Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

womankc
10. okt 2012

@pami2 no lululka ti dala super super tip - táto je vynikájúca a je fakt za 15 minúť a je aj chutná, robila som a aj nám chutila

pami2
10. okt 2012

@lululka55
@womankc
@chloe001

dakujem baby, ste zlate 🙂 nieco z toho urcite vyskusam
este rozmyslam nad touto, co poviete:
http://varecha.pravda.sk/recepty/super-rychla-b...
mozno ju spravim az cez vikend, ale celkom sa mi paci recept

sisanka
10. okt 2012

takze dnes hubova polievka, pecene zemiaky na plechu a mrkvovy salat 🙂

chloe001
10. okt 2012

@sisanka zbehnem si k vam na polievku 😉 uz dlho mam na hubkovu chut, asi spravim cez vikend..

sisanka
10. okt 2012

@chloe001 tu robim pre mm, neviem ci niekomu inemu ostane, on ju zje sam 😀 😀 😀

chloe001
10. okt 2012

@sisanka 😀 😀 sakra, tak nic... tak si sama navarim 😀 😀

bubo1104
10. okt 2012

@kikino07 mňam , dala by som si hneď

karin0401
10. okt 2012

poradte nejake dobre a rychle jedla 😉 dnes robim kuraci perkelt

milenka74
10. okt 2012

@pami2 vsak urobi nejake jednochuche cesto co vies a daj do tortovej formy a len polej polevou a ozdob tymi drobnymi ozdobami.
Ja tak robim obcas pre radost malemu on ma rad torty a furt by oslavoval tak mu obcas urobim radost.
napr aj babovkove alebo taky hrncekovy kolac a do toho ovocie ak mas a polejes a ozdobis 😉

minnie30
10. okt 2012

hovädzí guláš s chlebom 😉 a ešte sú zo včera rezne

gianni
10. okt 2012

dnes pizza...

vieruna
10. okt 2012

Dievcata nemame nejake tipy na jednohubky? Decka maju v sobotu oslavu. Dakujem 🙂

lucikatn
10. okt 2012

pečené zemiaky s steril. cviklou, šošovicová polievka s mrkvou na kyslo a rozmýšľam že dnes urobím jablkové pyté na ktoré sa už pár dní chystám

daniz
10. okt 2012

Nakoniec boli halušky s vajíčkom a dnes asi slimáky s lístkového cesta.

zklimekova
10. okt 2012

@pami2 tá torta bude super..také čokoládové sú mňam 🙂...mne to trochu pripomína sacherovú tortu, len tá sa pečie dlho :( aspoň v recepte čo mám ja..pomaličky až asi hodinu a pol..ale výsledok tiež stojí za to 🙂

amdeis
10. okt 2012

My sme mali dnes len pecenu rolku z pliecka s cesnakom a bola mnamozna. K tomu ryza. Deti to zblajzli bez poznamok, akurat utrusili, ze ake stavnate masko. No upieklo sa jedna basen.

zuzana76
10. okt 2012

hraskova kremova polievka s krutonmi a pecena ryba s pecenymi zemiakmi

melinda26
10. okt 2012

ja dnes robim kapustnicu a vcera mam tam ryzovy nakyp.

luciferova
10. okt 2012

@pami2 urob trasenu tortu alebo mafiny 😉 alebo nepecenu jablkovu tortu (s piskotami) alebosmotanovu s piskotami

irsina83
10. okt 2012

baby ja mam obzerstvo vdaka mojej maminke, priniesla mi parene buchty, mnaaam 😵 takze dnes polievka pre malu zeleninkova s krupkami, pre nas mliecna fazulova s koprom so smotanovym posuchom - lebo moja mala nema rada mliecne polievky, grilovane prsia a dinstovane zemiaciky a mnaaammm parene buchty 😵 😵

mis_ka
10. okt 2012

cukinove rizoto z arborio ryze, sice som nemala doma vino, ale aj tak je genialne 🙂

