Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

kucminka
3. okt 2012

včera som si bola nabrať minuloročné orechy u maminy,ale skoro každý druhý je červivý.Nevedia už ako to sušiť,majú ich rozložené na site,sú dobre preschnuté,neviete prečo takto červivejú?Orechov kopec,a nič z toho.

amdeis
3. okt 2012

@womankc kokošky su sulance 😀 , u nas sme ich vzdy volali kokošky.

abriela
3. okt 2012

@tosomja jeeej stary dobry oblubeny kolacik 😀

BABY spominate PECIENKU - mam na nu nenormalnu chut. Tehu som zacinala s tym, ze naposledy si este dam. Ale asi to nevydrzim.

Dnes: Hrachova polievka, bryndzove pirohy a robi sa kokosoví kolac (vlastna tvorba) pre brata na Frantiska.

lululka555
3. okt 2012

🙂 moj prvy vysmazany ,,hrasok ,,do polievky,a napisem ,ze je to super,vynikajuce,mnam....polievku sme mali zeleninovu ,trosku rozmixovanu,aby tam boli aj kusky zeleniny a sulance so struhankou a robila som este cokoladovu penu,este sa chladi,ale vecer sa budeme isto zalizovat 😉 😵 😵

sebi123
3. okt 2012

ahojte.. my sme dnes mali bravcove na sampinonoch s ryzou... a upiekla som pre mm gastanovy zakusok k zajtrajsim meninam 😵

rastulka
3. okt 2012

Ahojte! 🙂 Par dni som tu vobec nebola,nestiham 😒 Dcerka je už doma,no zistili jej helikobakter ☹ neviem sa z toho spamatat 😒 Chceli jej nasadit 3kombinaciu antibiotik,ale nezvladol to jej žaludok,tak je teraz na probiotikach a na diete 😒 Nemate nahodou niekto skusenost s takou dietou?
Dnes sme mali zeleninkovu polievku a slivkove gule zo zemiakoveho cesta 😉

mia258
3. okt 2012

Dnes kapustova polievka a ryba po provensalsky so zemiakmi.
Na poobedie muffinky a vysmazane ovocie so slahackou 😵

nakup
3. okt 2012

@abriela a sterilizovať predpokladám 10 - 15 minút ?

nakup
3. okt 2012

@tanitta nikdy som nerobila cícer čo je to zelenina ? Počula som o tom ako to chutí?

majushkab
3. okt 2012

@sebi123 môžem poprosiť receptík? 🙂

abriela
3. okt 2012

@nakup ked ich struham a su bez cukru tak sterilizujem 15-20 minut. Ked su v naleve, tak max. 2-3 minutky aby neboli mekke.

tanitta
3. okt 2012

@nakup je to strukovina vari sa ako napr. fazula podla mna skoro to aj tak chuti alebo taky nadych gastanov... namaca sa alebo v kraji nudze kupis v konzerve 😉 ... (niekto to aj namaca vari a nasledne prazi miesto orieskov) .... dostupny je vsade v obchode medzi strukovinami 😉

nakup
3. okt 2012

@mysiatkoo vyzerá to chutne aj muselo si šiklka

abriela
3. okt 2012

@rastulka no helikobaktera ma vela ludi a ani o tom netusia. AK ho ma dcerka, ze mozne, ze ho mate vsetci, cela rodina.
Mali by ste ist na vysetrenie. Robi sa aj zo slin, nemusi to byt odber zo zaludocnej steny.
ABT na liecbu maju hrozne ucinky, ale asi jedine co pomoze. Bolel ju aj zaludok? Dietou sa ho nezbavite. Precitala si si co nasleduje po helikobakterovi?
Ja som pri liecbe helikobaktera a akutneho zapalu ciev som pred 20 tyzdnami otehotnela 😉

nakup
3. okt 2012

@abriela ďakujem za radu

nakup
3. okt 2012

@tanitta no musím čoskororo vyskúšť už som sa chystala dlho 🙂

mimi21mimi
3. okt 2012

@rastulka Ahojky.... ja som dodrziavala dietu, lebo sommala helikobaktera ako 16 rocna.. nie je to az taka katastrofa 🙂

