Recepty
ozi
12. jan 2010

Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú :-p

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.
a2303
28. sep 2012
@irsina83 Vyzerá to úžasne!!!
irsina83
28. sep 2012
@a2303 dakujem, si zlata 🙂
mysiatkoo
28. sep 2012
@katulka74 cely postup : rozdrvila som si bebe dobre rano s brusnicami (4 balenia), zaliala cca 50g roztopeneho masla a utlacila na dno formy - sup do xladnicky na 15min... do misky som buxla 2 luciny (2x200g), 1 mascarpone, 1 makky tvaroh (eherman s jogurtovou kulturou 0,2%tuku - hypernova), 2 vanilkove cukre, 5lyzic praskoveho cukru, 3 vajcia a rozmixovala na nizkyx otackax... to som vyliala potom na tie keksy a dala do rury vyhriatej na 200st., po 15 min som stiahla na 140 a piekla dalsich cca 50min...40min to ostalo vo vypnutej rure, potom to xvilu xladlo vonku a kedze bola neskora noc, tak este dost teple som to buxla do xladnicky (o pol 2hej sa mi uz nexcelo cakat, kym to zaxladne 😃 )
mysiatkoo
28. sep 2012
@irsina83 ja pecen nemusim, ale ta tvoja vyzera tak dobre, ze by som to hadam aj zjedla 😎
irsina83
28. sep 2012
@mysiatkoo vies co ani ja ju moc nevarim ale tehotenske chutky ma premohli x-) x-) varila som ju asi po 2 rokoch x-) x-)
babulka123
28. sep 2012
my dnes vajickova polievka a losos so zemiakovou kasou a uudsenou zeleninkou / mrkva, hrasok , kukurica / ja som si ktomu spravila salatik s cesnakovym dresingom..

vcera bolo malej zle takze sme mali len mrkvovu hustu poliveku , drahy mal masko so zelenikou

a predvcerom sme mali sosovicovu omajdu s volskym okom ..
timuss
28. sep 2012
viete dať tip na rýchly, jednoduchý a sladký, moc-moc sladký 😃 dezert, koláč, zákusok? maličký si stále pýta niečo sladké 😃 😃 😃
bubo1104
28. sep 2012
guľášová polievka s klobáskou , zemiaková kaša + fašírky + kompót
danielaj
28. sep 2012
@rastulka prajem skoré uzdravenie, 😞 teraz je nejako stále viac a viac tých črevných viróz, ja si ani nepamätám, keď som bola malá, žeby také niečo bolo a teraz stále dokola, ani nevieš, od koho ju chytíš 😞
danielaj
28. sep 2012
@lencyca Leni, aj ja som podliela viqac vodou, netuším koľko, toľko som dala, koľko si pýtali zemiaky, každé zemiaky prijmú inak 😉 a som zvedavá na tortu 😉
@mysiatkoo mńám, úžasné 😉
@kucminka ja som dala smotanu na varenie, mala by byť šľahačka alebo na varenie, kyslá nie 😉
alexada
28. sep 2012
Poradte prosim nejaky dobry, casovo nenarocny kolac 🙂
babush
28. sep 2012
dnes kuraci vyvar s cestovinkou, zapekane morcacie prsia s ryzou a salatikom a dnes som dokoncila trojuholniky z bebe keksov tak, ze som ich obliala cokinou 😉 na vecer je napacovana krkovicka na grilovacku .... a oslava moze zacat 🙂
alexada
28. sep 2012
@mysiatkoo tvoj recept sa mi paci 😃 mozes mi dat link na tie luciny - co je to (nie som z SK) pomazankove maslo, alebo nieco take? A kolko g bolo toho mascarpone a tvarohu
zuzub
28. sep 2012
Ahojte,
kočky pls nejaké dobré tipy a na recept s kuracinky, sušených paradajok a pod...
a nejaký tip na jablčový koláčik .ďakujem.
babulka123
28. sep 2012
@timuss
@alexada ja som to tu uz raz pisala ale ...

