Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

szmonik
27. sep 2012

Baby pomoc!!!!!!!!Kto vie recept na jednoduchú tortu?????Co ste uz aj vyskusali. 🙂 V nedelu bude mat moja malinká 1 rok,a chcem jej nieco upiect. 🙂 🙂

kucminka
27. sep 2012

@danielaj ja som len skúšala z pol dávky,ale nabudúce bude aj z celej málo.sú výborné 😉

norcima
27. sep 2012

@szmonik http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=11215 inu uz ani robit asinebudem, je vyborna a jednoducha na pripravu. ja som ju rozrezala na 3 casti a robila plnku z 3 slahaciek. vrch natrela kremom a len posypala mandlami a orechmi. platy som potrela malinovym lekvarom, a poliala rumom a tento mesiac som ju robila uz 2x 😀

rosannar
27. sep 2012

dneska...MAGGI Nápady Chrumkavé cesnakovo-bylinkové nugetky s cesnakovým dipom plus pečené zemiačiky
😉

nelinka0401
27. sep 2012

@abriela ahoj 🙂 boli fajn len som ešte nestihla hodiť foto ale všetko je zdokumentované.dnes pridám fotku 😀 😀

veronika1417
27. sep 2012

@norcima to je nadhera 🙂 a to je ta ista co si dala na nu link? neviem sa obom vynadivat mnaaam 😝 😅

lululka555
27. sep 2012

@norcima krasna torticka,hned by som si dala 😉

elka74
27. sep 2012

@szmonik čokoládovo- karamelovo- banánová tortička

tretulka
27. sep 2012

neviete mi poradit nejaky dobry recept na ryby - file/filety? robievam len vyprazanu alebo zapekanu so zeleninou...

zuziq
27. sep 2012

dnes sosovicova na kyslo a kuracie masko na prirodno s tarhonou

norcima
27. sep 2012

@veronika1417 ano ta ista, len som ju rozrezala na 3 platy a z dvoch slahaciek a 2 cokolad na varenie tmavych som spravila jednuplnku a z 1 slahacky a 1 bielej cokolady druhu plnku, inak ten isty recept 🙂

veronika1417
27. sep 2012

@elka74 poprosim recept mi milujeme banany 🙂 ako opice 😀 😀 😀

veronika1417
27. sep 2012

@norcima uz sa na nu chystam este s jednou maminkou, tak asi budeme skusat lebo nasim drobcekom sa blizia prve narodeninky 😅

vivusika
27. sep 2012

my dnes varené údené bravčové ramienko a kelový prívarok, k tomu chlebík. Polievka sa nekoná 🙂

lenand
27. sep 2012

dnes zemiakova polievka s hríbikmi a halušky z tvarohom

mariro
27. sep 2012

ryza a pecena krkovicka na platky,posypana cibulou a cesnakom....nenarocne a rychle 🙂

janine01
27. sep 2012

zemiakova kysla a lievance :D potom este nieco upiect,,asi babovku...

norcima
27. sep 2012

@veronika1417 urcite neobanujes 🙂

kinka555
27. sep 2012

dnes spenatova polievka s varenym vajickom a pecena hus, kysla kapusta a prave som k tomu dorobila lokse.. 😅

kinka555
27. sep 2012

@szmonik ja som robila rafaelo tortu, da sa robit aj ako zakusok, ale robila som tortu, spravis si piskotove cesto zo 4vajicok do tortovej formy, musis piect na slabo aby sa dobre upieklo, potom prerezem na dva platy a plnim plnkou ktoru si uvarim den dopredu.. su to 2 slahacky uvarene s 2 bielymi cokoladami, nechas si to na noc vychladnut. Potom vyslahas, pred slahanim davam stuzovac. Plnka ti este ostane tak nou natri aj vrch a boky torty a posyp kokosom, pripadne ozdob lentilkami...je to ozajstna mnamka, rychla a jednoducha

nataliasarron
27. sep 2012

u nas dnes hrstkova polievocka a ako druhe pecene kuracie stehienka na zemiackoch a zeleninke 😉

