Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

martinka354
30. okt 2012

@bublina83 dobrý večer,chcela by som vás poprosiť o recept na ten jablkový koláčik,vyzerá úžastne,dávala ste ho sem 28.oktobra,dakujem veľmi pekne,pekný večer 😉

bublina83
30. okt 2012

Pekny vecer kucharky ... dostala som sa k fotke az teraz, malinkemu sa asi tlacia dalsie zubky tak som mala narocny den. Varila som masko bravcove na brokolicke, ryza a hranolky (domace) 🙂

bublina83
30. okt 2012

@martinka354 Pekny vecer prajem 🙂 recept velmi rychly a jednoduchy - klasicky hrncekovy : dva hrnceky hladkej alebo polohr. muky, hrcek mlieka, pol hrnceka oleja, 3 vajcia, prasok do peciva, van. cukor ... vsetko spolu vyslaham len bielky slaham zvlast ... ale niekedy ani to nie, ked nemam cas 🙂 a jablcka nestruham, nakrajam na drobno a zmiesam s cukrom, van. cukrom a skoricou - nevytecie stava a kolac je stavnaty ... vrch je len poliaty cokoladou ... nic zlozite, urcite tento recept poznate 🙂 peciem na 200, kym je mierne hnedkasty vrch a hned vypinam .. potom je cesto velmi suche.

rastulka
30. okt 2012

@lucka1987 Dakujem 😉 🙂

janulienkazv
30. okt 2012

@lululka555 napišete prosim vas ako robite buchtičky na pare?este som ich nerobila tak chcem vyskusat,dakujem

danielaj
31. okt 2012

@lululka555 podľa mńa to nebude ono, nahradiť ju práškom do pečiva, ešte možno tak sódou bikarbónou, ale to tiež nie som si istá, aký by bol výsledok 😒 ja ju tiež bežne nepoužívam, ale tak raz za rok do týchto perníčkov, zázvorníkov a nafukovacích cukroviniek musí byť 😉 a v týchto ju určite nezacítiš 😉 inak tu som našla diskusiu na Vareche, či sa dá niečím nahradiť, tak prečítaj 😉
http://varecha.pravda.sk/diskusie/nahrada-za-sa...

a vyjde ich veľmi veľa, ja som to nikdy nepočítala, ale zjedia sa ako prvé z vianočných koláčikov, aspoň u nás 😉 a to robievam viac ako 20 druhov 😀 ano druhý deń aj prášok aj perníkové korenie 🙂
@abriela aj ja robím zo salajky ešte zázvorníky a nafukovacie cukrovinky ako ty 😉
@rastulka super 😉 no vidíš 🙂 oni sú s tými jablkami také šťavnatejšie a mňam 🙂

lululka555
31. okt 2012

@danielaj dakujem ,chcela by som tie tvoje pernicky vyskusat na vianoce a skusim ju teda nahradit sodou bicarbonou ,ved hadam tym nic nepokazim a ked tam ide aj ten prasok do pernika,tak aj ten tam urobi svoje 🙂
a ak ti mam pravdu povedat salajku som nikdy este nepouzivala,raz som jedla kolac orgazmus a kamoska ju tam dala a strasne to bolo citit amoniakom,nedalo sa mi to ani jest 😉

lululka555
31. okt 2012

dnes mame polievku zo vcera cicerovu so zeleninou a mam vybrate kuracie prsia ,tak nejake s omackou a ryzou urobim a poobede este cokoladovu penu s bananmi 🙂

raszuz
31. okt 2012

dobré ránko, dnes ešte neviem aká bude polievka, ale koketujem so šošovicovou a druhé budú slivkové guľky z tvarohového cesta, ak sa mi bude veeeľmi chcieť, tak spravím aj kysnutý slivkový koláč s mrveničkou, ale zrejme si ho nechám až na zajtra alebo na víkend, keď malého zabaví tatino trochu 😉

womankc
31. okt 2012

@nakup no nakoniec som ho ani nevarila, lebo nezjedli ani špenát, tak dojedli polievku a najmenšia mala včera meninky, tak so staršou urobili puding a dopráskali sa sladkosťami, takže dnes na obed budú nútení dojesť špenát a veru asi im urobím tie fašírky, ďakujem

kibuk
31. okt 2012

ahojte dnes mame obalovanu sekanu vysmažanu a zemiaky a vcera sme mali nasu oblubenu kuraciu pečienku na smotane so šampionmi a cestovinou

zuzi0911
31. okt 2012

Dobre rano. tak dnes brokolicova polievka a parene buchty s cokoladou.

