Recepty
ozi
12. jan 2010

Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú :-p

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.
bublina83
4. nov 2012
@zoe_a Super, urcite niekedy vyuzijem 🙂
milka1978
4. nov 2012
@natal12 veruže a ja ešte zvyknutá k haluškám mliečko a aspoň poháre takže fajne sýte jedlo 😃 potom len človek odfukuje celý deň ...... ale halušky by som za nič nevymenila ... predsa je to naše Slovenské 😉 a hlavne zdravé 😃
miruska73
4. nov 2012
tak ja som nakoniec urobila hovadzinu na kys. uhorkach s ryzou a hrncekovy kolac co nebolo v plane ale mm tolko chodil o skrinkach a hladal sladke ze som proste musela piect .....a teraz stoji pri sporaku a furt vyziera 😃 😃 😃 😃 😃 aspon sa mi menej ujde. 😃 😃 😃 😃
megika1
4. nov 2012
@rastulka oslintala som klávesnicu 🙂)) PMS úraduje
kucminka
4. nov 2012
@lencyca ďakujem za receptík,také niečo aj ja robievam,len bez syra a slaninky 😉
vivusika
4. nov 2012
@rastulka na tie karameloví veterníky na plechu sa chystám už dlho, len akosi nemám odvahu, tieto však vyzerajú a určite aj chutia fantasticky 🙂
nikita308
4. nov 2012
@garonka Diviaka som ešte nejedla, ani som po tom netúžila, ale ako som to videla tvojom obrázku, tak by som si aj dala... a s tou višňovou omáčkou to môže byť fantastické... 😉
nikita308
4. nov 2012
Dnes slepačí vývar s rezancami, brav. mäso na šampiňónoch, tarhoňa, pre manžela ryža, lebo tarhoňu nemá rád... a "priletela" k nám domáca húska, tak tú som si dala do mrazáku a už len čakám na sviatky, kedy ju urobím s červenou kapustou a knedľou... 🙂
natal12
4. nov 2012
@milka1978 mlieko ??? no prepáč ale fuj to bi som si nedala sak bi som sa po ... 😃 😃 😃 ako ja lubim halusky ale najmenej rok ich nechcem vidiet 😃
milka1978
4. nov 2012
@natal12 a ja si zase halušky bez mlieka neviem predstaviť ... aj keď mám k tomu rada kefír no zabudla som ho kúpiť 😃
lu2112
4. nov 2012
@rastulka mohla by som poprosit recept na tie veterniky na plechu dakujem
zklimekova
4. nov 2012
dnes som nevarila , tak ma to čaká zajtra, boli sme na oslave, manželove krstniatko malo narodeniny, včera som robila takú rýchlovku, sacherovu tortu, ktorú sme brali so sebou ako jeden z darčekov 🙂..na obedík sme tam mali slepačiu polievku s rezancami, ryžu, pečené zamiaky, kuracie a bravčové masko na prírodno a brusnicovú omáčku ...sme sa teda napapkali 🙂
garonka
4. nov 2012
@nikita308 ja som dlhé roky divine nevedela prisť na chuť, mne to smrdelo a stále som vravela, že zvierata z lesa jesť nebudem :-N ale odkedy je brat poľovník a doma máme zasoby od jeleňa až po diviaky tak občas také mäsko urobíme. Ale nemôžem povedať, že to mäso zbožňujem. Dnešne mäsko bolo fantasticke prešpikované slaninkou a aj omačka bola mňam x-)
nikita308
4. nov 2012
@garonka Práveže ja mám pred divinou veľký rešpekt, nemali sme v rodine poľovníka, tak som s tým mäsom do kontaktu neprišla a divinu si myslím, že treba dobre pripraviť... ale inak ja zjem všetko, čo nezje mňa...
veve39
4. nov 2012
u nas dnes slepacia polievka, tarhonove rizoto s kuracim masom a zeleninou a tento kolacik http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8081
ifkael
4. nov 2012
Divina je najzdravsie maso..jasne, treba kontrolovat na veterine kazdy kus.
Muz je polovnik. Niekedy som divinu nemusela, teraz ju milujem. Je rozdiel divina a divina... V metre kupene maso z vykupu... Brrrr.

