Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

anavila
1. nov 2012

kočky máte nejaky overeny recpet na vajickovu natierku? minule som taku jedla, a bola famooozna, len neviem kto ju robil, tak som nemohla pytať recept....bola vajickova ale bolo tam nieco, co straaaaaaasne chutilo....mate aj iný recept ako je "klasika"??? dakujem

aduskatt
1. nov 2012

@anavila majoneza, bambino, vegeta, vajicka, horcica, por
majoneza, bambino, tvrdy syr, horcica, cibula
maslo, bambino, horcica, vajicka, sunka, pazitka
maslo bambino, tvrdy syr, vajicka, horcica, sunka, cibula
majoneza, uhorka, tvrdy syr, vajicka, horcica, kapia,
...je ich velaaaaaaaaaaaaaa

🙂

anavila
1. nov 2012

@aduskatt jááááááááááj mám z toho riadny mišung.....teda...ale dakujem 😀 😀 😀 😀

aduskatt
1. nov 2012

@anavila no v kazdom riadku mas nejaku obmenu...ja robievam vsetky🙂)

anavila
1. nov 2012

@aduskatt myslim že v tej, ktoru som jedla, bola kapia...ale chutila famozne, neviem co tam vsetko bolo, dokelu....ale vyzerala aj chutil fakt dobre...bola zltunká a mala v sebe asi kusky kapie a este neviem co tam bolo 😖

aduskatt
1. nov 2012

@anavila kapiova je v posledno riadku🙂 inak kapia a cervena cibula spolu chuti skvele🙂

bublina83
1. nov 2012

Gazdinky, kucharocky ... uz ledva vidim na pc 🙂 piekla som jablkovy kolac s tvarohom, krajala som este teple tak sa trochu roztekalo a na fotke to neukaze tak dobre. Cesto-jablcka-cesto-tvaroh-cesto-cokolada ... treba nechat uplne vychladnut.

tilenka
1. nov 2012

@moni244 ahoj ja som dávala normálnu ryžu -ale našla som receptik vo varných sáčkoch páči sa: http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=28886

danielaj
2. nov 2012

@nakup ano, za surova sú nejedlé, trpké, ale varom sa trposť stratí a sú mńam, aspoň nám chutili 😉

lululka555
2. nov 2012

dobre ranko 🙂 dnes nevarim....,cestujeme a vsetkym vam prajem krasny vikend 😵

danielaj
2. nov 2012

včerajšie perníkové muffinky s nutelou a orechom na ozdobu a kokosové s višňovým džemom, plus prvá dávka dulového džemu, je úžasný, malá mi ho vyjedala lyžičkou taký samotný, až som sa bála, že jej bude zle, dnes určite pokračujem, aspoň 2 dávky ešte urobím, včera som len skúšala a naozaj len cukor a dule a hustý ako šľak 😉

mimi21mimi
2. nov 2012

Ja dnes zeleninovú polievku s haluškami a špagety na dva spôsoby - rajčinovú omáčku a carbonara. 🙂

raszuz
2. nov 2012

dobré ráno, takže dnes hovädzí vývar s rezancami, segedínsky guľáš s knedľou a idem upiecť ten kysnutý koláč so slivkami a mrveničkou, na ktorý som sa chystala a neurobila som ho 🙂

bklaudia
2. nov 2012

Dobré ráno! Včera sme mali vyprážaný karfiol. Dnes varím tekvicový prívarok a bravčový perkelt k tomu. 🙂

bklaudia
2. nov 2012

@danielaj napísala by tie receptíky na muffiny?zaujímali by obidve, ale hlavne kokosové, spravila by som ich dnes 😀

rastulka
2. nov 2012

Dobre ranko 🙂 U nas dnes vonava polievka http://varecha.pravda.sk/recepty/vonava-polievk... a pečena faširka so zemiakovou kašou 🙂

danielaj
2. nov 2012

@bklaudia ja som robila moje overené hrnčekové, ktoré mám aj v svojom albume, len do tých perníkových som pridala namiesto prášku do pečiva prášok do perníka a trošku kakaa, a do kokosových som dala kokos, to je všetko 😉