babulka123
10. okt 2012

@irsina83 jeeeejda ze ako som zacala slintat.. hehehe

ja som dnes robila slovensku ryzu a k tomu take masko - bravcove rezne, naklepane, nasolene, potrete horcicou, hodene len tak na panvicu , ked sa opiekli tak som to zalilala vodou troska sojovky, a troska kecupu.. ked bolo makucke tak som to zahustila troskou muky a hotovo.. k tomu mrkvovo kukuricovy salatik a hrce za usami sme mali obe.. mnaaam..
a hlavne za 45 min hotovoe...

natal12
10. okt 2012

baby ked chcem robit viac druhov muffin podla @danielaj tak kolko vajicok ale 3-4 ?? 🙂 a ostatneho ?

womankc
10. okt 2012

@natal12 no tak z tej jednej dávku čo má danielaj recept, tam tuším išli 2 vajíčka- mala na fotke v blogu cca 20 kusov, tak ak chceš viac druhov robiť , tak si to vynásob príslušným počtom dávok, ak chceš robiť 3 druhy , tak všetky suroviny krát tri , alebo ak ich zas nechceš toľko kusov tak si trebár urob len dvojitú dávku vymiešaj si to a cesto si trebárs rozdeľ na toľko kusov, koľko príchutí chceš skúsiť , asi tak som tvoj dotaz ja pochopila

pami2
10. okt 2012

@luciferova a aka je ta trasena torta prosim ta? predpokladam ze je tam zelatina...

inak u nas dnes sosovicova mliecna z cervenej sosovice a na veceru losos+tzatziky+ladovy salat

pami2
10. okt 2012

@mis_ka napises prosim ta recept? uz dlho mam doma arborio ryzu a nejak sa na nu neviem odhodlat...dik

womankc
10. okt 2012

@pami2 nie tam nie je želatína, tam sa dáva ten olé puding tuším a šľahačka a to ovocie, uzavrieš to do nejakej nádoby a trasieš a trasieš a trasieš 😀 , krásne to zhustne natrieš na korpus a posypeš posekanou čokoládou a je hotovo - preto ten názov . Teda možno by si to mohla aj mixérom vymixovať a potom primiešať to ovocie

erni
10. okt 2012

kto ma este chut na parene buchty mozete prist aj k nam,ale rychlo aby sa vam este uslo 😀
a dnes robim 1x polievku z tekvice Hokaido,tak som zvedava na chut 😕 a zajtra ochuteneho pangasiusa na panvici, to mam istotu,ze to mala zje

luciferova
10. okt 2012

@pami2 nie, zelatinu netreba. tu je recept http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2109 je to raz dva hotove a chutne 🙂

mis_ka
10. okt 2012

@pami2 je to velmi jednoduche. ja som robila cca dve porcie - dala som polovicu nadrobnucko nakrajanej cervenej cibule (najlepsie by bola salotka) oprazit na olivovom oleji, po chvili som pridala nastruhanu cukinu (polovicu strednej cukiny bez jadierok, struhala som ju prekrojenu pozdlzne, vysli z toho take tenucke mesiaciky) a vacsi strucik cesnaku (tiez nakrajany nadrobno). toto spolu trochu poprazis a pridas mensi hrncek ryze arborio (ryzu v ziadnom pripade nepremyvaj, stratila by skrobovost, ktora je klucova pre dobry vysledok). vsetko spolu poprazis a nasledne zalejes bielym vinom (cca 1,5 dcl, ja som nemala a chutilo to tiez dobre). ked sa vino vypari, podlievas ryzu vyvarom (zarobenym bujonom), vzdy len trosku, ked sa vsiakne podlejes zas a priebezne miesaj. toto podlievanie/varenie ma trvat cca 18 minut. ked to vypnes vmiesaj do rizota cca hrst parmezanu. na tanieri ozdob parmezanovymi hoblinami a je to 🙂