lian35
3. okt 2012

@mimi21mimi Ahoj.Môžem sa spýtat akú dietu si držala,lebo aj ja mám problém z helikobakterom.Brala som lieky-neviem si spomenut ako sa volajú,ale lekár mi nehovoril za dietu.Vopred dakujem

lian35
3. okt 2012

@abriela ahoj.čo prosím ta nasleduje po helikobakterovi??? lebo podla lekára ho mám aj ja.Vopred dakujem

mimi21mimi
3. okt 2012

@lian35 Ja som brala nejake lieky, ale nepamatam si ake.... a stravu som mala taku, ze chude maso a ryby, ak vysmazane tak na masle, ale mala som sa radsej vyhnut vysmazanemu a ziadny kofein, to si tak pamatam.
Ale dr. vtedy povedala, ze po case sa to moze vratit. Ked som pocitila priznaky, tak som sa vzdy hodila na dietu bez vysmazaneho ... a preslo to. Teraz som uz na vegetarianskej strave a vobec sa mi priznajky nevracaju...

abriela
3. okt 2012

@lian35 no rakovina 😒 . Ale to su len clanky z internetu a zvycajne liecba byva na prvykrat uspesna. Citala som aj to, ze po vylieceni sa uz spat nevrati, aj ked na gastre som od pacientky pocula nieco ine. Boli ta zaludok?
@mimi21mimi ake si mala priznaky? Ja ziadne, len som chudla ale to bolo asi z anemie - nedostatku zeleza.
Inak piseme mimo temu 🤐

lian35
3. okt 2012

@abriela ano boli a mám problém aj z trávením.Rozmýšlam že sa tiež odhodlám na gastro-ale ked ja mám stoho velký strach.

anavila
3. okt 2012

@lululka555 mňam mňam mňaááááááááááááám

abriela
3. okt 2012

@lian35 kym som nebrala atb kvoli helikobakterovi nevedela som co je bolest zaludka a problemy som nemala nikdy. Jedla som sice skoro denne vyprazane, lebo s duseneho masa s ryzou sa malokedy najem. Napriek tomu som chudla a bola podvyzivena.

mimi21mimi
3. okt 2012

@abriela Take strasne krce v oblasti celeho brucha, ktore moc neviem popisat.. ale neboli to take klasicke krce... skor aj palenie a bolest velka. v skole si mysleli, ze simulujem, co si pamatam... a potom som zacala aj chudnut, ale to nebolo nijak strasne... ale dodnes si spominam na hadicky v ustach aj v nose, tak preto radsej pekne krasne papam co najzdravsie a je to v pohodke.

rastulka
3. okt 2012

@abriela Ano,čitala som ☹ Ma bolesti celeho brucha ako piše @mimi21mimi Chceli jej nasadit hned v nemocnici ABT,len bola po črevnej chripke,jej žaludok to nezvladol 😒 O tyžden pojdeme na kontrolu a potom k detskemu gastro.Takže vypražane vobec nesmie???
@mimi21mimi Moja ma 10 rokov 😖

mimi21mimi
3. okt 2012

@rastulka To by sa nemalo vobec. neviem preco mi to vtedy odporucila iba na masle ale nerobilo mi to dobre. no miesto vysmazaneho mi vsetko piekli. odporuca sa najma dusit. ak masko tak biele... ostatne si moc nepamatam. ja som mala vtedy 16 a toto mi utkvelo v pamati. a este ziadne kofeinove napoje ani caj s kofeinom a najlepsie ani nic bublinkove, udene a majonezove...

milenka74
3. okt 2012

@rastulka mne pomohla stava z aloe vera len neviem od kolkych rokov sa to moze.Kolko ma mala?skus si najst na internete stavy z aloe vera

danielaj
4. okt 2012

@rastulka joj moja, to mi je ľúto, držte sa ☹ ☹ ☹

natalii6
4. okt 2012

pekne ranko vsetkych..domaca hovadzia polievka 😉 a pecena krkovicka z kapustou a domacou knedlou to zas pojde vaha hore 😀