Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

titkovamiriam
24. sep 2012

@nakup v januari bude mat 18 😉

sebi123
24. sep 2012

@a2303 jeej, dakujem 😅 polievku som robila takto : cibulku a jeden strucik cesnaku som oprazila na oleji, pridala na kocky nakrajane hokaido ( aj so supkou ) zaliala vodou, pridala trosku vegety... varila som do zmaknutia, potom som to rozmixovala a dala naspat do hrca, priviedla k varu a pridala som MČK , sol ( podla chuti ) a zazvor...( dava sa tam muskatovy oriesok, ale ten som doma nemala, tak som zamenila za zazvor 😅 ) moze sa to zjemnit smotanou, ale nam chutila uz takto 😉

nakup
24. sep 2012

@titkovamiriam Lebo ja mám 14 - násť ročného a som si myslela že je "žrút" v škole na obedy chodí a keď prídem z roboty ide ma zjesť ešte teplá strava musí byť a mäsoooo 🙂 🙂 🙂

lencyca
24. sep 2012

@danielaj Dani,u nasich na Turej v Salamandri 😒 doteraz som bola vždy spokojná,s kamoskou tam chodievame ked máme stretko,no ale už neviem či tam ešte pojdem...

lencyca
24. sep 2012

@nakup ja mam zase skoro 13 nástročného,a tiež je stále hladný 😀

titkovamiriam
24. sep 2012

@nakup 🙂

nakup
24. sep 2012

@titkovamiriam to čo sa smeješ či to je malina pre teba, ale asi tá malina 🙂

titkovamiriam
24. sep 2012

@nakup sa smejem ti to začína ale ževrav po 25 ich ta zravost prejde,no ale ja pochybujem lebo ak budu tak aktivne sportovat a mat fyzicku pracu zožeru mi aj cely dvor s domom 😀

kucminka
24. sep 2012

@nelinka0401 tie mafinky máš krásne,dávaš ich len do formy,alebo pečieš aj na plechu len v košíčkoch.Máš nejaký dobrý receptík na mufiny?

nelinka0401
24. sep 2012

@kucminka dakujem.pečiem ich vo forme ale v košíčkoch.skúšala som ich dať aj na plech v košíčkoch a nepodarili sa.košíčky sa roztiahli.recept mám od danielaj z jej albumu.sú fakt chutné.plnila som ich jahodovým a marhulovým džemom

veroninna1
24. sep 2012

dnes sme mali tofu so zeleninou a ryzou, zajtra vyprazany karfiol, tatarska a zemiaky

irsina83
24. sep 2012

@titkovamiriam waw obdivujem ta varit pre takych hladosov 😀 ale ja si pamatam mojho brata ked bol v jeho veu tak jemu tiez vsetko pretekalo z taniera a moj bratranec s s knedlami vystlal tanier uplne cely a zalial masom a stavou z vrchu 😀 ... asi varis vo velkych davkach a kazdy den, vsak?

titkovamiriam
24. sep 2012

@irsina83 veru u nas su len velke hrnce 😀 😀 😀

kucminka
25. sep 2012

@nelinka0401 ja som tiež skúšala na plechu piecť a nepodarili sa mi,tiež sa rozliali,lebo keď mám len jednu formu a čakať kým sa mi tých 12 mufiniek upečie,a zasa plniť dalšie,sa mi nechce.Pozriem receptík,díky.

rastulka
25. sep 2012

Dobre ranko 🙂 Ja dnes nevarim,dojeme zo včera segedin s knedlou,akurat na večeru bude chleba vo vajičku 😀 😉

@danielaj posielam Ti velku 😲 za dalši skvely receptik 😉 obrateny hruškovy kolač so zazvorom https://www.modrykonik.sk/fotoblog/danielaj/alb...