Ale kto ma moznost, odporucam vyskusat od polovnikov
ifkael
4. nov 2012
@danielaj prosiiiiim, hodis mi recept do ip na pardubicke pernicky? Dakujeeem
ifkael
4. nov 2012
@mamkabeika mne raz toto urobila podobna torta... Dala som pohare na zmrzlinu a bolo poriesene 🙂))) bol dezert v poharoch a nie torta
ifkael
4. nov 2012
Tento tyzden chystam varit madarsky gulas, zemiakove placky, cesnakovu polievku, upiect pardubicke pernicky, ku koncu tyzdna lososa cerstveho nalozit do vina a potom upiect na masle - chystam oslavu. Konecne sacherku s varenou glazurou. Vcera som nakladala hermelin. Len neviem naisto co v ktory den varit- podla toho naco bude chut

Deti ficia na maslovych pecivach z medom na veceru- aspon to!

A este nejake rizoto by bodlo uvarit...
danielaj
5. nov 2012
@bubo1104 ďakujem, rýchle a veľmi dobré 😉
@babajaga na tú nepečenú tortu? vrstva bielych piškót, na to krém z jabĺk (jablká nakrájaš na kúsky, asi 800 g, dáš do hrnca s 2 dl vody, vanilkovým cukrom a cukrom podľa chuti, ke´d sú mäkké, popučíš vidličkou, my to máme radi, keď sú kúsky, niekto to mixuje na kašu, pridáš do toho 2 Zlaté klasy rozmiešané v 2 dl vody a uvaríš do zhustnutia), ďalšia vrstva tmavé piškóty, zase jablká, piškóty a na vrch stačí aj šĺahačka, ja som uvarila puding zo 400 ml mlieka a jedného pudingového prášku, podľa chuti, do horúceho vmiešaš asi 1/4 masla a jednu kyslú smotanu, dáš na vrch a necháš stuhnúť 😉
@rastulka jééj, ďakujeme 😉 a veľhory chutili? mňam dala by som si, som ich robila naposledy na Veľkú noc :-|
danielaj
5. nov 2012
dnes ako každý pondelok- dojedací deń 😉
nanulik
5. nov 2012
my sme mali včera dojedací deň😃 tak dnes musím navariť. a bude rajčinová polievka a rizoto
raszuz
5. nov 2012
dobré ráno, dnes to vidím na vajíčkovú polievku a musím vymyslieť niečo s kuracími prsiami ... ale pravdepodobne ich naplním, upečiem a k tomu pečené zemiaky ... alebo ak budem mooooc lenivá, lebo sa chystám konečne žehliť :-| , tak ich len hodím na šťavu s rajčinou, paprikou a k tomu ryžu 🙂
Na utorok rozmýšľam, že urobím špenát so zemiakmi a volským okom
babajaga
5. nov 2012
@danielaj dakujem.
titkovamiriam
5. nov 2012
Dnes šošovicova nakyslo,pečené buchty ,slany a slivkovo jablkový osúch 🙂
ivanajelinek
5. nov 2012
Aj my dnes mame dojedaci den. Kuraci vyvar,pecene kura s plnkou a ryza. 😉
rastulka
5. nov 2012
@abriela Ano,je tam poleva 😉 mnááám,vyskušaj 😉
rastulka
5. nov 2012
@megika1 😃 😃 😃
eva7780
5. nov 2012
dnes dojedáme x-)
@rastulka tie velhory sa ti vydarili,musím to aj ja vyskúšať
rastulka
5. nov 2012
@lu2112 Jasne,recept sem dala @danielaj 🙂 je na str.1321 😉
@danielaj Veru chutili 🙂 vždy som robievala veterniky,ale toto je ovela rychlejšie a mne sa zda,že aj štavnatejšie 🙂

Začni písať odpoveď...

Odošli