Recepty
ozi
12. jan 2010

Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú :-p

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.
mitka2007
10. okt 2012
@vivusika aku mas pekarnicku prosim ta....ja chcem povedat svokre,nech nam kupi na Vianoce...ide mi hlavne,aby som mohla robit z kysnuteho cesta dobroty....takto sa mi vzdy to cesto pos..rie...
abriela
10. okt 2012
@womankc nasla som email - z toho roku, tak som si na teba spomenula:
Ponuka zakuskov na velku noc: "Ponukame zakusky mix po 0,30 za kus bez specifikacie, nahlasite len pocet/mix bude obsahovat klasicke zakusky ako puncovy, dobosovy ,kokosovy, sanqikovy, linecke,pralinkovy,...
alebo, podla vyberu podla ponuky na stranke. "
Takze, 50centov je asi dost?
womankc
10. okt 2012
Včera som varila tie rybky, ale som sa rozhodla, že to trošku ozvláštnim a s výsledkom som bola nadmieru spokojná
nazvala som to , že rybky pod perinkou. Najprv som opiekla rybky len ovegetkované na oliv . oleji z oboch strán , keď to bolo tak som na to vyliala zmes pozostávajúcu z : 1kyslej smotany , 2 rozšľahaných vajec , trošky soli a trošky drveného kmínu a jedného uduseného pórku na masle , no a na tú zmes som ešte navrstvila postrúhaný syr a pod pokrievko som to dodusila kým to celé nezhustlo . K tomu som podávala pyré so zemiakov, paštrnáku/ jeden väčší/ a mrkvy/1/ a zaváranú cvikľu s chrenom , no zalizovali sa až za ušami
womankc
10. okt 2012
@abriela jej super, ďakujem ti veľmi pekne , aj mne sa to zdalo dosť, aj tak si ešte pre istotu zrátam suroviny použité, aby sme boli obe spokojné - myslím si , že tých 30E za kartón bude akurát hádam
danielaj
10. okt 2012
@natal12 páči sa ti 😉
Muffinky

2 vajcia, 1 šálka kryštálového cukru, 1 šálka mlieka, 1 šálka oleja, 2a pol šálky polohrubej múky, 1 vanilkový cukor a 1 prášok do pečiva

podľa chuti pridávam do cesta, kokos, orechy, strúhanú čokoládu, kakao, mak atď. Ke´d chcem plnené, tak dám do košíčka 1 PL cesta, na to náplŃ čerstvé ovocie,kompót, nutelu, džem... a navrch dám ešte trocha cesta, upečiem.

Zmiešame, dáme do košíčkov a do formy na muffinky
sidon
10. okt 2012
Maminky, prosim poradte recept na nejaky kolac alebo nieco ine dobre, do coho ide biely jogurt. Mam 2, konci im zaruka a rozmyslam, ako to spotrebovat.
danielaj
10. okt 2012
@womankc fíha, tak to ma mrzí, podĺa mńa bude problém v tom mlieku, ktoré si dala namiesto smotany, :-S ja mávam to cesto také husté, ve´d si videla, aké kôpky som mala porobené s tou lyžicou, a zmiešala som všetko dokopy, žiadne oddeľovanie žĺtkov a bielkov 😉

a ja dávam do zákuskov maslo, alebo polovicu masla a polovicu Helie, to mi poradila jedna výborná cukrárka a naozaj Helia je výborná oproti Here, to sa nedá porovna´t. 😉
z.k
10. okt 2012
my dnes domáce rezance s tvarohom 🙂
danielaj
10. okt 2012
ja už mám navarené :-p polievku dojedáme zo včera kmínovú s vajíčkom a ahaluškami a robila som hrachovú kašu, k tomu opraženú cibuľku a opečené párky a klobásu, v pekárničke mi kysne cesto na pletenky a poobede budem robi´t jablkovo-orechové rožteky z cesta Vyskoč z vody - starodávny recept po babičke, spomínam si na ne, že boli výborné 🙂
abriela
10. okt 2012
@sidon
Cesto: 2 vajíčka, 1 pohár kryšt. cukru, 2 poháre polohrubej múky, 1 pohár mlieka, 0,5 pohára oleja, 1 prášok do pečiva, ovocie kt. máme doma
Cesto - všetky suroviny spolu krátko ručným mixérom zmiešame. Cesto vylejeme na papierom vystlaný plech.
Krém: 2 dl bieleho jogurtu,25dkg tvaroh,1 vanilkovy cukor, 1 sácka zelatíny, ovocie podla chuti,0,7 dl stavy z kompótu,detské piskoty
Tvaroh zmiesame s jogurtom a vanilkovym cukrom..V stave z kompótu rozmiesame zelatinu a pri stálom miesaní varíme pár minút-nesmie vriet lebo potom nám to nestuhne! Zelatinu dáme vychladnut,este vlaznú pridáme k zmesi,dobre premiesame, pridáme ovocie podla chuti, zlahka zamiesame , a nalejeme do vopred pripravenej formy, navrch dáme tesne vedla seba piskoty a ,necháme stuhnút najlepsie cez noc a na dalsí den podáváme.