sisanka
25. sep 2012

Ahojte kucharocky...par dni som nevarila kedze som bola s malym v nemocnici tak tam som mala navarene kazdy den - jedina vyhoda nemocnice ze nemusite varit, len keby to aj chutilo 😀 a dnes teda kuraci vyvar s cestovinou, grilovane prsia s neviem este cim...ja asi s opecenym chlebikom, pre mm hranolky a salat az sa uz konecne naje kedze jeho varenie predstavovali len parky a pecene kridielka s pecivom 😀 😀 😀 jaaaj a este upeciem aj babovku kedze sa mi nakopili vajicka 😉

womankc
25. sep 2012

včera som robila obedík na dnes toto: http://varecha.pravda.sk/recepty/babickine-zemi... a pórkovú polievku s lievankovými haluškami, kuriatko na čiernom pive a zemiakovú kašu. no tej zemiakovej kaše mi ešte moja posádka večer stihla polovicu zjesť hehe

danielaj
25. sep 2012

@nakup no mám sa dobre, rybky máme radi, som rada, že má taký koníček, nefajčí, nepije, nechodí do krčmy, tak som spokojná, ale zase či prší, či sneží, ke´d má na pláne ís´t, tak ide, a už sa to začína prejavovať aj bolesťami kĺbov 😖

danielaj
25. sep 2012

@rastulka jééj, tak to som rada, že chutil a že som ti dala fajn receptík 😉
@sisanka tak sa skoro uzdravte 😉

danielaj
25. sep 2012

dnes varím šošovicovú omáčku, a idem piecť šťuku+zemiaky, zeleninový šalát a urobím muffinky, ktoré som mala na pláne včera, ale som nestihla, konenčne som dozavárala baranie rohy, alma papriku a feferónky 😉

rosannar
25. sep 2012

dneska zemiakové placky plnené kuracím sotéé a plus postrúhaný syr.. 😉

sisanka
25. sep 2012

@danielaj dakujem moja, snad budeme coskoro fit a a poriadne sa najeme, kedze aj ja mam nejake zaludocne problemy tak idem trosku dietnejsie varit radsej 😀

lululka555
25. sep 2012

ahojte 🙂 dnes bude fazulova s udenym a hrubymi rezancami ( aj ked sme ju mali nedavno,na zelanie musim urobit ) a poobede chcem upiect kakaove zaviny z kysnuteho cesta 🙂

irsina83
25. sep 2012

Dobre ranko,

dnes som spravila hraskovo- fazulkovu kremovu polievocku, hlavne preto aby som mojej babulke zakamuflovala fazulky 😵 😵 a svagrinke, ktora koji a este je aj chora tak jej varim zeleninkovu s haluskami a troskou kminu a dopapame francuzke zemiaky a budu placky s maskom 🙂

hexi
25. sep 2012

no ja na to ze mala bude mat skolke obed, tak robim len pizzove kolaciky a laskominku som spravila smotanu tortu uz tuhne v chladnicke , poradte co na zajtra, premyslala som langose len to je tazke na travenie a na robenie

nika5214
25. sep 2012

zeleninova polievka je tam ešte a dukatove buchty budu 🙂

viktoria12
25. sep 2012

@rosannar ahoj das recept na zemiakove placky a sote

rosannar
25. sep 2012

@viktoria12 zemiakové placky tiež neviem naspamäť 😅 mám to len napísané, ale ja robím ako harulu 😀 a soté: na oleji si opražím cibulku, pridám kuracie prsia nakrájané na menšie kocky, pridám soľ, mčk, grilovacie korenie, opečiem, kým mäsko nie je hotové, pridám medzitým asi 4 lyžice kečupu, pred dokončením pridám 1-2 vajcia(celé) a nakoniec zahustím hladkou mukou...ono len ja to volám soté ale inak je to zmes s calzone 😀

zklimekova
25. sep 2012

ahojte kočky..máte osvedčený recept na polievku z tekvice hokaido??...zajtra sa ju chystám spraviť prvý krát..tak recept by pomohol 🙂

lucikatn
25. sep 2012

rajčinová polievka s písmenkami a grilovaná cuketa s varenými zemiakmi s vňaťkou