Recepty
ozi
12. jan 2010

Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú :-p

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.
perlaoceanu
2. okt 2012
@miriamr z coho su tie pismena? To su vykrajovane, ci ako su napisane?
garonka
2. okt 2012
ahojte, my dnes máme tuto fantasticku polievku http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=3531 ja ju mam rada, je tam kombinácia syra a bazalky x-) a ešte urobim zapečenú tekvicu so zemiakmi 🙂
sisanka
2. okt 2012
my sme dnes mali kuraci vyvar s domacou mrvenickou a druhe boli hubove fasirky s pucenymi zemiakmi a uhorkovym salatom 🙂
joannas
2. okt 2012
@danielaj premna si vilupovala 😃 😃 😃 😃 😃 😃
irsina83
2. okt 2012
ahojte, dnes kuracia masko na zelenine - trosku ako cina a basmati ryza 🙂 Len mala som len tmavu sojovku tak preto taka tamava nevabna farba maska :-p
abriela
2. okt 2012
@irsina83 vyzera to uzasne
garonka
2. okt 2012
@irsina83 mňam vyzera to super a určite to chuti fantasticky x-)
abriela
2. okt 2012
@bobinkask tak toto mi pripomina vianoce. Mnam 🙂 . Aj ked posuch robime tvarohovy na sladku, ten milujem a na slanokapustovy.
amdeis
2. okt 2012
Dievcata ozaj ziadna neskusala tartaletky (torticky) plnene cervenou cibulou a pecene?
akika722
2. okt 2012
dnes bolo rizoto -SNAD ostane aj na zajtra lebo mlady panko z toho jedol od obeda už 3x :-x /4,5r/ velmi mu zachutilo :-N a urobila som "tortičku" 😃 jablčkova s piškotami..jednoduche a zjedia aj deti -oni totiž to nevedia čo všetko v tom je-jablka jedia ako keby som im dala citron :-S :-S :-S
/len sa rozvaria jablka+vanilka a preklada sa to piškotkami..na vrch šlahačka x-)
michaelamaranesi
2. okt 2012
@erivara díky moc vyskúšam. 🙂
akeber362007
2. okt 2012
dnes sme mali pečienku tak trochu inak 🙂 🙂
http://receptyakeber.blogspot.sk/2012/09/peceno...
eva7780
2. okt 2012
palacinky,robim ich teraz ,mám na ne strašnú chuť a skôr to nešlo
irsina83
2. okt 2012
@abriela
@garonka je to velmi chutne 🙂 lahky receptik : Kuracie masko na zelenine:
Najcastejsie pouzivam cervenu papriku, sampiony, cukinu, hrach(ten co sa je cely), mrkvu, niekedy aj cervenu cibulu. Ale davam aj fazulky, obycajny hrasok, huby-akjo sampionu, hlivu, ruzickovy kel....to co mam tak dam 😉 Zeleninu si opeciem postupne na troske oleja,rychlo a navysokej teplote, kazdu separatne. Nie velmi, tak aby bola stale chrumkava nie prevarena. Ked sa to uklada horuce na seba do jednej nadoby este sa to mierne spari a dovari.
Kuracie masko som si nalozila do marinady zo sladkej a normalnej sojovej omacky + trochu kukuricnej/zemiakovej mucky + olej. Moze sa opekat hned, ked ale postoji cez noc je chutnejsie.
Masko tiez opecieme a dame na stranu k opecenej zelenine.
Ono to pekne vsetko pusti stavu, staci premiesat a pridat roztlaceny strucik cesnaku. Ak chcem mat viac omacky urobim si ju zase so sojovej omacky, skrobovej mucky, vody a cesnaku. Rozmiesam to studene a postupne, pomaly za staleho miesania to privediem do varu. Ked je moc husta treba pridat vodu a este raz dochutit. Do hotovej horucej omacky pridam zeleninu a masko. Uz to netreba dalej varit.
sebi123
2. okt 2012
tak my sme dnes mali segediiin x-) a vcera som susila papriky... uz su nalozene v oliv. oleji 😉
lululka555
2. okt 2012
ahojte ,ja som dnes varila skor veceru ,ako obed,rano sme behali ,,kade-tade,, a teraz som urobila viedenske zemlove knedliky a kuracie mäsko na stave so sampionmi 🙂
garonka
2. okt 2012
@irsina83 ďakujem uložila som si ho, normalne mi slinky sa zbiehali pri pohľade na takuto dobrotu, to urobim cez víkend x-)
garonka
2. okt 2012
zapekaná tekvica so zemiakmi a syrom, iba som smutna, že toho syra som mala málo |-| je v tom červená paprika nakrajaná nadrobno, cibuľa a cesnak 🙂 mňam cely pekáč je iba môj keďže mm s malym to nechcú
tosomja
2. okt 2012
kalerábová polievka, sviečková, knedľa
šumienkový zákusok.
1977
2. okt 2012
@tosomja Poslete recept sumienkovy zakusok.Dakujem.
gelinka75
2. okt 2012
varila som na zajtra zapekany karfiol s cestovinou
lussy23
2. okt 2012
@erni krásna tortička @lencyca to si snad robite srandu. že prvá! ved je uplne nádherná, profesionálna
chloe001
2. okt 2012
Dnes bryndzove halusky s opecenou klobaskou (slaninku sme nemali :-N ) a zajtra zapekane kuracie rezniky s horcicou, postruhanou uhorkou a syrom + ryza. :-p 🙂
babulka123
2. okt 2012
@akeber362007 a ake boli ?? vyzera to jednoducho a dobre...

ja som prave dovarila perkelt na zajtra
kucminka
2. okt 2012
kočky,prosím poradte,idem prvý krát robiť slovenskú ryžu,čo k tomu uvariť,aj niečo nemäsové 😉
nakup
2. okt 2012
no mi dnes rezanková polievka kedže sme dojedali kapustnicu cez víkend, keď sa syn rozhodol chudnúť tarhoňové rizoto zo zeleninkou a cvikla niekto postrúhaným syrom a na 3 x robenie maliny s jahodami zo záhradky s kyslou smotanou vymiešanou so šlahačkou a s grankom ešte že mám dobrého kolegu zo záhradkou že mám aj také suroviny a doniesol mi aj jablka poprosím dajaký dobrý recept na zavarané ďakujem
lienka2
2. okt 2012
takze.. utorok - zeleninova polievka, zeleninove rizoto
streda - zemiakova polievka, tofu na zelenine a cestoviny
stvrtok - dojeme zemiakovu polievku a na druhe budu buchty na pare
piatok-este netusim..
erivara
2. okt 2012
@lucka1987 dobrú chuť 🙂
akeber362007
3. okt 2012
@babulka123 super mňamka vyskúšaj 🙂 🙂 🙂