Recepty
ozi
12. jan 2010

Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú :-p

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.
bubutko
15. sep 2012
@nadulka88 presne takto to robievam aj ja. len je dobre tie surove slivkove gule nejako najprv porozkladat na nejaku podlozku a dat predmrazit a potom len vysypes do igelitu a zamrazis. tieto zemiakove speciality sa zvyknu zmrazit dokopy - hlavne sulance.
zoe_a
15. sep 2012
ahojte, tak my dnes kysla polievka z hlavkovej kapusty s pretlakom a párkom, čevabčiči + na želanie mojej dcéry najjednoduchší a najlepší koláčik "perník" . pekný víkend 🙂
a2303
15. sep 2012
@kikatko ok, držím palce x-)
danielaj
15. sep 2012
@denisa87 ja pekne prstami vyberám všetky kostičky 😉
danielaj
15. sep 2012
tak my dnes dojedáme cesnakovú polievku s haluškami zo včera, robila som plnenú papriku, staršia dcéra si rozkázala knedľu k tomu, tak aj tú, ale mne tam tá knedla nejak nepasuje, ja som zvyknutá len s chlebíkom :-| a práve sa mi pečie obrátený hruškový koláč so zázvorom, foto dám neskôr 😉 a nejak ma chytilo to sušenie, takže moja sušička fičí na plné obrátky, už suším tretiu dávku jabĺk, ale nepoznať ani, že som ich toľko nasušila, staršia dcéra chodí vyjedať, naberie si za plnú misku a o chvíľu zase 😃 takže sušiť budem asi nonstop, ale ve´d hlavne, že jej chutí 😉
barbora84
15. sep 2012
Ahojte, my sme dnes mali zeleninovu polievku, peceneho lososa so zemiakmi a rajcinovo-paprikovo-cibulovy salat...este asi spravim chladenu smotanovu tortu s bananmi, hroznom a slivkami 😉
lululka555
15. sep 2012
fotky z mojich dnešných výtvorov - jablkový kolač a veterníky mraky 🙂 😉 😉
pojezdalova
15. sep 2012
Tak ja som vcera varila hrachovu kasu s upecenou klobaskou a rozkom, sackovu hovadziu polievku - len tak na rychlo 😉 , dnes varim zeleninovu polievku s pecenovymi haluskami- bude aj na zajtra , dukatove buchticky budu na olovrant , upiekla som aj kolacik na zajtra , a zajtra budeme obedovat knedlu, svieckovu a kedze som nestihla masiaren tak vykostim k nej kur,stehna......uz sa tesim na zajtrajsi obedik 😃 🙂
gelinka75
15. sep 2012
dnes som nevarila dojedli sme hrstkovu zo vcera a aj kuriatko s kapustou a knedlou, spravila som vsak jablkove pite na polku plechu som nasypala kakao, vcera som to piekla u nasich a doniesla som domov a mm vravi, ze nejak malo, tak som musela spravit aj doma :-p ma teraz skoro cely plech pre seba...
zoe_a
15. sep 2012
maryennn1
15. sep 2012
Ahoj žienky, tak u nás dnes vyprážaný patizón priamo zo záhradky s varenými zemiakmi a upečiem ešte rýchli kakaovo- hroznový koláč: http://varecha.pravda.sk/recepty/kakaovy-zakuso... 🙂
nadulka88
15. sep 2012
@joannas dakujem :-N
nadulka88
15. sep 2012
@bubutko ahaa, jasne.. to ma nenapadlo :-N hlavne ked v mraznicke nemam moc volneho miesta ..
zuziatko
15. sep 2012
@mimi21mimi dáš recept ?? vyzerá to super 😉 😉
nelinka0401
15. sep 2012
@lululka555 mňam,mňam,mňam 🙂 dala by som si..tie koláče sú určite super a hlavne by som si dala tú kačku s lokšami..ako si robila ten jablkový koláč?
lululka555
15. sep 2012
@nelinka0401 dakujem 🙂 tu je receptuš http://varecha.pravda.sk/recepty/okruhly-jablko... , dala mi ho jedna baba odtialto,tak som skušala,len ja nemám taku nizku formu,tak som dala do tortovej,musím si kupiť ,tu nízku... 😉 na lokše a kačku sa teším aj ja
lizatko1009
15. sep 2012
pecena prazma a zemiaky, macanka, a asi sebe este urobim palacinky, kedze ja predchadzajuce jedlo nemusim :-p
soniatko
15. sep 2012
@lizatko1009 prosim ta, co je prazma a macanka...akosi nemam prehlad? 😉
dabon
15. sep 2012
takze dnes bryndzové pyrohy so slaninkou a cibulkou a paradajková polievka 🙂
gianni
15. sep 2012
dnes polievka zo zajaca a bolonské lasagne
natalii6
15. sep 2012
ahojte ja som prave dorobila moje 1x v zivote robene pita chleby (niekto sem dal minule link) tak sa idem pochvalit a ktomu mame masko na sposob gyrosu 😉 a kopec zeleninky
soniatko
15. sep 2012
@natalii6 a receptik by si mi neposunula na tie chleby? 😉
soniatko
15. sep 2012
@natalii6 moc dakujem...uz som si ho ulozila a urcite vyskusam... 🙂
natalii6
15. sep 2012
@soniatko neni zac ak mozem rada pomozem...ja som teda neni bohviejaka kucharka ale podarili sa a su fantasticke..len ja som ich piekla na 250 nieco cez 6 min. a jeden sa mi az tak nenafucal a ten sa nedal rozkrojit takze staci piect tak ako to ma ta pani v recepte a staci tych 6 minut 😉
soniatko
15. sep 2012
@natalii6 ok...tak vdaka aj za radu...a mimochodom, podla mna ich mas perfektne...preto ma tak zaujali... 😃
akika722
15. sep 2012
dnes francuzske zemiaky,zajtra-ešte neviem,ale urobim aj pizzové slimáčiky z listkového cesta
nakup
15. sep 2012
Ahojte mi dojedáme zo včera špenátová polievka s haluškami, rezeň v cestíčku a kedže som dnes nemusela variť škoricové slimáky foto :
lizatko1009
15. sep 2012
@soniatko prazma je morska ryba, podla mna najlepsia a macanka jehttp://www.mimibazar.sk/recept.php?id=22657
kazdy to robi inak, ja to robim tak, ze tu kyslu stavu z kapusty dam do hrnca, zmiesam s vodou, pridam nadrobno nakjrajane huby, nakrajanu klobasu, niekto dava aj ine prisady, sol, cierne korenie, vegetu, kto chce aj cesnak, keby bola malo kysla tak pridam ocot ked mam vsetko makke zahustim, na masle si poprazim cibulu s cervenou paprikou a to ide trocha nakoniec pri podavani a je sa to s chlebom najlepsie cerstvym, nadrvia si ho do tzv. macanky a fajnota na svete.
soniatko
15. sep 2012
@lizatko1009 no super, zasa som o nieco mudrejsia... 😃 tu macanku niekedy musim vyskusat, lebo ja mam rada vsetko z kapusty...
inak, tak si ma navnadila na tie palacinky, ze som si ich po precitani tvojho prispevku isla hned spravit... 😃 😃 😃

Začni písať odpoveď...

Odošli