womankc
31. okt 2012

@danielaj tento recept som dostala minulý rok a veru chystám sa na ne, ďakujem za pripomenutie 😅

womankc
31. okt 2012

@lululka555 ja som nahrádzala salajku sódou bikarbónou a v pohode to bolo, ak si ju tam cítila, tak jej dali asi moc

meg_junova
31. okt 2012

My mame cukinovo cesnakovu kremovu polievocku 🙂

nanulik
31. okt 2012

zo včera zeleninová polievka s mrveničkou a dnes masko na šťave a ryža. a teraz idem hladať inšpiráciu čo zajtra

nanulik
31. okt 2012

no asi budem robiť ešte palacinky

rastulka
31. okt 2012

U nas dnes gulašová polievka a zapekane palacinky 🙂

sante81
31. okt 2012

@kibuk ahoj môzem poprosit recept na tu kuraciu pečienku so smotanou? dakujem

womankc
31. okt 2012

Pridám Vám sem recepty dva, kamarátka ma o ne prosila a tak už aj Vám to tu pridám, lebo sú fakt dobré, možno aj poznáte:

Výborná presnidávka

2 l vody
1/2 kg mrkvy
2 vanilkové cukre

toto sa uvarí a pridá sa :
3 kg očistených jabĺk
1/2 kg cukru
po uvarení predať 5 banánov a povariť ešte 1 minútu, zmixovať a plniť do pohárov , mierne strilizovať / ja sterilizujem 20 min/

NUTELA z cukety:
2 stredné cukety
1kg cukru kryšt.
2 vanilkové cukry
15dkg kakaa
2 1/2 sáčku zlatého klasu

Všetko rozvariť , zlatý klas rozrobený vo vode pridať až na koniec, variť spolu ešte 5 minút. Trochu presterilizovať

danielaj
31. okt 2012

dnes máme polievku zo včera: zemiakovú s haluškami na spôsob slepého gulášu, a varím kolienka s cukinovým prívarkom-omáčkou a k tomu soté z kuracieho a bravčového mäsa tiež na spôsob gulášu, poobede bude nejaký koláčik 😉

womankc
31. okt 2012

a ešte jeden veľmi chutný :
Ovocný mrežovník s tvarohom

450g hl. múky špeciál
150g práškového cukru
1 vajce
80g masla
1 kl sódy bikarbóny / zarovnanú/
štipka soli
100 ml mlieka
1 PL medu
PLNKA:
500g tvarohu
1 žĺtok
1 vanilkový cukor
čerstvé alebo zavárané čerešne, marhule , višne , či iné ovocie
/ ja robím s višňami/

Zo všetkých surovín vypracujeme cesto, asi tretinu z neho si odložíme, ostatné rozvaľkáme a uložíme na vymastený a múkou vysypaný plech / ja si dávam papier/
Tvaroh vymiešame so žĺtkom a vanil. cukrom , rozotrieme na cesto a na to poukladáme na to ovocie rovnomerne a nahusto . Z odloženého cesta vyšúľame tenké valčeky a poukladáme na koláč v tvare mriežky. natrieme ˇžĺtkom a dáme do vyhriatej rúry upiecť / ja to natieram tým zvyšným bielkom / . Upečený pocukrujeme práškovým cukrom.
Upozorňujem , že tento koláč je veľmi vláčny a krásne vyzerá , má takú ako keby perníčkovú chuť a nie je príliš sladký, preto tí čo majú radi sladšie, doporučujem viac cukru do tvarohu pridať

danielaj
31. okt 2012

@lululka555 koláč orgazmus robievam, ale teda salajku by som do neho nedávala, sa nečudujem, že to bolo cítiť, to je úplne iné cesto ☹

kibuk
31. okt 2012

@sante81 kuraciu pečienku pokrajem na mensie kusky,spenim na cibulke,trolinka osolim,podlejem troškou vody a dusim 🙂 niekedy pridam aj šampiony.. ak je pečienka hotova vezemem pochut.smotanu dam do nej dve lyzice polotučnej horčice,rozmiešam a vlejem do pecienky,,necham prebublat a hotovo 🙂 podavame niekdy ryzou alebo cestovinou 🙂

lululka555
31. okt 2012

@danielaj ja som dovtedy ani nevedela,ze nejaka salajka existuje 😒
receptik na pernicky mam odpisany,aby som ho potom nemusela hladat ,urcite urobim aj klasicke medovniky a aj tieto 🙂

daniz
31. okt 2012

Dnes nevarím, deti sú u babky, na večeru len niečo rýchle, na zajtra uvarím mrkvičkovú polievku + jablkovú žemľovku a idem robiť slané pečivo z lístkového cesta. A rozmýšľam nad jablkovým mrežovníkom.

irsina83
31. okt 2012

Nas vcerajsi obed : vyvar zo zajacika a kuracieho prsicka, pre manzela kuracie rene, zemiakova kasa a varena cvikla a pre nas baby karfiolove placky... dnes nevarim, dojeme co mame a vytiahla som z mraziaku masovu roladu a babicka prinesie kelovy privarok lebo idem k lekarovi a mamina bude strazit malu...

bublina83
31. okt 2012

Kare so zemiakmi - spolu pecene v rure. Velmi rychle a chutne, kare polozim pod zemiaky a nie je potom take suche. Cela priprava zaberie par minut a cca 45 min. v rure.

titkovamiriam
31. okt 2012

Luskova polievka-francuzske zemiaky,čalamada 🙂