ja robim mega rychly makovnik .. listkove cestou / kupujem v lidli take to rozvalkane - ale da sa aj ked mate mrazene / rozvalkat, natret na to mak pomiesany so slivkovym lekvarom a curkom - podla chuti moze byt aj ze veeela sladky .. heheh, alebo s nutelou , alebo tvarohom s curkom , je to jedno co si date donutra, zabalit potriet vajcom na cca 20 min dat do truby - teda kym nieje hnedy, a ked ho vylozite potriet studenou vodou v ktorej je rozmiesany praskovy cukor. ono to zmekne a dobre sa to kraja.. a je to velka mnamka.. zatial si to pochvalovali vsetci ..
abriela
28. sep 2012
@zuzub nevyzera na obr.najlepsie, uprimne mne nechuti ale vacsine ludom ano a robia ho kocky aj z tejto temy
obrateny jablcnik - http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=447
sypany jablkovy kolac http://varecha.pravda.sk/recepty/jablkovy-kolac... ten mi chuti 🙂
lululka555
28. sep 2012
mysiatkoo
28. sep 2012
@alexada Termizovaný mäkký nezrejúci vysokotučný syr Výrobca: Povltavksé mlékarny, a.s., Církvičská 240, 264 04 Sedlčany, ČR Zloženie: mlieko, smotana, mliekarenské kultúry, jedlá soľ. Sušina 36%, tuk 25,5%. Skladujte pri teplote od 4?C do 8?C - toto som nasla k tomu a mascarpone 250g a ten tvaroh bol asi 150g ..dobru xut 😉
@katulka74 este ta poleva : uvarene mrazene cucoriedky (300g balenie) so stavou z polovice citrona a cca 50ml slahackovej smotany
mysiatkoo
28. sep 2012
@danielaj dakujem 😉
titkovamiriam
28. sep 2012
dnes som mala hekticky den,objednala som pizzu a salat 🙂
bubutko
28. sep 2012
dnes boli zeleninove karbonatky so zemiakovou kasou a cesnakovym dressingom
lussy23
28. sep 2012
@rastulka skoré uzdravenie. @soniatko gratulujem k dcerke
nakup
28. sep 2012
@amdeis ja šošovicový prívarok robím takto, šošovicu si premyjem dám do hrnca zalejem vodou aby bola ponorená dám v celku cibulu, bobkový list posolím ovegetím a pridám na drobné kocky pokrájané zemiaky ak je všetko mäkké rozhabarkujem smotanu na vareniea a smotanu šlahačkovú s múkou zahustím prevarím a nakoniec pridám maslo pomiešam a úplne posledný ocot aby sa to nezrazilo a je lahodný 😎
amdeis
28. sep 2012
@nakup dakujem 🙂
rastulka
28. sep 2012
@lussy23
@danielaj Dakujeme baby :-o Prave som prišla od nej už je jej ovela lepšie 🙂
mysiatkoo
28. sep 2012
dnes mi islo.... kaloricky den jak vysity 😃 zajtra vybehame... vecera : lievance a la apetit... bozske az do vylizanyx tanierov
akika722
28. sep 2012
dnes -mňam mňam,cestoviny+mäskove gulky v paradajkovej omáčke... +moje mladšie chlapčiatko x-) chutilo chutilo 😃
aaaaaaaaaaa ostalo aj na zajtra..huraaaaaaa nevarime x-)
akika722
28. sep 2012
a a a rozmyšlam že v nedelu urobim toto,ALE naplnim to na slano... kečup,šunka,syr x-) http://varecha.pravda.sk/recepty/pecivo-z-chorv...
nakup
28. sep 2012
Dnešné menu kapustnica s údenými rebrami, a keď že môj si hnačkuje tri dni tak preňho kuracinka na masle a vode dusená baby mrkvička a brokolica a ryža. 🙂

Začni písať odpoveď...

Odošli