resp. iny jednoduchsi krem:
Straciatella krém
2,5 dcl bieleho jogurtu alebo kyslej smotany, 2,5 dcl smotany na šľahanie, 2 bal. vanil. cukru, 1 ks vanilkového Créme Olé Dr. Otker, čololada na ozdobu (čokolády na varenie, alebo tyčinka ľadové gaštany alebo Margot tiež nastrúhať nadrobno).
Vanilkový cukor rozpustiť v jogurte. Potom pripraviť smotanu s Créme Olé a spojiť s osladeným jogurtom, nakoniec primiešať nadrobno postrúhané čokoládu.
natal12
10. okt 2012
@danielaj dakujem 🙂
lululka555
10. okt 2012
@levandullka hej je 🙂 ,len som este zatial nic odtial neskusala,hadam na vianoce nieco vykuzlim 🙂
rastulka
10. okt 2012
Ahojte 🙂
@danielaj No,je pravda,že dnes bez polievky,ale aj ja už mam navarene 😉 :-p My dnes mame dobre domace krupicove rezance :-p
Včera sme ešte dojedli polievku od nedele a k tomu fazulovy privarok,mm s klobaskou a my s vajičkom a chlebom 🙂
lululka555
10. okt 2012
ahojte 😉 ani ja dnes nedam tomu neviem kolko casu,tomu vareniu 😉 mame este od vcera spagety s bolonskou omackou,tak to dojeme a urobim lievanceky s nutelou a horucim ovocim 🙂 ale aj spagety musim vyvarit som zistila
womankc
10. okt 2012
@danielaj ďakujem, aha tak to bude v tom ,že ja som to vyšľahala, skúsim nabudúce vymiešať , to som chcela vedieť , že ako si to miesila ďakujem aj za typ na heliu vyskúšam
womankc
10. okt 2012
ja dnes tú gulášovú polievku spácham a decká dojedia rybky , a keď bude málo dne krupičná kaša MM je zas na služobke , tak nemusím rozmaznávať dnes
levandullka
10. okt 2012
@lululka555 Ja sa chystám na niektorý z tých jednoduchších receptov už v najbližšej dobe 🙂. Snáď sa zadarí 🙂
lululka555
10. okt 2012
@levandullka no som zvedava,potom napis a ak sa podari aj fotku pridaj 🙂 a zadari sa
levandullka
10. okt 2012
@lululka555 Urcite dam vediet 🙂
lululka555
10. okt 2012
@levandullka 🙂 tesim sa
pami2
10. okt 2012
babulky, urgentne potrebujem pomoc....na dnes sa nam nahlasila navsteva so 4rocnym dievcatkom, ktore ma zhodou okolnosti aj narodeniny...aku dobrotu upiect?
dakujem
natal12
10. okt 2012
@danielaj a inak vyjde mi kolko z toho kusov ? budu stacit 2 vajicka ?? lebo chcem spravit kokosové aj plnene 🙂
micka12
10. okt 2012
@pami2 Nejaku tortičku jednoduchú ..
womankc
10. okt 2012
@pami2 čokoládovú s banánmi alebo túto aj táto vyzerá jednoducho a chutne http://varecha.pravda.sk/recepty/grecka-torta/3...
micka12
10. okt 2012
Ahojte takže manžel na služobke tak iba pre seba varim cestoviny s omáčkou mäsovou 🙂
chloe001
10. okt 2012
Vcera: sampinonovo sunkova pizza.
Dnes: zapekane zemiaky so zeleninou (brokolica, karfiol, mrkva) so syrovou omackou a syrom.
pami2
10. okt 2012
@womankc ty brdo tak tuto by som asi nezvladla spravit....mam cas cca hodinu a pol kym pridem z roboty a dam nieco dokopy..zatial to vidim na smotanovo-ovocnu tortu s piksotami...len neviem ci sa za taky kratky cas stihne spojit :-|
chloe001
10. okt 2012
@pami2 ja by som spravila smotanovu torticku. piskotky, smotana s cukrom, ovocicko nejake.. rychle, lahke a myslim, ze to vsetci lubia 🙂
lululka555
10. okt 2012
@pami2 a co tuto,je rychla ,upecies len korpus http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=5278
womankc
10. okt 2012
@pami2 tak inak aj toto ma zaujalo, to by si mala rýchlo a kto už len nemá rád palacinky??? http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=50058

Začni písať odpoveď...

Odošli