elka74
27. sep 2012

@veronika1417 piškotu som robila tú to : na korpus potrebujeme: 4 vajíčka, 200g práškového cukru, 150ml oleja, 100ml horúcej vody, 250g hladkej múky, 1 prášok do pečiva, 3ČL kakaa.....Z bielkov a 100g cukru vyšľaháme sneh....žĺtky vyšľaháme so zvyšným cukrom...potom pridáme olej, vodu, múku s kypriacim práškom....premiešame...nakoniec primiešame sneh z bielkov... POSTUP MRAMOROVANIA : keď máme zamiešané biele cesto, tak do menšej misky treba odobrať 1/3 cesta a primiešať tam kakao. Tortovú formu treba vymastiť (ja som použila maslo) a vysypať múkou. A teraz potrebujeme dve polievkové lyžice. Do stredu tortovej formy dáme jednu lyžicu kakaového cesta, druhou lyžicou naberieme biele cesto a dve lyžice dáme do stredu kakaového cesta vo forme a zase jednu lyžicu kakaového do stredu na to dve lyžice bieleho cesta až minieme všetko cesto. Dávame stále len do stredu a cesto sa samé pekne roztečie a vytvorí kruhy. A už len šup do trúby. Keď je upečené treba ho ešte teplé najlepšie hneď po upečení vybrať a preklopiť vrch aby bol na spodu a a spodok na vrchu. Ja som si na tortovú formu položila drevenú dosku a celé aj s formou som to otočila hore dnom a potom som dala dole formu. A nechame to takto vychladnúť. Vychladnuté otočíme, prekrojíme a plníme.....pečieme pri 200°C podľa potreby
Karamelová plnka: 250 g kryštálového cukru, 1 dl mlieka, 250g masla, 5 žltkov. Cukor upražíme v suchej nádobe na karamel, pridáme mlieko, rozvaríme a zalejem celé maslo. Pridávame žltky za stáleho miešania. Dáme poriadne vychladnúť. Potom vyšlaháme.
Čokoládová plnka: 2 dl vody, 4 PL kryšt.cukru, 2 PL hl.múky, 1 vanilkový cukor, 4 PL kakaa, 1 žltok, 1 vajce, 150 g horkej čokolády, 250 g masla. Do hrnca si dáme 4Pl kryš. cukru a necháme ho skaramelizovať, ked je pekne hnedý prilejeme opatrne vodu a necháme rozpustiť a vychladnúť. Do studeného sirupu dáme 2PL múky, van. cukor, vopred rozšľahané vajíčka, kakao. Dáme späť na oheň a rýchlo zamiešame aby sa nám vajíčka nezrazili, uvaríme hustú kašu. Odstavíme z ohňa a pridáme nalámanú čokoládu spolu s nakrájaným maslom, a pozvoľna nechame chladnúť a miešame aby sa nám pekne hmota spojila. Po uplnom vychladnutí hmotu vymiešame šlľahačom a plníme tortu.
Korpus rozkrojíme na polovicu, natrieme polovicu karamelovej plnky, naukladáme priečne prekrojené banány, potrieme druhou polovicou plnky. Priložíme druhú polovicu korpusu. Navrch a na boku torty natrieme čokoládovú plnku a vrch polejeme čokoládovou polevou. Ozdobila som povykrajovaným marcipánom.

veronika1417
27. sep 2012

@elka74 ved tento korpus robila aj @norcima musim ho baby skusit vyzera super 😉 ja sa bojim robit aj karamel 😅 mne urcite zhori 😀 dakujeeeem

micka12
27. sep 2012

Dnes pre seba som si robila penne zo syrovou omáčkou a pažitkou, a keď príde mužík z práce mu spravim nejekú rybku zo zemiakovou kašou 🙂

mimi21mimi
27. sep 2012

U nás dnes rascová polievka s vajíčkom a druhé jedlo tortilly, jogurtový dresing, fazuľky v omáčke + kto bude chcieť tak aj kuracie masko v náleve do toho a kapusta.
A pečiem chlebík, len mi dnes nejako slabo vykysol.

lululka555
27. sep 2012

u nas dnes salatova polievka na kyslo a vyprazane file s varenymi zemiackami 🙂 a poobede chcem upiect ten kolacik ,co dala vcera recept @lienka2 🙂 😉

lenka268
27. sep 2012

Dnes robim sosovicovy privarok s parkom a chlebom.

daniz
27. sep 2012

rybka na zemiačkoch v alobale. deti sa už tešia

danielaj
27. sep 2012

dnešný náš obedík, zemiakovo-cviklová krémová polievka s domácim vyprážaným hráškom (polievku som si vymyslala a bola výborná-uvarila som zemiaky a cviklu, pridala som soľ, vegetu, cesnak, bobkový list, po uvarení som to rozmixovala, zahustila zátrepkou z hladkej múky a smotany, pridala údený syr v črievku, petržlenovú vńaťku a hotovka, výborná polievočka na svete, podávala som s vyprážaným hráškom, ako druhé sme mali jablkové guľky, posypané orechami, cukrom a škoricou, poliate maslom, tiež som si vymyslala a že aká dobrota 😉 narobila som ich 90 kusov a mám obavu, či zostane pre všetkých, ja som zožrala 20 kusov na obed

lululka555
27. sep 2012

@danielaj mnam,same dobroty 🙂 ten hrasok si ako robila prosim?