aj rastlinne) a muky. dosolila som cesnakovou solou.... inak strukovinu obmienam. obcas pridam ine koreniny. fantazia sa da pouzit veeelmi pri tychto jedlach.

joannas
15. sep 2012

@nakup pri tom rezny je šalat ?

happy8051
15. sep 2012

menu na buduci tyzden:
P: morcacia polievka so zelenoninou a krupicovymi haluskami, spenatove palacinky so sunkou a syrom
U: husty zemiakovy gulas s klobasou. pecivo
S: hrstkova polievka, syrove gulky, varene zemiaky, domaca tatarka, miesany salat
Š: francuzska cibulacka, karfiol zapekany s nivou a rajcinami
P_ halaszle, zeleninove rizoto so sytom
S: kalerabova mliecna, masove gulky v paradajkovej omacke, knedla
N: nedelna zlata polievka, hovadzie na vine, ryza, miesany salat

nakup
15. sep 2012

@joannas ano zemiakový šalát len mi nevyšla fotka taký rozmazaný 😖

mravvcek
15. sep 2012

@happy8051 ako zapekas ten karfiolik,mas receptik?A tie syrove gulky su ake?

joannas
15. sep 2012

@nakup koľko si dala majonezi? Aj ja som dnes robila ale moc sa nepodaril..asi som dala malo majonezi

vodnarky
15. sep 2012

u nas to bude zajtra..zeleninovy vyvar + sliziky a dusene hovadzie mesko v gulasovej omacke s haluskami..a tentokrat dezert nebude,leboze nechcu.. 😉 😀

happy8051
15. sep 2012

@mravvcek zapekany karfiol, tento konkretne som si vymyslela sama: karfiol rozdel na ruzicky a uvar v slanej vode. rajciny hod na chvilu do horucej vody, supka ti pekne zide dolu. duzinu roztlac v miske vidlickou. misu z janskeho skla vytries maslom, vysypes struhankou. na spodok das karfiol ochuteny mletym korenim rascou a mletou cervenou paprikou,na ro idu platky sunky, platkovy syr, na to nalejes tuto zmes: tri vajicka rozslahane+smotana na varenie+vegeta. celkom navrch nastruhaj Nivu alebo iny plesnivy syr a zapec.

happy8051
15. sep 2012

@mravvcek syrove gulky je to iste co vyprazany syr, len je to struhany syr vytvarovany do guliciek 🙂

nakup
15. sep 2012

@joannas majonézu dávam, alebo tatarku klasicka flasa 0,330 a ešte pol a aby bol vláčny tak dam šlahačkovú smotanu alebo smotanu na varenie vyskúšaj vpijú to zemiaky a je vláčnejší a chutnejší 😉

amdeis
15. sep 2012

My sme dnes na obed mali zapecene udene rebra s medovou glazurou {oooo aky vzneseny nazov 😵 }, upeceny cesnak v supke, s chlebom. My s manzelom k tomu chren a horcicu. Upiekla som aj struhany tvarohovy kolac.
Na nedelu bude sviatocna nedelna pizza a la co dum dal.

vieruna
15. sep 2012

@nakup ako robis tych slimacikov? Ja som dnes robila bez hrozienok. Dala som kysnute cesto, roztopene maslo a skoricovy cukor. Neviem, ci som dala zlu plnku / nasla som na nete / alebo som ich nechala dlho piect ale boli take ako keby skaramelizovane, chrumkave, neviem. som si ich predstavovala ine. Cesto som mala urcite dobre, lebo som robila aj slivkovy kolac z neho a ten je super

veroninna1
15. sep 2012

vcera sme mali hokaido polievku a je ozaj skvela, a co je hlavne chutila aj malej.

eva7780
16. sep 2012

konecne po 4 dnoch varim v kuchyni,tak bude slepacia polievka s nitovkami,vypr.pangasius a zemiakova kasa,zeleninovy salat a miesto kolaca urobim pudingovy pohar 🙂

danielaj
16. sep 2012

včerajší obrátený hruškový koláčik, zmizol rýchlosťou blesku a sušené jabĺčka, tiež miznú, normálne nestíham sušiť a dúfam,že na zimu niečo zostane 😉 http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=42662

danielaj
16. sep 2012

@natalii6 super ich máš, musím aj ja vyskúša´t, ešte som ich nerobila 😉

danielaj
16. sep 2012

@mravvcek viem, že si sa nepýtala mňa, ale toto sú moje syrové guľky, robievam ich tuším odjakživa namiesto klasického vyprážaného syra https://www.modrykonik.sk/fotoblog/danielaj/alb... 😉
@happy8051 aj ty ich robíš podobne ako ja?

lencyca
16. sep 2012

@danielaj Dani ja jem papriku len s knedlou ,s inym by som ju nezjedla 😀 kolko ludi,tolko chuti 😉

lencyca
16. sep 2012

@danielaj aj u nas miznu susene jablka rychlostou blesku 🙂 Mato len chodil,mami uz nemame?

natalii6
16. sep 2012

@danielaj ahoj nie je to vobec narocne..cesto som robila v robotovi sa mi nechcelo rucne 😀

natalii6
16. sep 2012

@danielaj este sa ta chcem spytat tie brumiky co mas v albume vnutri su aj niecim plnene?

natalii6
16. sep 2012

@danielaj som si pozrela co vsetko nato ide tie suroviny vsetky zmiesas a nalejes do tej formicky? a kolko vlastne vijde tych brumikov aby som vedela kolko mam kupit tych formiciek? a na kolkych stupnov sa to pecie?

danielaj
16. sep 2012

@natalii6 ano do vnútra dávam kocku čokolády, nutelu, ovocie, alebo džem, čo práve mám, podobne ako pri muffinkách 😉

danielaj
16. sep 2012

@natalii6 ano všetko zmiešam, ja mám formu na 6 brumíkov, sú väčší, ako tí z obchodu, vyjde mi asi 12 kusov a pečiem na 180 stupňov. 😉

natalii6
16. sep 2012

@danielaj takze to je nejaka forma ako je na muffiny? lebo som si myslela ze to bude take nieco ako formicky co vykrajujes na vianoce 😀 a to si kde kupila?

luciaq
16. sep 2012

kuracia polievka s rezancami, pecena krkovicka s koprovou omackou a knedlou. a buritos

afrika
16. sep 2012

nevarím, idem na oslavu 🙂 🙂 🙂

sebi123
16. sep 2012

ahojte... dnes vyvar z kosti, kapor na cesnaku a chilli paprickach a dezert panna cottu 😉

vivusika
16. sep 2012

zeleninová polievka od včera, dnes pečené plnené kurča a čo ostane plnka upečiem zvlášť na plechu, k nemu zemiaková kaša, deti kompót a my uhorkovo paradajkový šalát 🙂

tinuskaha
16. sep 2012

dnes polievka zeleninova a druhe toto http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=11958