Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

danielaj
19. sep 2012

dobré ránko, dnes dojeme včerajšiu cícerovú omáčku, a idem variť kelový prívarok a k tomu opečenú párku a urobím aj sójové fašírky 😉 a mm mi včera naoberal zase vedro červenej kápie, tak ju ešte zavarím, + mám vedro žltých kokteilových rajčín, ešte neviem, čo s nimi, či ich usušiť, alebo čo? a ešte ma čakajú ďalšie alma papriky, feferónky a baranie rohy, takže o robotu mám postarané + stále suším jablká 😉

bronia13
19. sep 2012

@danielaj co je to cicer? nepoznam...

katarinakmp
19. sep 2012

Ahojte baby, prosim, dajte inspiracie co pripravit, ake dobrotky na oslavu ? Dakujem Vam pekne 🙂

abriela
19. sep 2012

@katarinakmp pre koho je oslava? aka oslava? Myslim si, ze to zavisi aj od tychto okolnosti - co nachystat.

levandullka
19. sep 2012

@katarinakmp Ahoj 🙂. Tak napriklad tiramisu, caprese, mini pizze, cheesecake... 🙂

abriela
19. sep 2012

@danielaj Och, Dani ty sa veru nezastavis 😕 . U nasich sa tiez jablcka susia kazdy den. Susicka je skvela vec.
A zltych mini paradajok je tiez neskutocne vela, aj ked su zasadene len 2 kricky.

danielaj
19. sep 2012

@abriela ja mám nasadených 12 kríkov, no to nie sú kríky ale stromy, majú viac ako 2 metre do výšky a paradajky majú tvar ako malé hruštičky, už som tu kedysi dala foto a našla som aj recept na kečup zo žltých paradajok, tak neviem, či nevyskúšam, aj keď na kečup používam iné rajčiny, také, čo majú hustú dužinu, neviem, či z týchto by niečo bolo, lebo to je málo dužiny 😒 už neviem, čo z tých rajčín robi´t, mám kečup, pomazánku, pretlak, lečo, sušené, a je mi to ľúto vyhodiť 😢
@bronia13 strukoviny, má chu´t podobnú orieškom, je výborná omáčka z toho na spôsob fazuľovej, aj do šalátov je výborný http://varecha.pravda.sk/magazin/cicer-nie-je-l...

lencyca
19. sep 2012

@danielaj Dani,ako robis tu omacku?mam ho kupeny,vyskusala by som 😉

ivanajelinek
19. sep 2012

@danielaj Ako robis tu cicerovu omacku??? Chcela som dnes urobit polievku ale som vecer zabudla namocit cicer, tak bude az zajtra. By som vyskusala aj tu omacku.

chloe001
19. sep 2012

Mrkvova polievka s krupicovymi knedlickami od vcera a pecene kuracie stehna + este som sa nerozhodla, ci ryza alebo pecene zemiacky. 🙂 Salatik. A uz dlhodobo planujem upiect bratislavske rozky, tak ak by mala spala, tak sa dam aj do toho 😉

sydney07
19. sep 2012

baby, mám doma pár menších baklažánov a chcela by som z nich dačo na obed. poradíte dačo chutné a osvedčené ? dakujem ! 🙂

rastulka
19. sep 2012

U nas dnes vari mm, srnči gulaš s chlebom 😝 😉

tinka274
19. sep 2012

@happy8051 preosim ta nedala by si mi receptik na halasle ?

rosannar
19. sep 2012

čo mám variť?? mám vyloženú bravčovú krkovičku, len gúláš nie, ten bol cez víkend 😀

irsina83
19. sep 2012

Dobre ranko, baby tie zavitky mali taky uspech,ze som vecer dorobila dalsie 4ks a dnes k nim upeciem zemiaky v alobale so zeleninou a vecer som si uvarila brokolicovy krem 😉 mnam 🙂

zoe_a
19. sep 2012

dobre ranko, u nas dnes nasa mysim ze regionalna specialitka: varene udene rebra s kyslou kapustou a zemiakmi 🙂

zuzananinka
19. sep 2012

@zoe_a toto aj moj manzel lúbi

elka74
19. sep 2012

@rosannar upiecť, kapustu a knedlu k tomu..

daniz
19. sep 2012

@danielaj prosím Ťa, nemáš nejaký dobrý recept na žĺtkové rezy? Ale taký aby nebolo suché cesto. ďakujem
a u nás včera na obed u babky - zeleninková polievka + vypr. kur. rezne, cuketa, zemiačky, šalát
a na večeru deti knedla vo vajíčku a mm držková polievka.

rosannar
19. sep 2012

@elka74 no to nie je zlý nápad 😀 dakujem za tip 😉

happy8051
19. sep 2012

@tinka274 napr tieto: http://varecha.pravda.sk aler /recepty/balatonske-halaszle/12256-recept.html ale namiesto pretlaku a leca som davala certve paradajky a papriku

mamkabeika
19. sep 2012

@rosannar
Ja som včera kúpila krkovičku, dala do mraziaka a v sobotu ju budem robiť na zeleninke s opekanými zemiačkami 🙂

mamkabeika
19. sep 2012

My dnes: sviečková na smotane, ako príloha parená zeleninka a domáca knedľa 🙂 Receptík mám od vás, tak dúfam, že sa mi podarí 😉

zklimekova
19. sep 2012

smotanová-fazuľová polievka...a na druhé máme segedínsky guláš,ten mi včera večer priniesla mama 🙂

malinovka333
19. sep 2012

ja dnes pečiem pstruha a este segedínsky budeme mať

vivusika
19. sep 2012

údené rebrá dusené s bielou fazuľou 🙂

veronika1417
19. sep 2012

@rastulka tie tvoje langose vyzeraju lepsie ako foto pri recepte 😉

karin0401
19. sep 2012

ahojte.ako robievate rizoto?z kuraceho alebo bravčoveho meska?

levandullka
19. sep 2012

@danielaj Danielka ty sa proste nikdy nezastavíš. Každý jeden deň tu nad tvojimi prípsevkami krútim hlavou a obdivujem ťa 😅. V tomto momente však prestávam (iba na chvílku) krútiť hlavou, zdvíham riť z gauča a idem variť 🙂.

U nás to dnes bude kurací vývar so zeleninkou a rezancami a dusené kuracie masko s varenými zemiakmi a s kyslou kapustou. Bohužiaľ, dnes ale obedujem sama ☹