2 vajcia, 1 šálka kryštálového cukru, 1 šálka mlieka, 1 šálka oleja, 2a pol šálky polohrubej múky, 1 vanilkový cukor a 1 prášok do pečiva

podľa chuti pridávam do cesta, kokos, orechy, strúhanú čokoládu, kakao, mak atď. Ke´d chcem plnené, tak dám do košíčka 1 PL cesta, na to náplŃ čerstvé ovocie,kompót, nutelu, džem... a navrch dám ešte trocha cesta, upečiem.

Zmiešame, dáme do košíčkov a do formy na muffinky

bklaudia
2. nov 2012

@maculik ja mám jednoduchú z tesca a som sným maximálne spokojná!! (predtým som používala rýchlokysku z tupperware aj to bolo dobré)

bklaudia
2. nov 2012

@danielaj určite dnes vyskúšam! A koľko je z toho keď meriam s 2dl šálkou?

maba
2. nov 2012

Ahojte,máte recept na dobrú bábovku ?

raszuz
2. nov 2012

@maba
Pudingová bábovka
5 vajec; 140 g práškového cukru; 1 dcl oleja; 1/2 prášku do pečiva; 1 ks puding (vanilkový, banánový, smotanový ); 1 ks puding (jahodovy, malinový); 1 ks puding (čokoládový, kakaový).

Bielky + cukor = tuhý sneh, potom primiešať žĺtky, olej, prášok do pečiva. Rozdeliť do troch misiek, do každej dať iný puding. Vyliať do vymastenej, vysypanej formy v poradí - čokoládový (kakaový), malinový (jahodový), vanilkový (alebo nejaký biely 🙂 ). Pečieme vo vyhriatej rúre asi 3/4 hodinu (treba kontrolovať). Môže sa potom pocukrovať, alebo obliať polevou.

erni
2. nov 2012

@danielaj prosim ta, este sa chem opytat aku plnku si davala do tej lentilkovej torty, rozmyslam ci spravit klasiku z pudingu alebo radsej tvarohovu s mascarpone , porad 😉
my dnes mame bryndzove halusky

eva7780
2. nov 2012

sosovicova polievka od včera a sulance s makom

smejkoh
2. nov 2012

@kikatko Ja ich pridavam k masu do paprikášu alebo hocijakej omacky co prave varim, potom ich ohryzame ako maskrtu. Aj mala ich dlavi velmi rada. Mozes potom obrat masko od kosti a nechat v omacke s ostatnym masom, ak ich nikto inak nechce jest.

smejkoh
2. nov 2012

sosovicova polievka, parene buchty s kakaom a makom

ribelina
2. nov 2012

Šalátik rezne a jablkový koláčik a mám pokoj na celý víkend.

ribelina
2. nov 2012

Neviete mi poradiť čím sa ešte dá vyvalkat cesto na koláč ked nemám valček ani mi ho nemá kto požičať.

titkovamiriam
2. nov 2012

rascova polievka,peceny losos -zemiakove pyre 🙂

titkovamiriam
2. nov 2012

@ribelina fuha tak to neviem,napadlo ma niaka flasa-ale teda opatrne,škoda že si tak daleko ja by som ti pozicala mam styri 🙂

ribelina
2. nov 2012

@titkovamiriam Ďakujem 🙂 no skor či neskor si budem musieť zaobstarat nejaky 🙂 len dnes nemám chuť zhánať valček v takom nečase🙂 idem robiť také to tukové cesto na jablkový zákusok tak som aj rozmýšlala že ho nejako roztlačím na plech ale zasa vrchné cesto budem musieť nejako rozvaľkať 🙂 skúsim tu flašu